«Динамо» зняло португальське прокляття

Динамо Київ 17 Серпня, 11:59 1460
«Динамо» зняло португальське прокляття | 19-27
У семи дуелях за чотири останніх євросезони «Динамо» та інші українські клуби п'ять разів укладали португальців на лопатки.

Суперники з Португалії довгий час були дуже незручними суперниками для українських клубів в єврокубках. У перших восьми матчах нам вдалося виграти лише один матч - в 1991-му постаралися кияни, які вдома скромно здолали Бенфіку (1:0). Розплата відбулася навесні 1992-го і вийшла дуже суворою - 5:0, причому одним із героїв зустрічі був екс-динамівець Сергій Юран, який оформив дубль.

У 1997-му Шахтарю вдалося укласти на лопатки Боавішту, але довгий час тенденція все одно зберігалася. І до початку сезону-2013/2014 рахунок наших протистоянь був просто розгромний - 3:15 на користь Португалії.

Але в останні чотири сезони все перевернулося з ніг на голову. Спільними зусиллями трьох клубів вдалося виграти цей відрізок з рахунком 5:2. І є підстави вірити, що кияни зможуть продовжити переможну серію з Марітіму.

Хоча динамівці - ще ті «експерти» по Португалії. У 10-ти випадках вони тільки двічі вийшли переможцями пари, але як раз останнім часом. У Шахтаря рахунок - 4:5, у Дніпра і Металіста - 1:1, у Ворскли - 0:2.

В прошлом сезоне киевляне дважды ус уступили Бенфике. Есть повод отыграться на Маритиму. Фото fcdynamo.kiev.ua

У минулому сезоні кияни двічі поступилися Бенфіці. Є привід відігратися на Марітіму. фото fcdynamo.kiev.ua

Жодного разу не поступався за сумою двох матчів українським клубам Спортинг (3:0). Позитивний баланс також у Порту (6:1), Бенфіки (5:1) і Боавішти (2:1). А ось клуби-середняки з нашими грали не кращим чином: Брага - 1:3, Пасуш Феррейра - 0:1, Ріо Аве - 0:1. Швидше за все, в цьому ряду виявиться і Марітіму...

Україна - Португалія - 8:17

Напівжирним шрифтом виділені домашні матчі.