Представник «Динамо» з «маріупольського питання»: «Ми не сприймаємо відвертих спекуляцій і троллінгу на свою адресу»

Динамо Київ 20 Серпня, 15:15 1081
Представник «Динамо» з «маріупольського питання»: «Ми не сприймаємо відвертих спекуляцій і троллінгу на свою адресу» | 19-27
У зв’язку з наближенням дати проведення поєдинку між ФК «Маріуполь» та ФК «Динамо» Київ, до прес-служби столичного клубу надходить чимало звернень від ЗМІ. Журналісти прагнуть зрозуміти позицію киян у цій резонансній історії, особливо з огляду на рішення комітету з питань безпеки і стадіонів ФФУ. Публікуємо коментар з цього питання віце-президента «Динамо» Андрія Мадзяновського.

- На цьому тижні, 17 серпня, в житті українського футболу відбулася епохальна подія. Комітет з питань безпеки та стадіонів ФФУ нарешті спромігся на своєму засіданні розглянути так зване «маріупольське питання».

Безумовно, це – гірка іронія, і для сміху тут немає підстав. Адже ФФУ протягом чотирьох місяців не могла, або не хотіла визначитися зі своєю офіційною позицією щодо проведення матчів УПЛ в прифронтовій зоні, на території високого ризику здійснення терористичних актів.

Я б навіть сказав точніше – ФФУ разом з УПЛ демонстративно відсторонилися від прийняття відповідального рішення, котре знаходиться у межах їхньої компетенції. Замість цього керівництво федерації розгорнуло у ЗМІ істеричну анти динамівську кампанію. Яких тільки звинувачень та образ на свою адресу ми не вислухали протягом цього часу.

Але позиція клубу залишилася незмінною, оскільки вона базується на правових засадах. Керівництво «Динамо» було, є і буде послідовним у дотриманні регламентних норм УЄФА та ФІФА, котрі чітко регулюють дії національних асоціацій у подібних до маріупольського випадках.

Згадане рішення комітету ФФУ потребує окремого, детального аналізу. Ми це обов’язково зробимо, коли отримаємо його повний і офіційний текст. Але навіть з того фрагменту, який було опубліковано на сайті федерації, можна зробити невтішний висновок. Цей документ вказує на те, що під дахом громадської спілки активно прогресує управлінська криза.

А як інакше можна пояснити факт перекладання комітетом ФФУ на плечі ФК «Маріуполь» відповідальності за вирішення усіх організаційних питань стосовно надання гарантій безпеки командам-гостям та їхнім уболівальникам? Причому не лише у чаші стадіону та на підступах до нього. Вочевидь мова йде і про понад 500 кілометрів подорожі автобусом з аеропорту Запоріжжя туди і назад. Чи про цю ділянку шляху, яка лише умовно контролюється силами АТО, федерація забула?

Ми співчуваємо ФК «Маріуполь», котрий опинився сам на сам із проблемами, котрі повинні вирішуватися в коридорах головного футбольного штабу країни. Адже саме його чиновники уповноважені та зобов’язані згідно ст. 7 Регламенту безпеки ФІФА оперативно реагувати на кризові ситуації, керуючись рекомендаціями правоохоронних органів.

На жаль, протягом чотирьох місяців ми спостерігали зовсім іншу реакцію керівництва ФФУ і УПЛ на обґрунтовані вимоги «Динамо». Їхню поведінку без перебільшення можна назвати – вакханалією беззаконня. Але наш клуб і його уболівальники – не з тих, хто поступається принципами і пасує перед войовничою зухвалістю. Ми знайдемо правові механізми для відновлення справедливості. Ми обов’язково поставимо на місце кожного функціонера, котрий загубився у системі координат і перевищив свої права.

ФК «Динамо» Київ своїми діями та заявами не ображає і не принижує жодного із наших суперників, в тому числі, і ФК «Маріуполь». Тому ми не сприймаємо відвертих спекуляцій і троллінгу на свою адресу стосовно вимог до організації заходів безпеки до, під час, та після проведення матчів у прифронтовій зоні. Президент клубу неодноразово, чітко і однозначно заявляв – команда та уболівальники поїдуть до Маріуполя лише за наявності письмових гарантій від уповноважених правоохоронних структур.