Суддівський аналіз матчу «Шахтар» - «Динамо» (0:1)

Динамо Київ 23 Липня, 11:17 1736
Суддівський аналіз матчу «Шахтар» - «Динамо» (0:1) | 19-27
Суддівський експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар проаналізував суддівство вчорашнього матчу 2-го туру чемпіонату України між донецьким «Шахтарем» і київським «Динамо» (0:1), який відбувся вчора в Харкові. Нагадаємо, цей поєдинок обслуговувала бригада арбітрів на чолі з Юрієм Можаровським зі Львова.

Слідом за Костянтином Трухановим, на матчі між «Шахтарем» та «Динамо» відпрацював Юрій Можаровський. І також вдало. Вже звично не обійшлося без дрібних помарок, але у суддівській справі без цього ніяк. Тим паче, під час таких важких матчів. Пояснює експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар.

- Можаровський добре підготувався до поєдинку. Обрав правильну тактику щодо застосування санкцій і ведення гри. А головне що? Головне не нашкодити грі. З чим Можаровський і впорався, - каже Мирослав Іванович. - Перший тайм пройшов без попереджень. І тут секрет не у тому, що футболісти поводили себе зразково, адже тренери налаштували команди на безкомпромісну, напружену боротьбу (особливо відчувався настрій «Динамо»). В сутичках ніхто нікому не поступався, а емоцій було достатньо.

Це стосується і Паулу Фонсеки – він наче відчував неладне. Португалець поводив себе експресивно, тому Романову довелося заспокоювати тренера. Гравці на полі протестували чи не проти кожного свистка. Можаровський фіксував фоли, а футболісти сприймали цю фіксацію образливо. І робили це показово, як, наприклад, Кадар на восьмій хвилині, махнувши рукою в бік арбітра. Формально Можаровський міг покарати Кадара карточкою, але Юрій застосував слово і це вплинуло на футболістів у подальшому.

Юрий Можаровский

Були й інші епізоди. Наприклад, коли Ракицький і Гармаш емоційно доводили щось один одному. Або коли Віда зірвав атаку Тайсона. Формально – це все карточки, але Можаровський діяв інакше, - відзначив експерт.

Карточки повинні мати еквіваленту провину, що ми і бачили у другому таймі. Змінився рахунок, тому зростала кількість порушень. «Динамо» допустило їх 21, «Шахтар» – 14. Жовтих карточок більше у того, хто більше захищався – п'ять у «Динамо та одна у «Шахтаря».

Але навмисних грубощів, хамства, неповаги один до одного не було. У цьому заслуга не лише футболістів, але і арбітра. Арбітр відсудив так, що ніхто не може звинуватити його в лояльності стосовно котроїсь з команд, - резюмував Мирослав Ступар.