Наші за кордоном. Кономорфози

Світовий футбол 22 Серпня, 18:56 1605
Наші за кордоном. Кономорфози | 19-27
Євген Коноплянка стає хітом вечора, Тарас Романчук забиває, але травмується, Руслан Малиновський втрачає форму, а команда Романа Григорчука не може знайти її.

Німеччина

Німецька преса полюбляє обігрувати прізвище українського легіонера «Шальке». На цьому тижні нам запропонували «Кономорфози» і «Коно-Клоу», що означає »Євген Коноплянка - цвях вечора». І ці прізвиська українець виправдовує. Він почувається чудово, на тренуваннях жартує, поливає водою з спринклерів партнерів по команді. Такiй атмосфері сприяє і ставлення тренера - м'якого та виваженого Доменіко Тедеско, який регулярно проводить особисті бесіди з гравцями і налаштовує їх на позитивний і разом з тим бойовий лад. Вперше за час європейської кар'єри Коно отримав не жорсткого, вимогливого і відстороненого тренера, а м'якого та наближеного до гравців. В цьому й секрет вдалого початку сезону українця. І партнери по команді впевнені, що це тільки початок. Гравець збірної Німеччини Леон Горетцка вважає, що межа можливостей Євгенa набагато вища. «Він точно знає, що він повинен зробити під час гри. З м'ячем він здатний на все».

Наші за кордоном. Кономорфози - изображение 1

У матчі проти срібного призера «Ред Булл» Лейпціг «Шальке» переважно оборонявся і контратакував, трохи поступившись за ударами по воротах і істотно (36-64) - за володінням м'ячем. При цьому відігравши бездоганно в обороні. Цікаво, що за захисної схеми 5-3-2 Коноплянка знаходився не в двійці атакерів, а в центрі поля. Можливо, тому в першому таймі відзначився хіба що класною підсічкою зліва на Ді Санто, який з чудової позиції пробив вище. Подачею кутового на голову Горетцки (воротар). І заблокованим ударом по воротах. А от у другому таймі вже особисто розгортав контратаки «Кнаппен». Здебільшого ті захлиналися на останньому пасі. Однак на 73-ій хвилині він вже сам пройшов ліворуч від центру поля до штрафного і чітко спрямував м'яч повз воротаря. 2:0. «Нині Коно грає набагато краще і розвивається правильно. Навіть в тих аспектах, в яких раніше відставав» - спортивний директор клубу Крістіан Хайдель налаштований вельми оптимістично.

«Баварія» - «Байєр» 3:1. Владлен Юрченко в запасі гостей.

Бундесліга 2. «Хайденхайм» - «Дуйсбург» 1:2. Борис Тащі відіграв 80 хвилин і відзначився голом і асистом. Спочатку він головою скинув м'яч на партнера, що відмінно пробив з 14-ти метрів. А потім і сам прийняв м'яч і чітко поклав його в нижній кут ударом з 17-ти метрів.

Чехія

З матчу в матч «Славія» доводить жорсткість, організованість і разом з тим - відсутність ідей в атаці. У чотирьох турах ліги пражани не пропустили жодного м'яча, але й забили лише три, з них два - зі стандартних положень. А в матчі плей-офф Ліги Чемпіонів в гостях проти «АПОЕЛа» після провального початку перехопили ініціативу, а в другому таймі притиснули суперника до воріт і мали змогу забити кілька разів, але в підсумку програли з рахунком 0:2, ускладнивши собі життя. З такою атакою відіграти таке відставання буде вкрай складно.

Руслан Ротань, як і раніше, бере активну участь в грі, чимало рухається, діючи як справжній хавбек стилю box-to-box. Однак в атаці він неефективний. А звітний матч ще й почав вкрай нервово - парою втрат м'яча, двома грубими фолами, за які отримав лише одне попередження і пасом назад в 25-ти метрах від власного штрафного, перехопленим Ебесіліо. Лоренцо відправив м'яч Алонефтісу, який забив другий гол господарів вже на десятій хвилині.

