Герой футбольного дня. Дерліс Гонсалес
Динамо Київ 1276 23 Липня, 11:53

Про гру Дерліса Гонсалеса в матчі «Шахтар» - «Динамо».

Між Дерлісом Гонсалесом та Дьємерсі Мбокані можна провести паралелі. Обидва – технічні і вивчені футболісти, але обидва залежать від настрою, тренерського підходу та довіри. Тому прихід до керма «Динамо» Олександра Хацкевича вселяє вболівальникам оптимізм. Хацкевич – не гордий, на відміну від деяких своїх попередників. Хацкевич готовий працювати з гравцями, з якими працювати не так вже й легко. Нарешті, Хацкевич бачить те, що і повинен бачити тренер. Тому Мбокані, Гонсалес в основі, а Антунеша в команді уже немає.

Динамо (Киев)

У вчорашньому матчі парагваєць був рушійною силою «Динамо» на правому фланзі півзахисту. При цьому, надважливою була робота Гонсалеса на захист. Якщо в атаці «Динамо» намагалося діяти просто, але ефективно (рівень ефективності вдалося підвищити за рахунок збільшення швидкості виходу з оборони до атаки, збільшення кількості діагоналей та середніх передач), то в захисті простота не пройшла б. В захисті «Динамо» мусило грати щільно, створюючи два ешелони, перекриваючи зони. Дерліс посприяв такій грі.

Не надто добре відіграла перша лінія оборони «Динамо», сформована з захисників. Особливо це стосується Морозюка на правому фланзі. Андрію Ярмоленку було важче, але і Гонсалес не прохолоджувався. Він повинен був допомагати непоступливому, але досить статичному Кадару. І впорався. Ісмаїлі та Срна, позбавлені простору, зіграли не так, як у матчі за Суперкубок. Взагалі не так, як зазвичай – блідо і малоефективно. Тому й не проходили традиційні для «Шахтаря» гострі передачі з флангів. Тому Феррейра мусив боротися за верхові м'ячі, надіслані з центральної зони (але там своє слово говорив Хачеріді).

Приклад Гонсалеса показовий у багатьох компонентах. Це перевтілення й самого футболіста (в порівнянні з матчем за Суперкубок і минулим сезоном), це і приклад продуктивної роботи на поліпшення від тренерського штабу (за короткий, що важливо, проміжок часу), це і підтвердження незрілості Циганкова як лівого вінгера.

Шахтер - Динамо

Взагалі, схвальних слів заслуговує уся команда, хоча переможцем «Динамо» стало завдяки випадку (але з таких випадків, з таких деталей і складається футбол). Проте запас міцності бачиться саме у прогресі діючих футболістів. Додавати ще можуть і Мбокані, і Гонсалес, І Ярмоленко. Морозюк навряд чи додасть, але для цього був придбаний Кендзьора. Кадар уже не виглядає безнадійно, а Хачеріді лише набирає форму. А ще є потенційно сильні Кравець і Мораєс. І вся ця компанія підсилена молоддю, якій ще прогресувати і прогресувати. Тож на наявний ресурс Хацкевич скаржитися точно не повинен. Головне, аби тренерський штаб й далі гнув ту лінію, яка була обрана на початку сезону…

Читайте нас у Telegram

Останні новини

bigmir)net TOP 100