Напевно після жеребкування українські любителі футболу намагалися на карті знайти цей населений пункт і зіткнулися з певними труднощами. А все тому, що його немає на материковій частині країни, - відзначає zbirna.com.
Фуншал є столицею автономного регіону Мадейри і розташований на острові однойменного архіпелагу вулканічного походження посеред Атлантичного океану, приблизно в 1 000 км від західного узбережжя Португалії!
Але найцікавіше, що Мадейра знаходиться в 660 км від Марокко і географічно відноситься до Африки! Точно так само, як і іспанські Канари, які відокремлюють від португальських островів 450 км. Хоча політично вони мають статус особливих територій держав – членів Європейського союзу.
Зазначимо, що на території Африки наші клуби в єврокубках ще не грали. В Азії – було діло, і не раз. Адже географічно до цієї частини світу належать Вірменія, Ізраїль, Кіпр і частково Туреччина, Азербайджан, Казахстан, Грузія.
Унікальний аеропорт
«Динамо» здійснить найтриваліший переліт для наших клубів в єврокубках. Відстань від Києва до Фуншала становить 4 321 км, і летіти на острів приблизно шість з половиною годин. Не дивно, що керівництво клубу розглядає варіант вильоту не за день до гри, як прийнято в таких випадках, а за два.
До речі, аеропорт на Мадейрі, названий на честь уродженця тих місць Кріштіану Роналду, – досить унікальний. Через рельєф острова (у довжину він становить 57 км, в ширину – 22 км, і на всій протяжності лежить ланцюг гір) частину розташованої прямо на узбережжі злітно-посадкової смуги винесена на 180-ти несучих колонах прямо в океан.
Звісно, 4 321 км для європейських турнірів – далеко не рекордний відрізок (два роки тому в Лізі чемпіонів лісабонську «Бенфіку» і «Астану» розділяли 6 164 км), але для нас – дуже навіть пристойний.
«Динамо» ще в радянський період літало на матч Кубка чемпіонів з «Акранесом» у Рейк'явік, куди від Києва 3 370 км. Також «біло-сині» в різний час і неодноразово гостювали на міжнародній арені в Лісабоні (3 352 км) і «Порту» (3 160 км).
У «Лісабон» літав і «Шахтар» (від Донецька до португальської столиці – 3 868 км). А ще гірники в рамках Кубка УЄФА і Ліги Європи побували в Віго у «Сельти» (3 648 км) і в Севільї (3 712 км). Також відзначимо перельоти в Лісабон гравців «Ворскли» (з Полтави – 3 630 км) і «Металіста» (з Харкова – 3 752 км).
Рекорди єврокубковій географії
І ще трохи географії. Фуншал не стане ні найбільш західною, ні найпівденнішою точкою для наших клубів в єврокубках. Такими залишаться ісландський Рейк'явік (крім «Динамо», там світилися ще «Карпати») та ізраїльський «Тель-Авів» (з «Маккабі» кияни перетиналися двічі). Найдальшим виїздом на схід, в казахстанський «Актобе», також відзначилося «Динамо», а от північний рекорд – за донецьким «Металургом», якому свого часу довелося зіграти в заполярному норвезькому «Тромсе».
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!