Як «Шахтар» та «Динамо» грабують власних фанатів

Динамо Київ 21 Липня, 20:12 5722
Як «Шахтар» та «Динамо» грабують власних фанатів | 19-27
Київське «Динамо» презентувало виїзний комплект форми на новий сезон, який вже можна придбати в магазинах клубу.

Ціна на «обновку» виявилася «кусачою» - 1990 грн за футболку. Що не по кишені переважній більшості вболівальників київського клубу у ці непрості часи.

Висока собі ціна, та й висока. В решті решт, футболка улюбленого клубу - це не товар першої необхідності. Але одна цікава обставина змусила подивитися на цю ситуацію з іншого боку. А саме - новина про те, що шотландський «Абердін» отримав у своє розпорядження майже повну копію другої форми від того ж виробника, що і «Динамо». І що ми бачимо, зазираючи у інтернет-магазин шотландців? Футболка шотландського клубу коштує 50 фунтів, а це приблизно 1700 грн. Тобто майже на 300 гривень дешевше за «динамівську».

Отже, шотландці, отримуючи нову форму від відомого світового бренду, дозволяють собі встановлювати менші ціни на «обновку» для своїх вболівальників? При тому, що середні заробітки в Шотландії є куди вищими, ніж в Україні.

Стало цікаво, які ж ціни на продукцію того ж виробника, що є технічним спонсором «Динамо», у топ-клубів Європи. Зазираємо у фан-шоп «Манчестер Юнайтед» і бачимо другий комплект форми, футболка з якого коштує $90.

Конвертуємо в гривні - виходить близько 2350 грн. Дорожче, ніж у «Динамо»? Так. Але ж і МЮ - клуб «трошки» іншого калібру, чи не так? Навряд чи футболками «Динамо» так сильно цікавляться в Азії чи США, тому можна зрозуміти бажання «наварити» у керівників і менеджерів «Юнайтед».

А от їх українські колеги, як бачимо на прикладі шотландського «Абердіна», добряче перегинають палицю у бажанні наживи. І це стосується не тільки «Динамо», але і «Шахтаря», футболка якого з комплекту виїзної форми коштує майже стільки ж, як футболка МЮ. Хоча в останні роки «Шахтар» не купував ані Погба, ані Ібрагімовича...

Українські гранди хочуть заробляти багато і одразу - їх можна зрозуміти, бо на квитках вони багато не заробляють, і хочуть хоча б на футболках трошки «відбитися». Але грабуючи своїх вболівальників, вони і самі себе грабують. У свіжому відео клубного каналу «Динамо» продавець клубного магазину розповідав про продажі за перший день після появи виїзної футболки киян. І які цифри ми там чули? «5-6 людей вже придбали, але день ще не закінчився». Цікаво, що цей момент пізніше «вирізали» з відео на YouTube.