Надалі Ротань відіграв важливу роль в перехопленні ініціативи, кілька разів роздавав м'яч на фланги, запускаючи небезпечні атаки. Але не більше того. А на 72-ій хвилині був замінений.

У матчі ліги в гостях проти «Богеміанса» (0:0) він залишився в запасі. А Едуард Соболь, не дозаявлений на Лігу Чемпіонів, відіграв всі 90 хвилин. На його рахунку один навіс під неточний удар головою, кілька «кросів», що не знайшли адресата. У першому таймі в обороні у нього проблем не було, а от в другому спочатку пас повз нього закінчився рукою партнера у власному штрафному (арбітр не відреагував), а потім Кабаєв легко оминув його і вийшов сам-на-сам. На щастя для Едуарда, у ворота опонент не влучив. Загалом «Богеміанс» навіть награв на перемогу.

Наші за кордоном. Кономорфози - изображение 2

Олександр Азацький дебютував в лізі за «Банік» і не зміг допомогти команді поліпшити жахливу оборону. Після 2:5 на минулому тижні відбулися 3:3 вдома з «Тепліце». Навряд чи гості награли аж на три голи, оскільки, крім них, створили небагато шансів забити. І все ж рахунок на табло. Українець спочатку програв повiтряну дуель автору асисту, а на 89-ій хвилині намагався в стрибку головою перехопити навіс з кутового, але не дістав, і опонент ударом головою зрівняв рахунок. Мав шанс і забити в кінці першого тайму, але його удар головою після подачі кутового воротар відбив на рефлексі.

Бельгія

Відправлення Руслана Малиновського в запас в матчі другого туру головний тренер Альберт Стюйвенберг пояснив «падінням форми». У третьому турі українець тріумфально повернувся. А ось в четвертому знову виглядав блідо. «Генк» традиційно починає сезон слабко. Чи заграє він традиційно чудово навесні? Не факт. Наскільки впаде до цього? Невідомо. Поки що в матчі вдома проти «Шарлеруа» (0:1), за словами Стюйвенберга, його підопічні не знали, що робити з м'ячем, грали неправильно і тому повинні подивитися в дзеркало. Як і сам наставник. У той час як суперник відмінно контратакував, між іншим, і крізь центр поля. «Генк» прокинувся лише в кінці першого тайму і на початку другого, але цього було замало.

Малиновський запам'ятався лише подачею кутового на голову Буффеля. Той пробив неточно. Та непоганим розподілом м'яча на фланги під час вдалих хвилин. Замінений на 63-ій хвилині.

«Кортрейк» - «Брюгге» 1:2. Пилип Будківський - сім хвилин за господарів.

«Стандард» - «Зульте Варегем» 0:4. Валерій Лучкевич в запасі господарів.

«Андерлехт» - «Сент Трюйден» 2:3. Роман Безус в запасі гостей.

Греція

«АЕК» і Дмитро Чигринський зробили висновки з невдалого виступу в Кваліфікації Ліги Чемпіонів. У матчі плей-офф Ліги Європи в Брюгге (0:0) оборона афінців на чолі з українцем (центральний з трьох захисників) відпрацювала відмінно, не розгубившись навіть в останні 32 хвилини, які команда провела вдесятьох. Чигринський був названий гравцем матчу сайтом Gazzetta.gr, журналіст сайту Novasports.gr не зміг вибрати між ним та іншим гравцем «АЕКа». Все це - результат бездоганної гри, під час якої «Брюгге» отримав лише один реальний шанс забити. Та й до нього українець не має відношення.

У матчі першого туру ліги «АЕК» вже перейшов на гру в два центральні захисники. Знову довелося грати вдесятьох, на цей раз протягом двадцяти хвилин. І знову Чигринський впорався відмінно. Щоправда, фаворит відіграв блідо, а «Панаїтолікос» двічі міг забити. Однак і до цих моментів українець відношення не мав, а його команда перемогла з рахунком 2:0.

