Сьогодні ФФУ розгляне «маріупольське питання»

Динамо Київ 17 Серпня, 12:44 755
Сьогодні ФФУ розгляне «маріупольське питання» | 19-27
У ФФУ зараз є кілька сценаріїв вирішення питання проведення матчу «Маріуполь» - «Динамо».

За інформацією джерел «Футбольного клубу», частина фахівців, яка впевнена, що ФФУ не має права нехтувати питаннями безпеки при проведенні матчу «Маріуполь» - «Динамо» 27 серпня в Маріуполі, наполягає на тому, щоб провести обидві зустрічі цих команд на нейтральних полях. Або ж поміняти домашній і гостьовий поєдинки суперників, і провести матч 7-го туру в Києві.

У той же час президент ФФУ Андрій Павелко продавлює рішення про проведення матчу в Маріуполі, незважаючи на те, що федерація не отримала необхідних гарантій безпеки від СБУ, МВС та Управління державної охорони, які відповідно до статей 7 та 10 Закону України «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки зв'язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів» уповноважені забезпечувати безпеку матчів.

Крім цього, за відомостями джерела, президент ФФУ планує в четвер на засіданні комітету з безпеки стадіонів (куди будуть запрошені представники київського «Динамо», який проводить матч Ліги Європи в Португалії) використовувати в свою користь позицію якогось спеціально запрошеного «представника ОБСЄ». За задумом Павелка, ОБСЄшник повинен переконати комітет і протягнути політично вигідне для Павелка рішення.

Але на це є стаття 7 Регламенту ФІФА з охорони правопорядку і забезпечення безпеки стадіонів, згідно з якою оцінка терористичних ризиків на матчах відноситься виключно до компетенції органів влади, а саме - правоохоронців і спецслужб.

А місія ОБСЄ в Україні є виключно моніторинговою, тому ніяких «гарантій безпеки» її представники не можуть дати апріорі, так як це не входить до її повноважень. Більш того, ні в статутах ФІФА, УЄФА та ФФУ, ні в регламентах змагань немає відсилань до ОБСЄ, яку, очевидно, президент ФФУ планує використовувати як ширму для прийняття потрібного йому рішення.