Йосип Піварич і «Динамо» Київ. Ідеальний союз

Динамо Київ 10 Серпня, 15:32 1365
Йосип Піварич і «Динамо» Київ. Ідеальний союз | 19-27
Про перехід Йосипа Піварича із одного Динамо (Загреб) до іншого (Київ) та активну роль Огнєна Вукоєвича у трансферній діяльності київського клубу.

Ідеальний союз

Київське Динамо підписало на три роки контракт із хорватським захисником загребського Динамо Йосипом Піваричем. Я підтримую думку, що це найкращий кандидат серед тих гравців, прізвища яких називали, приписуючи інтерес Динамо.

Цей союз вигідний всім трьом сторонам: гравець отримає новий виклик, Динамо Київ – гравця на проблемну позицію, а Динамо Загреб – гроші та можливість розвивати молодих гравців на цій позиції.

Вукоєвич працює

Трансферна кампанія Динамо вже давно не вражає. За останні роки – жодного вдалого трансферу. За Антунеша та Теодорчика були заплачені хороші гроші, але обоє так і не розкрили свої кращі якості в Україні. Хоча потенціал був у обох.

Потім довго перебирали вільних агентів. Теж – майже все мимо. Хоч якусь користь принесли тільки Морозюк (зараз його помилки коштували команді Суперкубку та проходу до наступного раунду кваліфікації ЛЧ) та Мораєс.

Потім довго перебирали гравців із Східної Європи за помірні гроші. Особливої користі теж немає. Тамаш Кадар та Александар Пантіч виглядали не дуже переконливо навесні, навіть граючи у три центральні захисники. Зараз Кадар часто залишається не при справах, граючи на лівому фланзі оборони, а Пантіч програє конкуренцію в центрі захисту, і в цьому сезоні ще не грав.

Дуже добре, що Динамо згадало про хорватський ринок. Майже всі хорвати, які приходили до Києва, залишали за собою позитивний слід. В новітній історії Динамо без легіонерів із Хорватії в складі команда чемпіоном не була.

Так свого часу приємні враження своєю грою залишили Горан Сабліч та Єрко Леко. Потім їхню справу продовжили Огнєн Вукоєвич та Домагой Віда, які стали ключовими гравцями для Києва. Із невдалих прикладів – тільки Ніко Краньчар, але він до нас приїхав після АПЛ. Маючи таке співвідношення вдалих трансферів із конкретної країни, дуже дивно, що цих переходів було так мало. Не великий секрет, що у Динамо є селекціонер, який відповідає за Балкани.

Ситуація змінилася, коли влітку до адміністративної роботи в Динамо долучився Огнєн Вукоєвич. Він прекрасно знає вимоги київського Динамо (грав тут не один рік) та не менш добре знає хорватський ринок футболістів. Запрошення на керуючу посаду в академію клубу хорвата Ромео Вандлера, інтерес до лівого захисника Осієка Барни Барішіча (хороший гравець, але в останніх іграх почав багато забивати, в тому числі і ПСВ у кваліфікації до ЛЧ, що збільшило ціну на гравця) та власне сам трансфер Піварича.

Хто такий Йосип Піварич

Йому вже 28 років. Все життя на високому рівні грав тільки за Загреб. Має досвід виступу разом із командою в групі ЛЧ. Через втрату ігрової практики у Наполі колишнього дніпрянина Івана Стрініча має гарні шанси на місце в стартовому складі збірної Хорватії.

Чому не пішов раніше? Зазвичай після вдалих сезонів, чи групових раундів ЛЧ мав травми, які не дозволяли грати певний час. Тому досидівся аж до 28 років у Загребі.

Зараз Динамо Загреб провалило минулий сезон. Потрібно робити перезавантажання, більше довіряти молоді. Тому не дивно, що позиції Піварича перед стартом сезону були не найкращі у команді, і його готували до продажу.

Який Піварич футболіст та які має сильні та слабкі сторони? В березні наша збірна грала проти хорватів на «Максимірі». Тоді господарі поля мали великі проблеми із захистом. Перед грою проти України травми отримали Врсалько із мадридського Атлетіко та захисник московського Локомотива Іван Чорлука. Альтернативи Піваричу на лівому фланзі захисту просто не було (якби не травми Чорлуки та Врсалько, Віда мав би всі можливості зіграти зліва в захисті).

Проти лівого захисника хорватів діяла наша зв’язка Богдан Бутко – Андрій Ярмоленко (при тренері Шевченку ця пара стала справжньою зброєю національної збірної України). За всю гру Піварич не дозволив опонентам нічого, абсолютно вигравши все, як в тактичному плані, так і у плані боротьби. Хоча заради справедливості варто сказати, що той матч підопічні Шевченка програли насамперед у середині поля.

Я вважаю, що Піварич є гравцем хорошого рівня, який вміє вдало захищатися, так і підключатися до атаки (свого часу мав дуже багато асистів із свого флангу), вміру технічний, тактично грамотний гравець, який має на відміну від Кадара навики гри на фланзі.

Головна його проблема – пересидів у Динамо, вчасно не пішов і просто почав втрачати мотивацію.

Користь для київського Динамо

Олександр Хацкевич вимагає від крайніх захисників надійності. Це була не найсильніша риса Віторіно Антунеша. Не дивно, що його в команді вже немає. Тамаш Кадар виглядає не дуже переконливо на фланзі захисту. Янг Бойз робив із ним все, що хотів. Все-таки угорець більше центральний захисник, ніж фланговий.

Зураб Очігава не переконав на зборах. В такому разі потрібно було шукати підсилення на стороні.

Йосип Піварич вже сформований гравець, на відміну від Барішіча або Філіпа (або навіть новачка Кендьзори, якому потрібний час на адаптацію). Він вже має за плечима великий досвід. Не потрібно навчати його чомусь, потрібно тільки використовувати його сильні сторони. На рівні чемпіонату України потурбувати хорватського новачка Динамо може хіба що донецький Шахтар. Всі інші опоненти йому по зубах.

Ніяких проблем із адаптацією теж не буде. Хорвати адаптуються в Києві дуже добре і грають із перших матчів. Є Домагой Віда, є Огнєн Вукоєвіч, які повинні зробити Піварича за короткий час своїм у команді. Тим паче, що ментально хорвати та українці є дуже близькими.

Принципи побудови гри у Хацкевича є доволі простими. Тому, я думаю, що не буде ніяких проблем для досвідченого гравця зрозуміти, що від нього вимагають.

Хорватські фани витирають ноги об Піварича, називаючи його чи не найгіршим захисником Хорватії та радіють його переходу. Їх можна зрозуміти, бо останній сезон Динамо Загреб провалив і за багато років навіть не став чемпіоном. Пригадайте, що говорили про Домагоя Віду, коли він переходив до Києва? Теж обливали його брудом, хто тільки міг. Згадуючи розгроми в ЛЧ, невдалий досвід у Німеччині та штраф за пиво у автобусі. Насправді, виявилося, що Віда абсолютно вартував тих грошей, які за нього заплатили і з самого початку став основним гравцем для Києва.

Від цього переходу я чекаю тільки позитиву. Я впевнений, що Йосип Піварич своєю грою доведе, наскільки помилялися фани Загреба.

Сергій Тищенко