«ПАОК» в першому офіційному матчі нового головного тренера Резвана Луческу відіграв нерівно, але в підсумку переміг шведський «Остерсунд» з рахунком 3:1. Господарі володіли м'ячем, але діяли повільно, пропускали контратаки і створили небагато. Євген Шахов не запам'ятався нічим. Відколи він залишив поле на 63-ій хвилині - «ПАОК» заграв значно краще і забив двічі.

У матчі проти «Левадіакоса» (0:0) «двоголові» теж діяли непереконливо в атаці і в центрі поля. Шахов вийшов на заміну на 58-ій хвилині і не запам'ятався нічим.

«Астерас» Євгена Селіна почав сезон з домашньої поразки від «ПАС Янніни» з рахунком 1:2, а українець отримав м'язову травму і був замінений в доданий час першого тайму. До того, незважаючи на два пропущених його командою голи, відіграв непогано. Автор другого голу перестрибнув саме його, проте при цьому відверто штовхнув захисника, чого не помітив арбітр.

«Платаніас» протягом двох останніх сезонів щоразу відбирає очки у команд «великої четвірки». Сезон 2017/18 команда з Кріту почала домашньою нічиєю з «Панатінаїкосом» (1:1). Євген Будникдебютував і відіграв 68 хвилин. На його рахунку жовта картка. Щасливо уникнув ще однієї після удару суперника. Що ж стосується безпосередніх обов'язків форварда, українець запам'ятався пасом назад під удар партнера з 17-ти метрів і небезпечним ударом головою під час контратаки - в падінні з відскоком від газону. Обидва удари воротар гостей відбив з великими труднощами.

Хорватія

Наші за кордоном. Кономорфози - изображение 3

На тлі перемоги над «ПСВ» у попередньому раунді Кваліфікації Ліги Європи і плину першого матчу Четвертого раунду вдома проти «Аустрії» (1:2) головному тренеру «Осієка» довелося відповідати на запитання, чи не недооцінила його команда суперника. Зоран Зекіч відповів негативно, заявивши, що навпаки, гравці поставилися до австрійців дуже обережно. Як би там не було, все могло піти зовсім по-іншому, реалізуй Борна Барішіч пенальті за рахунку 1:0 на користь хорватів (20-та хвилина). До речі, пенальті був зароблений після розумного пасу Дмитра Льопиврозріз, що дозволив його партнеру увірватися в штрафний по правому боці. Шоршу зупинили лише фолом. Однак Барішіч пробив в стійку, «Аустрія» перехопила ініціативу, а Льопа до кінця матчу запам'ятався лише навісом зліва на голову Ейюпі, що пробив трохи неточно з центру штрафного майданчика. В обороні 27-й номер запам'ятався жовтою карткою і привезеним штрафним ударом. «Осієк» врятувала стійка.

У матчі ліги проти «Інтера Запрешіч» (3:0) українець відіграв перший тайм, запам'ятався відмінним проривом зліва повз двох і виходом на воротаря під гострим кутом (вище воріт). А також класним пасом врозріз, який вивів вже Перошевіча на побачення з голкіпером. Однак той влучив у стійку воріт. «Осієк» (3 місце) почав забивати лише після виходу українця з поля.

Іван Матяж відіграв повний матч за «Істру» проти «Цибалії» (0:1). Спочатку діяв активно, почав триходівку пасом головою (партнер з центру штрафного у ворота не влучив), в іншому епізоді підставляв ногу під удар, але лише слабко пхнув м'яч в напрямку воротаря. Потім знітився, хоча і продовжував рухатися і шукати м'яч. «Істра» йде передостанньою з двома очками після шести турів.

