Наші за кордоном. Підсумки єврокубкового тижня. На шляху до історії та зіпсованих свят

Футбол України 28 Липня, 10:36 1996
Наші за кордоном. Підсумки єврокубкового тижня. На шляху до історії та зіпсованих свят | 19-27
Андердоги квітнуть, фаворити провалюються.

Ліга Чемпіонів

«Вардар» (Македонія) - «Копенгаген» (Данія) 1:0. Євген Новак - повний матч

«Вардар» всьоме раз в історії і вперше за 11 років пройшов перший для себе раунд єврокубків. Причому другий раунд «червоно-чорні» лише одного разу починали з перемоги. І саме тоді вперше і поки що востаннє пробилися до третього раунду. Тому зрозуміла бурхлива радість після такого результату проти чотириразового учасника групового турніру Ліги Чемпіонів. УЄФА дозволив грати на стадіоні «Філіп II», хоча через 12 днів там відбудеться матч Суперкубка Європи. І 12000 вболівальників зробили свою справу. «Вдала гра, боротьба, сміливість, втрачені шанси, гол, насолода грою, оборона, перемога» - так підсумував матч офіційний сайт «Вардару».

«УПЛ-івський» центр оборони Бобан Грнчаров-Євген Новак легко впорався і з відмінно граючим головою парагвайським форвардом Сантандером і з колишнім вінгером технічним сербом Павловічем. Лише п'ять ударів датчан у площину воріт, загроза хіба що здалеку, повна перемога «на другому поверсі»... Лише наприкінці матчу Новак вирішив перервати навіс, а не закрити Сантандера, і той пробив головою (воротар врятував). А в іншому епізоді Гачевскі помилився на виході, але в підсумку все ж зачепив м'яч після удару Томсена, і Євген вибив головою з лінії воріт. Щоправда, арбітр зафіксував офсайд у гравця, що заважав українцеві. У столиці Данії буде значно складніше.

«Славія» (Чехія) - БАТЕ (Білорусь) 1:0. Руслан Ротань - 66 хвилин

Протягом останніх семи років постраждала від фінансових та адміністративних проблем «Славія» відіграла лише два матчі в Єврокубках, обидва програвши з рахунком 0:3 («Андерлехту» в сезоні 2016/17). І, тим не менш, проти п'ятиразового учасника групового турніру Ліги Чемпіонів вважалася фаворитом. Справа і в ослабленні білорусів за грою та результатами (вильоти від «Дандолку» та «Астани», лише друге місце в лізі нині). І в трансферах чехів, які стали можливими завдяки новим китайським власникам клубу. Підписання Халіла Алтинтопа, Данні, Руслана Ротаня, Яна Лаштувки і Душана Швенто не пройшло непоміченим в Європі. Щоправда, немолодий вік всіх насторожує. І в першому таймі «Славії» не вдавалося грати в швидкий футбол, загрожуючи воротам Щербицького лише зі стандартних положень.

Наставник команди Ярослав Шілгави після матчу говорив про незграбність, важку боротьбу в дебюті і несподівану зупинку підопічних хвилин на десять після вилуечння і результативного пенальті на 20-ій хвилині.

Наші за кордоном. Підсумки єврокубкового тижня. На шляху до історії та зіпсованих свят - изображение 1

Ротаню, який грав на позиції лівого з трійки опорників, також не вдавалося підвищити темп, хоча він чимало рухався. Біля власного штрафного українець допомагав починати атаки. Біля чужого - пресингував на одній лінії з центрфорвардом Шкодою, а то і перед ним. Однак тільки-но м'яч опинявся у господарів - відходив назад, надаючи простір для підключення вінгерам, фуллбекам і правому опорнику Гюшбауеру, який заходив глибоко в штрафний. Впадало в очі, що саме така настанова тренера. Кілька разів Руслан зміщувався трохи правіше і саме тоді закидав м'яч на хід Данні на лівий фланг. Після одного з таких закидань португалець заробив кутовий, з якого і був забитий гол. До речі, українець і сам подавав кутові з правого флангу. І в одному з епізодів в першому таймі почав награну комбінацію. Пас низом на лінію штрафного, Гюшбауер, також низом, пасує в його центр, і Нгаде б'є правою. Воротар чудово витягнув з-під поперечини.

В другому таймі «Славія» пересунулася ближче до воріт суперника, заграла швидше і нарешті почала створювати моменти з гри, а Гюшбауер (схоже, поділ його атакуючих повноважень з Ротанем вирішить дуже багато для Руслана в цьому сезоні) прописався в штрафному Щербицького і завдав удару у поперечину. Українець також наблизився, але майже не загострював, віддаючи хіба що на хід на фланги. Майже одразу після поганого удару з 18-ти метрів (м'яч зрізався з ноги) він був замінений на форварда. Заміну Шілгави назвав плановою, з очевидною метою - посилення атаки.

