Таблиця коефіцієнтів. Україна і всі, всі, всі. Боротьба розпочинається

Світовий футбол 25 Липня, 19:57 3169
Таблиця коефіцієнтів. Україна і всі, всі, всі. Боротьба розпочинається | 19-27
Стартові розклади в Таблиці коефіцієнтів УЄФА на початку сезону 2017/18.

Бельгія і Туреччина – прямі конкуренти України у Таблиці коефіцієнтів УЄФА. Перша випереджає українську асоціацію трохи менше ніж на три бали, друга на чотири бали Україні поступається. «Близьким» конкурентом можна вважати і Португалію, яка станом на початок поточного сезону випереджає Україну на п'ять балів, але в графіку наступного сезону стає сусідом української асоціації. Боротьба стратегічна – не лише тут і зараз, але й з оглядом на недалеке майбутнє.

Рейтинг УЕФА - Таблица

Потрібно зважати й на позиції Росії та Нідерландів. Перші нас суттєво випереджають, другі помітно відстають. Проте саме між цими країнами (Росія, Португалія, Бельгія, Україна, Туреччина, Нідерланди) в найближчі роки точитиметься боротьба за місця з шостого по одинадцяте. Тому важливий кожен здобутий свій бал і кожен втрачений бал конкурентами.

Таблица коэффициентов УЕФА

В поточному сезоні втрати уже зазнала Туреччина. «Галатасарай» несподівано поступився в другому кваліфікаційному раунді Ліги Європи «Естерсунду», принісши до скарбнички Туреччини лише 0,5 бала. Тому далі турки прямують лише вчотирьох, ділячи здобуті очки на п'ять. Нідерланди, як і Туреччина, уже стартували в цьому сезоні. «Утрехт» пройшов далі, втративши пів бала в боротьбі з «Валеттою». Бельгія, Росія, Португалія і Україна стартують з третього кваліфікаційного раунду.

Власне, Португалія має перевагу за кількістю бонусних очок. Два представники країни автоматично вийшли до групового етапу Ліги чемпіонів («Порту» та «Бенфіка»), вже збагативши скарбничку асоціації вісьмома балами. «Спортінг» гарантував собі як мінімум групу Ліги Європи, але побореться за Лігу чемпіонів. «Гімараєш» у групі Ліги Європи як переможець національного Кубка. Тобто, з шести команд загроза вильоту тисне лише на «Брагу» та «Марітіму». Обидві команди стартують з третього раунду кваліфікації Ліги Європи. «Брага» зіграє з АІКом, «Марітіму» – з «Ботєвом».

Віце-чемпіон Нідерландів «Аякс» в суперники в кваліфікації Ліги чемпіонів отримав непросту «Ніццу». «Утрехт» у Лізі Європи зіграє з «Лєхом», а ПСВ – з «Осієком» (Фейєноорд» стартує з групи Ліги чемпіонів, «Вітесс» – з групи Ліги Європи).

Росія делегувала до групи Ліги чемпіонів «Спартак», а ЦСКА побореться у кваліфікації (АЕК – перший суперник). «Локомотив» стартує з групи Ліги чемпіонів, «Зеніт» і «Краснодар» – з третього раунду кваліфікації Ліги Європи («Бней-Ієгуда» і «Лонгбю» відповідно – перші суперники).

Стартовые позиции клубов в сезоне 2017/18

Бельгія на груповому етапі Ліги чемпіонів точно буде представлена «Андерлехтом». «Брюгге» бере участь у кваліфікації і розпочне свій шлях протистоянням з турецьким «Істанбулом». Гарний жереб для України – два конкуренти зійдуться в очній битві. «Зюльте Варегем» уже в групі Ліги Європи, а «Остенде» і «Гент» проходять кваліфікацію. Обом дісталися непрості суперники на першому етапі – «Марсель» і «Альтах» відповідно.

Отже, Україна наразі поступається бельгійцям трьома балами. Тобто, за підсумками сезону потрібно здобути на 15 очок більше, аніж конкурент (це сім перемог і одна нічия в основній стадії). До Португалії – п'ять балів, що еквівалентне 25-ти євроочкам, або дванадцятьом перемогам і нічиїй на основній стадії єврокубків.

таблица коэффициентов

Важливо також перевершити особистий показник минулого сезону (5,500 балів), який для України став найнижчим за останніх дев'ять євросезонів. Для поліпшення цього показника «Шахтар», «Динамо», «Олександрія», «Зоря» та «Олімпік» повинні набрати щонайменше 28 очок. Чотири бонусних від «Шахтаря» уже є. Але потрібно ще як мінімум дванадцять перемог на основній стадії. А для цього спершу потрібно пройти кваліфікацію.