Футбол у Маріуполі – кого візьмуть «на слабО»?

Динамо Київ 26 Липня, 15:26 986
Футбол у Маріуполі – кого візьмуть «на слабО»? | 19-27
Ситуація із проведенням матчів львівських «Карпат» та київського «Динамо» у Маріуполі зайшла у глухий кут.

З одного боку, ніхто не дає цим клубам вичерпних гарантій безпеки. Пропозицію Андрія Павелка їхати попереду автобусів не пропонувати. З іншого, львівський та київський клуби відверто беруть «на слабО», виставляючи боягузами. Після того, як минулої суботи у Маріуполі спокійно зіграв «Верес», а за кілька днів це зробить «Чорноморець», становище погіршиться до критичного. Що робити?

Як на мене, проблем немає взагалі. У нас є організація, яка офіційно проводить чемпіонат України. Це, вибачте на слові, «прем'єр-ліга» на чолі із Володимиром Генінсоном, який прославився видатними здібностями у об'єднанні телевізійних прав футбольних клубів та вигідному продажу їх до Монголії. Саме ця організація і має вирішити «проблему Маріуполя», взявши відповідальність на себе.

Ви можете собі уявити, щоб УЄФА чи ФІФА грали у мовчанку перед матчами, на яких можливі проблеми з безпекою? Не можете. Тому що це серйозні організації, які реально проводять футбольні змагання, а не прикривають невідомо кого. Усі, кому цікаво, знають, що матчі між збірними та клубними командами України і Росії на території цих країн УЄФА та ФІФА не проводять. Так само як матчі між Вірменією та Азербайджаном, Сербією та Косовим, тощо. Про це повідомляється ще до початку змагань і це враховується при жеребкуванні. Якщо, наприклад, Гібралтар відмовиться їхати до Андорри із міркувань безпеки, УЄФА або змусить Гібралтар поїхати гру, а в разі відмови зарахує поразку, або взагалі виключить із змагань за неявку з не поважних причин.

Ви можете собі уявити, щоб УЄФА чи ФІФА грали у мовчанку перед матчами, на яких можливі проблеми з безпекою?

Хто перешкоджав «прем'єр-лізі» зробити так само? Або зобов'язати усі команди їхати грати до Маріуполя під загрозою дискваліфікації, або шукати компроміс із нейтральним полем чи полями. Мовчить «прем'єр-ліга», мовчить Генінсон. Хоча я давно радив йому просто перекласти українською регламент змагань УЄФА і зробити його нашим. Тим більше, що шановний пан Володимир блискуче володіє англійською. Ось лише українською не може себе змусити говорити і, як той поет, конає, мучиться, але не кається.

Виходить, що «питання Маріуполя» може стати визначальним у долі бідолашної ні на що не спроможної «прем'єр-ліги». Коли цій «прем'єр-лізі» слабО прийняти розумне рішення, яке влаштовувало би усіх, то навіщо нам така, перепрошую «прем'єр-ліга»?

Є, щоправда, у нашому футболі найвищий арбітр – національна федерація на чолі із Андрієм Павелком. Саме йому треба із тим Маріуполем терміново щось вирішувати. Краще пізно, ніж ніколи.

Матч «Маруіполь» - «Динамо» за календарем має відбутися 26/27 серпня.

Микола Несенюк