«Хапоель» (Беер-Шева, Ізраїль) - «Лудогорець» 2:0. Ігор Пластун - повний матч

«Лудогорець» все більше стає «Шахтарем» - бразильська атака і східноєвропейська опорна зона та оборона. Останнє стало помітніше після відходу до «Аталанти» аргентинського центрдефа Хосе Луїса Паломіно, який в попередньому сезоні загалом вигравав конкуренцію у Пластуна. Нині ж єдиний конкурент Ігоря та румуна Косміна Моці - доволі посередній болгарин Терзієв.

Проблема потужного українсько-румунського центру оборони - вкрай слабка техніка і невисока швидкість. Що особливо проявилося в матчі проти чемпіона Ізраїлю. Щоправда, з четвертим форвардом суперника Гадіром (перші троє травмовані або не готові) тандем без проблем впорався. Відповідав за нього саме українець, і ізраїльтянин більше фолив на ньому, ніж загрожував воротам. Прориви з флангів і з глибини поля також більше турбували Моці. Та все ж два епізоди програв саме Пластун, і саме вони закінчилися голами. Нвакеме віддав пас праворуч повз нього, не зближуючись з ним, і простріл Меліксона у відповідь захисник не перервав у підкаті. А верткий і технічний Охана (вийшов на заміну) завдав удару з кута штрафного з рикошетом Пластуна, і м'яч влучив у ближню дев'ятку. Болгарам буде надто складно відігратися.

Наші за кордоном. Підсумки єврокубкового тижня. На шляху до історії та зіпсованих свят - изображение 2

На рахунку Ігоря один дуже неточний удар головою з шести метрів під тиском захисника після подачі кутового.

АЕК (Греція) - ЦСКА (Росія) 0:2. Дмитро Чигринський - повний матч

АЕК повернувся до Ліги Чемпіонів після десятирічної перерви, та ще й відзначає початок будівництва нового стадіону. Однак відсвяткувати не вдалося. Греки в першому таймі більше володіли м'ячем і загрожували воротам, ЦСКА майже без проблем оборонявся і забив наприкінці першого тайму і на початку другого, а надалі небезпечно контратакував. До речі, пропущені голи з кутових невластиві афінцям, адже у попередньому сезоні вони відрізнялися вдалою грою під час «стандартів». Можливо, причина в травмах гравців на зборах, хоча Чигринський, наприклад, був відсутній лише кілька днів через болі в руці.

Дмитро, як і Пластун, здебільшого не провалювався. При цьому і його два провали закінчилися голами. Васін легко перестрибнув його і скинув головою на Дзагоєва. До навісу на Вернблоома він, як і партнери, також не дотягнувся. Пропустив прямо над головою і довге закидання на Чалова, який не зумів переграти воротаря в ближньому бою.

«Карабах» (Азербайджан) - «Шериф» (Молдова) 0:0. Антон Каніболоцький - запас

Ліга Європи

«Тракай» (Литва) - «Шкендія» (Македонія) 2:1. Михайло Шишка - 80 хвилин і жовта картка. Тимофій Шеремета - запас

Для заснованого лише в 2005-му році клубу вихід до третього раунду Ліги Європи (перемоги над шотландським «Сент-Джонстоном» і шведським «Норчепінгом») - вже небачуване досягнення. Після звітного матчу зберігся шанс на ще більш вражаюче. У першій та третій чвертях матчу домінували господарі, в другій - гості, а в четвертій, граючи проти дев'ятьох суперників, литовці на диво не створили нічого. Найнебезпечнішим моментом в цей час був простріл 23-річного Шишки з правого флангу, що мало не зрикошетив у ворота.

Крім цього, центральний з трійки опорників в атаці не запам'ятався нічим. Зате важко працював у відборі. Заробив п'ять фолів, за один з них - грубий підкат в ногу - суперник отримав другу жовту картку і залишив поле. Сам Михайло був попереджений за затримку суперника під час контратаки. Двічі у гравців «Шкендії» проходили небезпечні паси врозріз повз нього, один з цих виходів на воротаря закінчився голом. Замінений з метою посилення атаки.

«Олімпік» (Україна) - ПАОК (Греція) 1:1. Євген Шахов - 55 хвилин та жовта картка

ПАОК розпочав підготовку до сезону з геть іншими тактичними схемами, ніж ті, які використовує зараз. Тож, можливо, команді просто бракувало часу. В будь-якому разі, і в клубі, і в грецькій пресі залишилися відверто незадоволені апатією, поганою організацією оборони і низькими швидкостями. Причому в провалах оборони наставник Александар Станоєвіч звинувачував всю команду, також говорив про відсутність агресії, неготовність грати в його футбол. «Моє уявлення гри команди досить далеко від того, що я бачив в цьому матчі». Відповідно грав і Шахов - незвично м'яко, мляво, без підключень в атаку. Не випадково один з кращих гравців команди попереднього сезону став першою заміною у поточному. Станоєвич пояснив її бажанням посилити атаку за рахунку 0:1 і заявив, що виставив би інший склад, більш атакувальний, з самого початку, якби знав, що матч проходитиме таким чином. Поганий знак на майбутнє для українця.

