Паулу Фонсека: «Протистояння з «Динамо»​ завжди складні»
Футбол України 541 21 Липня, 10:19

Головний тренер «Шахтаря» на відкритому тренуванні відповів на запитання ЗМІ.

– Паулу, напевне «Динамо» після Суперкубка зробить деякі висновки. На вашу думку, наскільки відрізнятиметься суботній матч?

– Суперкубок був фіналом, а вони відрізняються від звичайних ігор. Той поєдинок для нас уже геть нічого не означає. Нам доведеться зустрітися з дуже сильним суперником. Обидві команди змагатимуться за перемогу. Протистояння з «Динамо» завжди складні. Ми поважаємо опонента, чудово розуміючи, що в нього сильний склад із відмінними виконавцями. Зараз нам не слід думати про Суперкубок, адже це вже минуле. Необхідно налаштуватися на зовсім інший, новий матч.

– Футболісти та тренери будь-якої команди, що поступилася, зазвичай говорять: ми зробимо висновки й перебудуємо свої дії. Чи реально за тиждень щось кардинально змінити?

– Так, деякі деталі, я вважаю, можливо. А базові принципи гри за тиждень змінити не вдасться. Однак, переглянувши поєдинок-приклад, що відбувся минулої суботи, звісно, можна зробити певні висновки та покращити низку епізодів, щоб не повторювати помилок. У таких зустрічах дуже важливою є й емоційна складова, тому потрібно намагатися бути стійким психологічно.

– Здалося, що перемога над «Динамо» далася «Шахтарю» навіть легше, ніж у ключових матчах минулого сезону. Хоча футболісти говорили, що було важко…

– Певно, що ваше враження спирається на результат і те, що відбувалося впродовж зустрічі. Але саме ми – тренери й гравці – розуміємо, наскільки складно виступати в таких поєдинках. Проаналізувавши все, ми зрозуміли, що було зовсім не легко. Із «Динамо» завжди непросто. Тож зараз нам необхідно бути на нашому найкращому рівні: у таких матчах немає місця помилкам. Ми повинні налаштуватися й думати лише про гарний результат.

– Як почуваються Тайсон і Малишев?

– Макс травмований і, на жаль, не братиме участі в грі. Тайсон приєднається до тренувального процесу сьогодні. Подивимось, як усе проходитиме та чи зможемо ми побачити його на полі.

– Наскільки оціните імовірність участі Тайсона у відсотках?

– Мені зараз важко говорити про відсотки. Сьогодні він з нами займається, і я сподіваюся, що все буде добре.

– Ордеця також немає серед тих, хто працює на полі. Із ним щось сталося?

– У попередньому матчі Іван теж травмувався. Наразі оцінюємо ситуацію, він не тренується з нами.

– Чи вимальовуються у вас обриси пари центральних захисників? Кривцов із Ракицьким відіграли дуже вправно. І що скажете про Феррейру, який забив уже три м’ячі?

– Факундо переживає чудовий період та виконує всі функції нападника – забиває голи. Кривцов і Ракицький також відмінно себе показують, зокрема в останній зустрічі з «Динамо». Сергій добре виявив себе і з «Ворсклою». Я цілковито довіряю хлопцям, продовжуватимемо працювати.

– Спало на очі, що «Шахтар» краще за «Динамо» готовий функціонально. Чи могли б оцінити нинішній рівень у відсотках?

– Оскільки матчі в нас що три дні, зараз питання більше полягає у відновленні хлопців. Технічно команда цілковито готова. Головне, щоб футболістам не бракувало часу відновитися перед наступними поєдинками.

Читайте нас у Telegram

Останні новини

bigmir)net TOP 100