Зірки УПЛ: В’ячеслав Шарпар

Футбол України 4 Серпня, 15:16 738
Зірки УПЛ: В’ячеслав Шарпар
Талант, який дещо «розминувся» з епохою.

У цій рубриці читач зможе ознайомлюватися зі стислими характеристиками футболістів, які виступають у Чемпіонаті Української Прем’єр-Ліги та з найкращого боку проявили себе в останньому календарному турі. Відповідні характеристики даватимуть професіонали своєї справи — колишні гравці й нинішні тренери, завдання котрих — робити необхідні акценти.

Півзахисника «Ворскли» характеризує експерт Олександр Сопко:

Характеристика. Якщо одним словом — футболіст! Людина з високим ігровим інтелектом. Має хороше футбольне мислення, добре розуміє гру.

«Плюси» в грі. В’ячеслав — розігрувальний, плеймейкер, гравець творчого плану. Дуже технічний (хоча це не для всіх помітно з першого погляду!). Чи не весь час у професійному спорті перебував на видноті, за ним слідкували великі клуби. Проте, на жаль, найкращі роки його кар’єри припали на епоху, коли у нашому чемпіонаті було багато легіонерів, зокрема, на його позиції, тому Шарпару не вдалося перейти в команду, яка, наприклад, бореться за Лігу чемпіонів.

«Мінуси» в грі. Недостатня «фізика», проблеми з атлетизмом. Плюс до того — його не назвеш «бігунком». На мою думку, всі ці три недоліки — «родом» із дитинства: ймовірно, на спортивному шляху В’ячеслава не знайшлося тренера, який би вчасно звернув на це увагу й змусив хлопця вдосконалюватися. Можливо, від самого початку сам він і тренери покладалися на його ігровий інтелект, а фізичні дані вважали чимось другорядним і наживним.

Перспективи. Колись я працював у Словаччині, де до гравців типажу Шарпара звертаються «пан-футболіст»: ідеться про осіб, яких люблять, цінують не лише вболівальники, а й люди із футбольного середовища. Вважаю, на найближчі кілька років такі гравці матимуть у нашому чемпіонаті особливу ціну: пішла більшість легіонерів, основу майже всіх команд УПЛ становлять молоді виконавці, котрі потребують «поводирів», «дядьків». Нещодавно плеймейкеру «Ворскли» виповнилося 30, його чекають кілька сезонів на хорошому рівні. Сьогодні він переживає своєрідний ренесанс, який, підозрюю, співпаде з хорошими результатами клубу.