Польща

У перших матчах сезону «Ягеллонія» грала блідо, але здобувала результат. У матчі проти «Шльонська» вийшло все навпаки - сильна гра, чимало невикористаних можливостей, та всього лише 1:1. У першому таймі вроцлавці навіть не завдали жодного удару у площину воріт, а на початку другого Тарас Романчук технічним ударом в кут з лінії штрафного замкнув простріл, забивши свій перший гол в сезоні в лізі, другий - загалом і, за власним зізнанням, лише другий в польській кар'єрі правою ногою. До цього українець ще й небезпечно пробивав головою (трохи неточно). Однак на 64-ій хвилині гравці «Яги» проґавили швидкий розіграш штрафного, Романчук був пройдений в центрі поля і рахунок зрівнявся. А ще за хвилину капітан був замінений через розтягнення м'яза. Вердикт лікарів - два тижні без футболу. Дмитро Хомченовський, який на попередньому тижні потрапив в запас «антизбірної туру» за версією Gol24.pl, на цей раз залишився в запасі «Ягеллонії».

В запас тієї ж «антизбірної» потрапив і захисник «Краковії» Олексій Дитятьєв. А в матчі проти «Гурніка» з Забже (Олександр Шевелюхін в запасі) краківці пропустили ще три голи і нині після чотирьох турів є найгіршою обороною ліги з 11-ма пропущеними. Свій перший гол Вольштинські забив ударом з-під українця. Другий - повз Дитятьєва, що стелився в підкаті. Міг забити і сам Олексій, але його удар головою після кутового був трохи неточним. Отримав жовту картку. Остаточний рахунок матчу - 3:3.

«Брук-Бет Термаліка» також почала сезон погано і нині є одним з аутсайдерів. У матчі проти «Шльонська» (1:1) дива творив воротар «слоників» Ян Муха, компенсуючи провали в обороні. Артем Путівцев відіграв повний матч, завдав неточного удару здалеку і у воротаря - після розіграшу кутового. Став першим на полі за загальною кількістю передач. Разом з тим, програв 60 відсотків двоборств, що для захисника - вельми низький результат. На 52-ій хвилині пас врозріз між ним і партнером вивів Робака сам-на-сам і той забив.

У матчі вдома проти «Лєха» (1:3) Путівцев також програв більшість двоборств, чотири рази втратив м'яч та ще й забив у власні ворота в спробі перервати простріл. В іншому гольовому епізоді Гітк'яєр випередив його і замкнув простріл зліва. Володимир Костевич відіграв повний матч за «Лєх», звично невпинно рухався і неточно подавав у штрафний (дев'ять втрат м'яча, два точних «кроси» з п'яти, перше місце на полі за загальною кількістю). В одному з епізодів він невдало зіграв головою, опонент підхопив м'яч і пробив у стійку. Але загалом захищався добре.

Болгарія

Ігор Пластун відіграв повний матч плей-офф Ліги Європи проти «Судуви» (2:0) і не відчував проблем в обороні. З чотирьох ударів гостей по воротах жоден не влучив у площину. У матчі ліги проти «Дунава» (5:0) він відпочивав. За останніх другий тайм відіграв Олексій Ларін, вийшовши на поле за рахунку 0:3. Двічі його легко проходили опоненти, однак не забивали з відмінних позицій. У голах не винен, серед них й в четвертому, вина в якому лежить на партнері, що влучив в нього м'ячем. Той відскочив ідеально для контратаки двох гравців суперника.

Азербайджан

Наші за кордоном. Кономорфози - изображение 4

«Габала» все не може знайти свою гру. У матчі проти традиційно незручного «Сумгайита» підопічні Романа Григорчука діяли повільно, захоплювалися індивідуальною грою і навісами з місця. Один такий приніс гол, 600-й в історії клубу. Від нічиї ж, а то й поразки команду врятували боротьба і Дмитро Безотосний. Воротар, вже лежачи на газоні, відбив удар здалеку з підступним рикошетом від Віталія Вернидуба. Виграв вихід сам-на-сам (Вернидуб знову не встиг). А також взяв щільний удар в ближній кут з 12-ти метрів.

