Джокери «Шахтаря» не забивають уже 16 матчів поспіль

Футбол України 23 Липня, 15:40 1100
Джокери «Шахтаря» не забивають уже 16 матчів поспіль | 19-27
Під керівництвом Пауло Фонсеки «гірники» пропускали першими в 12-ти матчах - і чотири з них не врятували.

Уміння переломити хід поєдинку, який складається невдало - вищий тренерський пілотаж. Можна поміняти тактику, можна зробити заміни, можна підвищити швидкості - існує маса способів того, як перевернути гру. При Паулу Фонсеці Шахтар досить непогано це робить, але якщо копнути глибше, то вийде не дуже радісна картина...

П'ять вольових перемог

Якщо гірники забивають першими, то виграють у 90% поєдинків. Тепер подивимося, як вони закінчують матчі в ситуації, коли рахунок відкриває їх суперник. Таких випадків було 12. У п'яти з них Шахтар перемагав. Це багато, але якщо прибрати вимучені перемоги в минулому чемпіонаті над двома представниками другої шістки (Карпатами і Ворсклою), а також вікторію в матчі з другим складом Зорі, то залишиться два знакових виграші - Динамо (4: 3) і Гент (5: 3 ).

Янг Бойз, Сельта, Динамо....

У трьох випадках Шахтар рятувався від поразки і виривав нічиї. Двічі це було у зустрічах з Олімпіком, один раз - у грі з Динамо. У чотирьох поєдинках, коли під керівництвом Паулу Фонсеки команда пропускала першою, вона програвала. Сюди увійшли хворобливі поразки гірників у минулому сезоні - від Янг Бойз і Сельти, а також два останні матчі в чемпіонаті України з Динамо. Загалом, характер начебто є, але не завжди. Питання за планом Б періодично виникають.

У 2017 році джокери забили два м'ячі

Аналізувати зміни в тактиці і можливість додати фізично непросто, а от подивитися на заміни Паулу Фонсеки - саме час. Загалом джокери португальського тренера забили за час його роботи 14 м'ячів. Ось тільки в 2017 році таких голів було всього два, а останній з них датований 12 березня. З тих пір гірники провели 16 поєдинків, в яких заміни не приносили голів. Підвищували надійність в обороні, допомагали тягнути час, але в матчі з Динамо виникла інша необхідність, і виявилося, що на лаві немає футболістів, здатних перевернути гру...

Всі джокери Паулу Фонсеки в Шахтарі

Найважливіші голи джокерів Паулу Фонсеки в Шахтарі

12.08.2016. Марлос - у ворота Карпат. Вийшов на заміну за рахунку 0:2. Забив гол, який приніс перемогу - 3:2.

28.08.2016. Факундо Феррейра - у ворота Сталі. Вийшов на заміну за рахунку 0:0. Забив гол, який приніс перемогу - 1:0.

09.09.2016. Дентіньо - у ворота Динамо. Вийшов на заміну за рахунку 0:1. Забив гол, який приніс нічию - 1:1.

26.02.2017. Факундо Феррейра - у ворота Ворскли. Вийшов на заміну за рахунку 1:1. Забив гол, який приніс перемогу - 2:1.

12.03.2017. Максим Малишев - у ворота Зорі. Вийшов на заміну за рахунку 1:1. Забив гол, який приніс перемогу - 2:1.