Валентин Полтавець: «У те, що «Динамо» може пропустити три м'ячі, я взагалі не вірю»

Динамо Київ 1 Серпня, 18:02 863
Валентин Полтавець: «У те, що «Динамо» може пропустити три м'ячі, я взагалі не вірю» | 19-27
​Завтра в Берні відбудеться поєдинок кваліфікації Ліги чемпіонів: «Янг Бойз» – «Динамо». Своїми очікування від матчу поділився граючий тренер ФК «Балкани» Валентин Полтавець, який свого часу відіграв сезон за швейцарський «Віль».
«Швейцарські команди завжди були «домашніми». На виїзді головне завдання – не пропустити, а якщо і програти, то дрібно. Тому вся гра будується від оборони. Пам'ятаю, коли ми грали на виїзді, то з нами відбувалися незрозумілі речі: ми грали зовсім не той футбол, який вміли, чогось боялися, притискалися до своїх воріт. Зате вдома «відривалися», грали на куражі, показували всі свої найкращі якості. Власне, від цього минулого року«Шахтар» і постраждав, підійшовши до матчу в розслабленому стані. А «Янг Бойз» за рахунок самовіддачі і куражу зумів стрибнути вище голови, – каже Полтавець. – Зараз теж все можливо. Але, знаєте, хтось із великих тренерів колись сказав: «Суперник грає настільки добре, наскільки ми йому дозволяємо». Я впевнений, що Хацкевич врахує минулорічні помилки «Шахтаря».

Скажу чесно, я побоювався першої гри. Свою роль могла зіграти не те що недооцінка, а недостатнє вивчення суперника. Але хлопці змогли налаштуватися належним чином, і зіграли майже без помилок. Думаю, що в Берні все буде добре, і завдання виходу до наступного раунду ми вирішимо. Якщо відразу після жеребкування я оцінював шанси в 55 на 45 на користь киян, то зараз на їх прохід я б дав 65-70%».
Швейцарці змушені будуть йти вперед, розкриватися, і у динамівців з'являться шанси в контратаках. Головне, цими моментами розпорядитися. Нікуди не поспішати, не гнати, а зробити все спокійно і правильно. І навіть якщо раптом наші пропустять першими – нічого страшного. Тільки не панікувати! Берну треба буде забивати другий, а це вже проблематично. А в те, що кияни можуть пропустити три м'ячі, я взагалі не вірю. Тому, навіть один виїзний гол «Динамо» повинен все вирішити.

Стосовно синтетичного поля стадіону «Стад де Свісс», воно, на думку Полтавця, не повинно стати для гравців «Динамо» занадто великою проблемою: «По-перше, зараз всі синтетичні газони – останнього покоління, максимально наближені до натурального покриття. А по-друге, тренерський штаб киян напевно врахував ці нюанси при підготовці до гри. Тим більше, що на базі в Конча-Заспі є синтетичне поле для тренувань».

Позиція лівого захисника в «Динамо» продовжує залишатися проблемною. Саме з лівого флангу оборони прийшов гол швейцарців і в київському матчі. Чи не стане «Янг Бойз» у домашньому матчі постійно тиснути саме на «хвору точку»?
«Завдання тренера в тому і полягає, щоб зуміти посилити проблемну позицію, – каже Валентин Полтавець. – Якщо ми бачимо, що в «Динамо» не все в порядку в цій зоні, то Хацкевич вже тим більше не сліпий. Напевно він дасть завдання лівому вінгеру або одному з опорників більше відпрацьовувати в обороні. Думаю, динамівці вийдуть з цієї ситуації».

«Є таке повір'я, що переможний склад не міняють – це і внутрішня впевненість і зіграність. Але все залежатиме від того, яку тактику обере Хацкевич на цю гру. Якісь сторонні поради тут точно зайві».

Нагадаємо, що в першому матчі третього раунду кваліфікації Ліги чемпіонів «Динамо» в Києві обіграло «Янг Бойз» з рахунком 3:1.