«Динамо» - «Янг Бойз». Лобове зіткнення

Динамо Київ 25 Липня, 19:46 1305
«Динамо» - «Янг Бойз». Лобове зіткнення | 19-27
Аналіз тактичних елементів «Динамо» і «Янг Бойз» перед матчем Ліги чемпіонів.

«Динамо», як і «Шахтар» минулого року, підходить до протистояння з «Янг Бойз» з новим тренером. Проте різниця у тому, що Паулу Фонсека займався пошуком і експериментами, в той час як Хацкевич чітко, - від першого дня свого призначення, - окреслив стратегію командної гри «Динамо». Стратегію, яку кияни уже випробували і яка уже принесла свій результат.

«Динамо» і «Янг Бойз» – дуже схожі за стилем, тому від протистояння можна очікувати лобового зіткнення. І ось тут роль відіграватимуть габарити та витривалість бійців: чий удар буде сильнішим, і хто буде легше тримати удари. А в тому, що удари будуть у виконанні обох учасників сутички, сумніватися не потрібно.

Аді Гюттер проповідує гру з двома нападниками та яскраво вираженими фланговими півзахисниками. У центрі поля «Янг Бойз» м'яча не затримує. Опорні півзахисники спрямовані на руйнування, що перегукується з тактикою Хацкевича. В такій грі важливою буде роль Гармаша і його вміння дотримуватись тренерських настанов. Відомо, що від Дениса Хацкевич вимагає гри на різних ділянках поля під час різних фаз поєдинку. На позиції другого форварда – під час процесу командного пресингу, на позиції під нападником – під час позиційних атак «Динамо». Спроможність Дениса «тримати» зону перед штрафним майданчиком «Янг Бойз», дочікуючись підтримки другого ешелону атаки «Динамо», а також урізноманітнюючи варіанти розвитку наступу, виглядає однією з головних запорук успіху київської команди.

Денис Гармаш (Динамо)

«Янг Бойз» вантажитиме м'яча у напрямку Оаро, тому Хачеріді потрібно пригадати протистояння з «Евертоном» і персональну дуель з Лукаку. Звісно, Гійом не настільки потужний та вправний форвард, але інтенсивність атак навряд чи буде нижчою. Тому захисникові важливо зберігати концентрацію. Проте одного Хачеріді замало. Без виграних підбирань біля свого штрафного майданчика «Динамо» отримає чимало неприємних атак другим темпом на свої ворота (або ж стандартів). Тому Сидорчук і Шепелєв (чи хтось інший, кого Хацкевич відрядить до опорної зони) повинні опускатися ближче до своїх воріт, не цуратися гри спиною до воріт чужих, а також не перетримувати м'яча. Підібрав, віддав на ближнього – а той розганяє контратаку. Просто. Але від досконалості цієї простоти буде залежати успіх. Бо ж «Янг Бойз» грає так само просто.

А ще ліпше взагалі не доводити справу до протистояння Хачеріді-Оаро (або, принаймні, зменшити кількість єдиноборств). В грі «Янг Бойз» велику роль відіграють довгі передачі від захисників / воротаря в напрямку Оаро. Власне, Гійом їх виграє за рахунок того, що вони більш-менш націлені. Якщо «Динамо» вдасться забезпечити пресинг на чужій половині поля, щоб захисники не виціюлювали передачею француза, а били навмання, то контратакуючий потенціал «Янг Бойз» зменшиться в рази.

Кадар і Морозюк, - флангові захисники «Динамо», - у останньому матчі проти «Шахтаря» були статичними, концентруючись на протидії активним крайкам суперника. Гонсалес і Ярмоленко допомагали партнерам, але виконували, ймовірно, трохи більший об'єм захисної роботи, аніж планував Хацкевич (відповідно, «недобрали» вінгери свого у площині атакувальних дій). Флангових півзахисників «Янг Бойз» недооцінювати непотрібно. На них буде спрямована величезна кількість передач і вони вестимуть гру, йдучи у обіграші, комбінуючи на флангах і вантажачи м'яча до штрафного майданчика. Крім того, Раве і Сулеймані люблять мінятись флангами. У грі проти «Базеля» вони на різних половинах провели порівну часу. При цьому, Раве забив після переміщення з лівого флангу до центру, хоча основний його фланг – правий. Але зміщуючись до центру, вони відкривають фланг для рейду Беніто і Мбабу – флангових захисників з непоганими подачами / прострілами. Тому тут важливі дві речі: а) щоб у Кадара з Морозюком була підстраховка; б) щоб Кадар з Морозюком (чи, можливо, Кендзьорою?) не залишати вільного простору між собою та лінією воріт – зони, куди можуть вбігати флангові гравці суперника (в матчі з «Шахтарем» таке кілька разів проходило).

Динамо (Киев)

Додавши руху, флангові оборонці полегшать життя вінгерам і автоматично підвищать атакувальний потенціал «Динамо» у цьому протистоянні. Може знадобитися й уміння Кадара віддати перший пас. Проте багато чого залежатиме, знову ж таки, від швидкості його реакції, прийняття рішень та виконання технічних елементів.

Можливо, в такій грі «Динамо» знадобився б Александар Пантич. Принаймні, його перший пас міг би стати додатковою зброєю киян. Але невідомо, в якій формі перебуває серб і чи готовий він відбирати м'ячі і пресингувати. Сидорчук і Шепелєв виглядають фаворитами в боротьбі за місце в центрі поля. Корзун – перший претендент на підсилення цієї зони з лави для запасних.

Динамо (Киев)

У грі «Динамо» побільшало проникнень та гострих передач до штрафного майданчика суперника. В матчах з «Янг Бойз» їх може бути ще більше за умови, що кияни понизять відсоток індивідуального браку. Швейцарці навряд чи сидітимуть у глухій обороні, але вони не даватимуть простору на своїй половині поля. Буде пресинг, мобільність і рух у виконанні суперника. Тому особливого значення набувають показники швидкості і точності динамівських передач. Якщо вдасться відсоток браку звести до мінімуму, шансів на голи буде вдосталь.

І останнє: у Києві буде лише перша частина протистояння. Вирішити усе вдома «Динамо» навряд чи зможе. «Янг Бойз» – терпляча команда. Показовою є гра з «Базелем». Сорок хвилин вони надійно тримали оборону, а потім вистрілили. Абсолютно ідентичний стиль до того, в якому «Динамо» перемогло «Шахтар». Тому важливо не збавляти обертів навіть тоді, коли довгий час нічого не виходитиме в атаці. І не розслаблятися після першого матчу – навіть якщо вдасться зіграти ідеально і розгромити суперника. Вдома «Янг Бойз» з новим азартом терпітиме і чекатиме шансу помститися.