ПСВ (Нідерланди) - «Осієк» (Хорватія) 0:1. Дмитро Льопа - 66 хвилин та жовта картка

Найбільша перемога в історії «Осієка», який у сезоні 2017/18 лише вдруге пройшов двох суперників поспіль. І в рівній і повільній першої чверті матчу, і за неефективної переваги ПСВ в другій і за доволі серйозного тиску в четвертій хорвати захищалися дуже впевнено. Навряд чи вони награли на гол, але фаворит через апатії та невишуканість (2 удари у площину воріт плюс стійка) заслужив програти. Льопа, який розпочинав кар'єру в клубі на лівому фланзі і розквітнув в центрі, на цей раз більше грав праворуч. І був абсолютно непомітний. Крім подач «стандартів», один з яких (кутовий) закінчився призначенням результативного пенальті.

Наші за кордоном. Підсумки єврокубкового тижня. На шляху до історії та зіпсованих свят - изображение 3

«Утрехт» (Нідерланди) - «Лєх» (Польща) 0:0. Володимир Костевич - повний матч та жовта картка

Костевич перебуває в настільки добрій формі, що був визнаний MVP матчу в Плоцьку з «Віслою» за версією його бродкастера навіть при тому, що «Лєх» програв. Також він був визнаний офіційним сайтом познаньців (56 відсотків голосів) кращим гравцем команди в матчі. А ось сам «Лєх» виглядає слабко, тому фаворитом в єврокубковому протистоянні навіть в Польщі вважали четверту команду Нідерландів. І все ж гості відіграли дуже гідно, впевнено оборонялися і виглядали трохи краще за господарів в атаці (4-1 за ударами у площину). Хоча загалом матч був дуже бідним на небезпечні моменти.

Костевич як завжди активно діяв в атаці, нестримно рухався як він вміє, проте з мінімумом ефекту. Його «кроси» були небезпечними, але неточними. В обороні відіграв впевнено.

АЕК (Кіпр) - «Динамо» (Мінськ, Білорусь) 2:0. Олександр Нойок - повний матч. Дмитро Хльобас - 22 хвилини

Низький рівень гри обох команд з п'ятьма ударами у площину воріт. При цьому лідер за виступами у Кваліфікації Кубка УЄФА/Ліги Європи (63 матчі) виглядав набагато слабшим, віддавши центр поля. Можливо, через традиційну для головного тренера Сергія Гуренко захисну тактику. Хоча й АЕКа створив замало небезпечних моментів у першому таймі. Крім відмінної гольової триходівки на 42-ій хвилині. У другому ж кіпріоти вже створили більше.

Опорник, капітан і один з лідерів «Динамо» Нойок в першому таймі завдав потужного удару з 30-ти метрів (на півтора метри вище), навісив штрафний на голову партнеру, який трохи схибив. На початку другого тайму його естетичний удар з напівльоту з лінії штрафного був заблокований. З іншого боку, початковий пас до першого голу господарів пройшов повз нього. Пропускав він і швидкі контратаки центром поля в другому таймі. Хльобас запам'ятався одним неточним ударом здалеку.

«Панатінаїкос» (Греція) - «Габала» (Азербайджан) 1:0. Дмитро Безотосний - повний матч. Віталій Вернидуб - повний матч і жовта картка

Два роки тому ці команди зустрічалися в Кваліфікації Ліги Європи. І тоді саме абсолютно невідома в Греції «Габала» до незадоволення вируючих афінських уболівальників пробилася до групового турніру. Нині обидві команди змінилися, греки очікували на реванш, а азербайджанці після солідної перемоги в Польщі над «Ягеллонією» (2:0) почувалися впевнено. Тож нам обіцяли битву.

Наші за кордоном. Підсумки єврокубкового тижня. На шляху до історії та зіпсованих свят - изображение 4

Роман Григорчук до матчу знову говорив про свій улюблений результат - 5:0. Під час матчу поводився вкрай емоційно. Після ж виглядав розчарованим. «Ми грали не так, як могли б. Ось це мене найбільше обурювало. Чомусь ми зіграли в зовсім інший футбол. Сьогодні серйозна перевага була у суперника... Не думаю, що суперник позбавив нас можливості показати свою гру. Вважаю, це наша вина. Сьогодні ми були невпізнані в плані стилю гри. Але я не думаю, що ми не можемо виправити цю ситуацію ».

Дії «Габали» в обороні були досить непоганими. Особливо важко доводилося лише в другій третині матчу. Тоді «Панатінаїкос» додав у швидкості, відчутно домінував. Гурбанов привіз результативний пенальті після гри рукою у власному штрафному майданчику. Вернидуб підчищав за ним в інших епізодах висуваннями вперед і часто порушував правила у повітряних двобоях. Безотосний блискуче виграв два виходи сам-на-сам після проходів крізь зону Віталія. В інший ж час суперник відзначився хіба що стійками після ударів Лода - на початку матчу і ближче до кінця, зі штрафного і удару здалеку. А ось центр поля «радари» програли вщерть і в атаку майже не виходили. Вернидуб також запам'ятався кволим ударом головою з кутового в руки воротарю і епізодом, і програним двобоєм Лусіано (той головою трохи схибив). Обидва тренери погоджуються в тому, що в Азербайджані буде зовсім інша гра.