Олександр Ситник: «Ребров давав свої особисті гроші, коли у академії були проблеми»

Динамо Київ 22 Серпня, 12:16 1868
Олександр Ситник: «Ребров давав свої особисті гроші, коли у академії були проблеми» | 19-27
Колишній тренер академії «Динамо» розповів, чому покинув київський клуб і перебрався до «Шахтаря», а також про фінансові проблеми, які допомагав вирішувати екс-наставник киян Сергій Ребров.

Про відхід із «Динамо»:

«Є два основних моменти: перший - відсутність перспективи зростання, і другий - фінансова сторона. Перший момент - в один момент я зрозумів, що шанси підніматися вище за структурою клубу у мене фактично нульові. У мене немає великих заслуг перед клубом як футболіста: я не грав за Динамо в Лізі чемпіонів і збірну, але я завжди максимально віддавався роботі, будучи тренером академії. Для того, щоб бути мотивованим на роботу, варто розуміти, а які перспективи в найближчому майбутньому. Друга причина - це фінансова. Це питання в академії піднімали давно. І мова ж не тільки про мене або в Володі Самбірського (який так само, як і Олександр Ситник, пішов із академії Динамо - прим. Автора). Про це говорили всі працівники академії, але ніхто на це не реагував.

Для мене працювати в великому клубі престижно, але я ж не можу пояснити своїм дітям, що працюю за престиж. Я хочу, щоб люди розуміли, що пішов із Динамо не тому, що мене перекупив Шахтар. Ще до контракту з представниками «гірників» я вирішив, що йду з Динамо. Просто інформація про те, що ми з Володею Самбірським пішли з клубу, дійшла до представників Шахтаря, і вони зробили нам цікаву пропозицію.

Після відходу з Динамо нам організували зустріч з новим керівником академії Шахтаря аргентинцем Хорхе Раффо. Він пояснив своє бачення роботи. Я молодий тренер і мені хочеться вчитися. Філософія Хорхе спрямована на футбол Барселони. Мені вона імпонує. Якщо хтось думає, що ми в Шахтарі отримали великі гроші, то дуже помиляється. Тут я зможу прогресувати як тренер, і створені хороші умови для роботи. Ми вдячні керівництву Шахтаря за довіру».

Про роботу іспанських тренерів в академії «Динамо» та допомогу Сергія Реброва:

«Я вважаю, що це великий позитив. Вся структура почала працювати в одному напрямку. Все було прописано за планом і зрозуміло від а до я. Всі розуміли, яка у нас спрямованість і чого ми хочемо досягти. Мені хотілося б подякувати всім іспанцям за роботу з ними. І звичайно ж, величезне спасибі Сергію Реброву, який курирував всю роботу структури. Він приїжджав до нас на тренування та ігри, спілкувався і дуже допомагав. Навіть коли у нас в академії були фінансові проблеми, то навіть давав свої особисті кошти, щоб допомогти академії. Людина з великої літери і великий професіонал.

Чому іспанців прибрали з клубної структури? Це рішення керівництва клубу і я не хочу його обговорювати. Значить, так порахували правильним, захотіли перезавантаження системи. Тільки час покаже наскільки це правильний крок. Головна причина змін - це відхід із Динамо Сергія Реброва. Адже саме він будував піраміду», - розповів Ситник в інтерв'ю Football.ua.