«Динамо» - «Марітіму»: п'ять аспектів успіху

Динамо Київ 25 Серпня, 11:24 1158
«Динамо» - «Марітіму»: п'ять аспектів успіху | 19-27
Аналізуємо основні складові успіху команди Олександра Хацкевича в матчі-відповіді з Марітіму.

Аспект перший. Клас побив порядок

Те, що динамівці у матчі-відповіді з Марітіму будуть діяти з позиції сили - сумнівам не піддавалося апріорі. На ділі вийшло все практично так, як очікувалося. Правда, деяке хвилювання до першого забитого Денисом Гармашем м'яча все ж було присутнє. Гості, безперечно, особливими подвигами в атакуючих діях не відрізнялися, але ціна гіпотетичного пропущеного м'яча в свої ворота для Динамо була надзвичайно висока. Голи Гармаша і Миколи Морозюка дещо заспокоїли київську публіку, що зібралася на трибунах головної спортивної арени країни, а точний удар Дерліса Гонсалеса і зовсім підвів риску під сподіваннями гостей на позитивний результат протистояння. Але ж були ще три (!) моменти у Дьємерсі Мбокані, удари Віталія Буяльського та Сергія Сидорчука. Португальці спромоглися відповісти на це лише голом престижу Шена і попаданням в поперечину Евертона. Прямо скажемо, не густо...

Аспект другий. Везіння

Без цього елемента футбольного буття не можуть обходитися навіть світові зірки. У моменті з першим забитим киянами голом фарт чітко був на боці українців, адже хто знає, як би розвивалися подальші події, якби арбітр все-таки скасував це взяття воріт... Зазначу вищеназване потрапляння в поперечину Евертона в середині другого тайму, та й ще в декількох епізодах гостей в перспективних ситуаціях відверто підвела виконавська майстерність. Невеликий елемент везіння був і в голі Морозюка. Стінка, вибудувана голкіпером гостей, виявилася нетривкою і дала збій в момент пострілу дев'ятого номера киян. У третьому голі Гонсалеса елемент фарту наявний в недбалості гостей при побудові оборонних дій при подачі Ярмоленка і завершальному пострілі парагвайського хавбека з другого поверху. Начебто як дрібниці, але, як казав колись відомий кіноперсонаж: «Немає нічого важливішого за дрібниці».

Аспект третій. Помилки в обороні португальців

Зрозуміло, результат у футболі роблять не тільки впевнені творчі дії кваліфікованих футболістів (якими, без сумніву, є велика частина гравців Динамо), але і грубі помилки захисників. Саме така стала причиною першого гола в ворота Марітіму, коли Гармашу асистував...представник оборони гостей. Та й в третьому голі відсоток провини оборони був досить високим, адже хтось же дав подати з правого флангу Андрію Ярмоленку, який вміє це робити, а невисокому Дерлісу Гонсалесу - і зовсім практично безперешкодно головою (!) пробити по воротах. Також прорахунки в грі захисної лінії португальців проглядалися протягом чи не всієї гри, і будь точнішим завершальній фазі кияни, - рахунок міг би вирости до непристойної цифри. Втім, це вже більше відноситься до везіння гостей.

Аспект четвертий. Мотивація

Безумовно, будь-якого іншого результату, крім перемоги над Марітіму київські вболівальники не чекали. Нічия в першому матчі на болотистому газоні в Фуншалі розглядалася як не найпозитивніший результат з двох основних причин. По-перше, не було обіграно середняк португальського чемпіонату, який і близько ні за якими параметрами не може зрівнятися з визнаними лідерами місцевого футболу Порту, Бенфікою і Спортінгом. По-друге, суха нічия на виїзді - явно не найкраща прелюдія до домашньої зустрічі, адже навіть випадково пропущений гол може стати фатальним. Найчастіше так і відбувається в матчах різних за класом суперників, коли одні атакують, а інші ні з чого створюють шуканий забитий м'яч. Саме таким чином колись кияни поступилися дорогою в наступний раунд іншому представнику Португалії - Бразі. Втім, очевидно, що самі гравці Динамо були налаштовані довести випадковість нічиєї в першій грі, в рідних стінах здобувши впевнену перемогу. У підсумку це у них вийшло.

Аспект п'ятий. Підтримка трибун

Нехай НСК Олімпійський в цей вечір був заповнений далеко не по максимуму, проте свою лепту в кінцевий успіх Динамо трибуни, безсумнівно, внесли. Протягом всього матчу відчувалася якісна підтримка уболівальників, що, поза всякими сумнівами, позитивно вплинуло на настрій футболістів. Трибуни активно реагували чи не на кожну вдалу дію своїх улюбленців, а в таких умовах мотивація гравців зростає в геометричній прогресії. Саме це спонукає футболістів включати позамежний рівень самовіддачі навіть в рядових епізодах, що, в свою чергу, найчастіше стає основним фактором кінцевого успіху. Згадаймо не тільки епізоди з забитими голами, а моменти, коли Мбокані мав стовідсоткові моменти відзначитися, але всякий раз хапався за голову. Публіка на трибунах щоразу аплодувала старанному форварду, і конголезець знову і знову продовжував шукати щастя біля чужих воріт. Та й при рідкісних атаках на ворота господарів вболівальники жваво реагували на впевнені дії Максима Коваля, ніж явно додали голкіперу впевненості у власних силах. Мабуть, в цей вечір всі фактори збіглися на користь Динамо.