Григорчук під час матчу помітно нервував і часто сперечався з арбітром, а на післяматчовій прес-конференції саркастично прокоментував гру словами: «Дуже задоволений. Тому що перемогли». Говорив і про неправильні рішення в багатьох моментах.

Антон Каніболоцький залишився в запасі «Карабаху» в матчі плей-офф Ліги Чемпіонів з «Копенгагеном». А в матчі ліги проти «Інтера» вже захищав ворота команди. Багато роботи у нього не було, однак все ж довелося брати небезпечний удар з правого боку штрафного (накрив з другого разу) і блискуче витягувати м'яч з дев'ятки після «гармати» з 15-ти метрів на 90-ій хвилині. Обидва матчі агдамці виграли з рахунком 1:0.

«Сабаїл» - «Нефтчі» 1:0. Кирило Петров відіграв повний матч за гостей. Виглядав непогано, спиною заблокував удар в небезпечній ситуації. Хіба що не накрив один небезпечний простріл, проте суперник м'яч не дістав. Гол був забитий на 90-ій хвилині ударом здалеку.

Туреччина

«Карабюкспор» здобув перемогу над учасником плей-офф Ліги Чемпіонів «Істанбул Басакшехіром» з рахунком 3:1. Гості очікувано виставили ослаблений склад, гравці якого лише двічі влучали у площину воріт Олександра Рибки. Удар Єпуряну головою після навісу зі штрафного воротар впевнено взяв. А ось під час навісу з гри помилився на виході (правду кажучи, його пресингував опонент і заважав партнер) і відбив м'яч прямо на Наполітано, що одразу ж пробив і влучив у дев'ятку. Вихід сам-на-сам закінчився ударом форварда гостей в стійку. Євген Селезньов та Андрій Близниченко залишилися в запасі.

Іспанія. Сегунда. «Луго» - «Реус Депортіу» 0:0. Василь Кравець - повний матч за господарів та жовта картка.

Плей-офф Ліги Європи. «Вардар» - «Фенербахче» 2:0. Євген Новак - повний матч.

Македонія. «Вардар» - «Победа» 4:0. Новак - повний матч.

Угорщина. «Дебрецен» - «Вашаш» 4:1. Олександр Надь - повний матч за господарів, Євген Павлов в запасі гостей.

«Академія Пушкаша» - «Балмазуйварош» 2:1. Шандор Вайда та Юрій Габовда - повний матч за гостей.

Швейцарія. Другий дивізіон. «Аарау» - «Вадуц» 0:2. Марко Девіч - 35 хвилин за гостей.

Мальта. «Валлетта» - «Моста» 1:0. Сергій Даценко - 81 хвилина за гостей.

Словаччина. «Злате Моравце» - «Татран» 4:1. Олексій Мілютін - в запасі гостей.

Словенія. «Рудар» - «Цельє» 2:1. Ігор Марковський - запас господарів.

Кубок. «Табор Сежана» (Дивізіон II) - «Рудар» 3:1. Марковський - 30 хвилин.

Португалія. Другий дивізіон. «Реал» - «Спортінг» II 1:2. Дмитро Литвин - повний матч за господарів.

Саудівська Аравія. «Аль Ахлі» Сергія Реброва переграв «Аль Фатех» з рахунком 4:0.

В Молдові у ворота «Петрокуба» (2:2) забив гравець «Зарі» Олег Гуменюк, реалізувавши пенальті. В Грузії за «Колхеті» в матчі проти «Локомотіві» (1:2) забив Олег Деребчинський, а також Ярослав Квасов за «Динамо» з Батумі у ворота «Шукури» (3:2). У Білорусі забивали Артем Мілевський (за «Динамо» Брест у ворота «Шахтьора», 2:2) та Сергій Даценко (за «Днєпр» Могильов у ворота «Нафтану», 1:0).