8 фактів, які познайомлять вас із «Астрою»

Світовий футбол 25 Липня, 21:36 1480
8 фактів, які познайомлять вас із «Астрою» | 19-27
Представляємо майбутнього суперника «Олександрії».

Другим єврокубковим суперником в історії “Олександрії” стане команда “Астра” з міста Джурджу, що на півдні Румунії.

Нам вона має бути відома в першу чергу тим, що в 2014-15 роках її безуспішно очолював українець Олег Протасов. Але персона екс-наставника “Дніпра” – не єдине, що пов’язує “астралі” із Україною.

UA-Футбол зібрав для вас найцікавіші факти про найближчого суперника колективу Володимира Шарана.

1. “Астра” не змогла кваліфікуватись на цей єврокубковий сезон звичним способом, оскільки посіла в чемпіонаті Румунії шосте місце, а в фіналі Кубка поступилась “Волунтарі”. Але команда все ж потрапила в Європу за допомогою УЄФА. Організація не видала ліцензії на участь в єврокубках четвертому “Клужу” і тому ж “Волунтарі”. Це дало змогу “чорним дияволам” – тепер умовно п’ятій команді румунської Ліги 1 – стартувати з другого кваліфікаційного раунду Ліги Європи. Його команда уже подолала, обігравши азербайджанську “Зірю” (3:1; 0:0).

Астра - Зірю

2. Власник “Астри” – найбагатша за даним Forbes людина Румунії Іоан Нікулає. 63-річний підприємець заробив свій статок розміром 1,15 млрд доларів (на березень 2015 року) у аграрному секторі, на винному бізнесі, в сфері страхування і на трансферах газу та нафти. Зокрема, то й же Forbes повідомляє, що Нікулає вдало скористався конфліктом і кризою в Україні – налагодив імпорт свого міндобрива до нас, в той час коли українські постачальники не змогли цього робити. В 2015 році його засудили до ув’язнення на 2,5 роки за незаконне фінансування передвиборчої кампанії одного з кандидатів у президенти Румунії. Володіє “Астрою” з 1996 року

Нікулае

3. Дата заснування клубу – 18 вересня 1921 рік. Але назва (“Астра”) і місце дислокації клубу (місто Джурджу) не були такими від самого початку і змінювались впродовж існування команди. Спочатку це був “Clubul Sportiv Astra-Română”, у який в різний час входили одна або кілька команд із різних регіонів Румунії. В 1937 році на їхній базі утворився новий клуб “Astra Română Ploiești” із постійним базуванням у місті Плоєшті, що трохи на північ від Бухаресту. Там команда і грала аж до 2012 року, переживаючи по ходу кілька зливань з іншими командами. Нинішня “Астра” як така з’явилась у 2009 році, коли команда вдруге в своїй історії змогла вийти в найвищу лігу Румунії. В зв’язку з чим і змінила стару назву “FC Ploiești”, а через три роки перебралась на самісінький південь Румунії, місто Джурджу.

8 фактів, які познайомлять вас із Астрою - изображение 3

4. З цими змінами почався і найуспішніший період в історії клубу. В 2014 році “Астра” вперше виграла Кубок і Суперкубок Румунії. А два роки по тому команда здобула дебютне золото внутрішнього чемпіонату, яке знову закріпила перемогою в Суперкубку. Останній внутрішній успіх “астралі” – це фінал Кубка Румунії 2017, про який вже згадувалось вище. Відтак, “Астра” стала регулярно виступати в єврокубках. Дебютним на цьому рівні став поєдинок проти “Домжале” (виїзна перемога 1:0) в кваліфікації Ліги Європи 2013/1 З того часу команда щосезону грає на міжнародному рівні.

Астра

5. І за цей час відзначилась кількома гучними перемогами. Наприклад, в кваліфікації Ліги Європи 14/15 “Астра” не пустила в груповий етап французький “Ліон”. Або в наступних двох сезонах двічі вибивала у відбіркових етапах цього ж турніру англійський “Вест Гем”. Двічі румуни доходили до групового етапу Ліги Європи, а в минулому сезоні навіть пробились в 1/16 фіналу турніру. Але там мінімально (2:2; 0:1) поступились “Генку”. Словом, результати румунів прогресують

Астра - Вест Гем

6. Але все це було досягненням старого тренера і старої команди. Цього літа з посади наставника “Aстри” пішов Маріус Шумудіца. 46-річний румун тренував “чорних дияволів” у три каденції. Остання з них тривала з травня 2015-го по травень 2017-го і ознаменувалась найбільшими спортивними успіхами команди. Але на зміну Тренеру року 2016 в Румунії, який перейшов у “Кайзеріспор”, влітку прийшов ще менш відомий нам Едвард Йорданеску. Його значним досягненням є хіба що фінал Кубка румунської ліги 2015 на чолі із “Пандурієм”. Крім цього він також тренував ФК “Тиргу-Муреш” та три місяці очолював софійський “ЦСКА”

Йорданеску

7. Щоб зрозуміти наскільки кадрово змінилась “Астра” за це міжсезоння достатньо навести такий факт: лише три футболісти “астралі” зіграли в останньому офіційному матчі минулого сезону (фінал Кубка Румунії) і в першому поєдинку цієї кампанії (старт в Лізі Європи). Влітку команду покинуло 17 футболістів. Серед них лідери колективу: воротар Сілвіу Лунг та екс-центрбек “Порту” Крістіан Сапунару – обох в “Кайзеріспор” забрав з собою Шумудіца. На заміну їм прийшло 11 нових гравців. І за жодного з них “Астра” не заплатила – усі прибули вільними агентами, якщо вірити Transfermarkt. Серед них у грі вже встигли виділитись (причетні до 3 із 5 голів команди з початку сезону) бразильський атакувальний півзахисник Маркіньйос та французький форвард Ентоні Ле Таллек (грав за «Ліверпуль») – брат колишнього гравця “Говерли” Дам’єна Ле Таллека.

Ле Таллек

8. Попри перебудову складу, “Астра” без проблем подолала першого суперника в кваліфікації Ліги Європи і з перемоги стартувала в чемпіонаті Румунії – обіграла новачка Ліги 1 “Сепсі” (1:0). Але вже вчора, в поєдинку 2-го туру поступилась володарю Кубка Румунії “Волунтарі” (1:3). “Чорні дияволи” природно ще не зігрались. Це показали і контрольні поєдинки. Таких “Астра” зіграла чотири, з яких виграла лише один. Та ж гра проти словенського “Тріглава” стала єдиною “сухою” для підопічних Йорданеску. Решту три матчі команда програла із загальним рахунком 4:9. Тому “Олександрії” варто остерігатись румунів –від цієї команди можна чекати будь-чого

Астра