Директор із зовнішніх зв'язків «Олімпійського»: «Фінал ЛЧ у Києві може стати останнім для Європи»

Динамо Київ 13 Вересня, 12:29 2937
Директор із зовнішніх зв'язків «Олімпійського»: «Фінал ЛЧ у Києві може стати останнім для Європи» | 19-27
Директор із зовнішніх зв'язків НСК «Олімпійський» Віктор Анісімов розповів про те, як зміниться стадіон під фінал Ліги чемпіонів і чому уболівальникам на арені іноді не вистачає пива.

- Що має бути зроблено на «Олімпійському» під фінал Ліги чемпіонів в травні 2018-го?

- Підготовка до фіналу ЛЧ проходить в рамках графіка, узгодженого з УЄФА і ФФУ, як замовниками майбутнього заходу. Регулярно приїжджають комісії. Одна була ось у серпні, наступна очікується ближче до грудня. УЄФА розробляє вимоги по кожному сегменту підготовки стадіону. Наприклад, фінал буде супроводжувати розважальна програма, включаючи концерт поп-зірки, як це відбувається на будь-якому фіналі ЛЧ. Хто конкретно буде виступати, поки невідомо, це інтрига. Але від нас вимагається надати приміщення для великої кількості супроводжуючого персоналу зірки: музикантів, танцюристів, хореографів, візажистів, костюмерів. Необхідно забезпечити їм місця для репетицій, для тимчасового розміщення, організувати харчування для них і для всього техперсоналу УЄФА, який буде працювати на матчі.

- Що в першу чергу від вас вимагають модернізувати?

- Технічні та IT-системи стадіону, оскільки це основні вузли, через які буде йти мовлення і трансляція сигналу. Також представників УЄФА цікавить зона гостинності, де будуть розміщуватися все технічні служби. Розглядається варіант із побудовою одного додаткового містка на верхньому телевізійному майданчику. Потрібно провести косметичні ремонти внутрішніх приміщень, оновити віп-ложі, оскільки квитки туди будуть коштувати дуже серйозних грошей, а тому інтер'єри і оздоблення повинні відповідати. Знаєте, на Заході дуже активно мусується тема, що в недалекому майбутньому фінали ЛЧ почнуть подорожувати по світу, будуть проводитися на інших континентах - в цілях популяризації футболу. Нібито вже навіть є попередня домовленість, що фінал-2020 відбудеться в США. І виходить, що у нас буде чи не останній європейський фінал ЛЧ. А тому УЄФА наостанок хоче влаштувати грандіозне шоу.

- Свого часу на «Олімпійському» була встановлена система відеофіксації голів. Наскільки справно вона функціонує?

- Вона успішно працює на матчах єврокубків, і ні у кого немає ніяких претензій.

- Уже відомо, яка буде місткість НСК на фіналі ЛЧ?

- Ще ні, оскільки транслятори ще не розробили схему розміщення камер, щоб знімати матч з усіх точок. Тому невідомо, скільки секторів або рядів крісел потрібно буде звільнити для розміщення додаткових камер-платформ. Скажімо, на фінал Євро-2012 продавалося всього 64 000 квитків, тобто ми втратили фактично 6000 місць. Зараз можна теж сміливо стверджувати, що 4-5 тисяч місць від офіційної місткості (70 050. - Авт.) ми недорахуємось.

- Місткість ложі преси буде збільшена?

- Набагато. Планується, що фінал ЛЧ відвідають близько 1500 журналістів, а зараз у нас в ложі преси трохи більше 300 місць.

- За якістю газону в УЄФА претензій немає?

- Представники УЄФА взяли зразки трави, кореневої системи, будуть все це вивчати і дадуть відповідні рекомендації. Зрозуміло, що за 2-2,5 місяці до фіналу почнеться карантин - ніяких концертів на стадіоні, щоб не пошкодити газон.

- Чи будете відкривати додаткові точки громадського харчування на стадіоні, або достатньо існуючих?

- Кількість точок і нас, і перевіряючих з УЄФА цілком влаштовує. Природно, асортимент продукції на фіналі в них буде зовсім інший. За традицією, в УЄФА самі вибирають компанію, яка буде займатися харчовим обслуговуванням гостей матчу. Як показав досвід Євро-2012, точки громадського харчування НСК повністю задовольняють інтереси глядачів - незадоволених в цьому питанні не було.

- А ось на липневій грі «Динамо» з «Янг Бойз» пиво подекуди закінчилося вже до перерви...

- Чесно скажу, раз на раз не доводиться. Зрозумійте, обсяг замовленого харчування і напоїв визначається виходячи з передбачуваної кількості людей, які прийдуть на матч. Не секрет, що вболівальники часто купують квиток дешевше, а переходять потім в сектор дорожче, тому що він порожній. Ми ж, виходячи з того, як купувалися квитки, бачимо офіційну статистику. І якщо в сектор куплено 100 квитків, то, виходячи з логіки раціонального господаря, зрозуміло, що їм цілком вистачить і 50-літрової бочки пива. А в секторі, де продано 1000 квитків, потрібні 10-12 бочок. Але коли люди масово мігрують між секторами, в менш заправлених точках харчування все закінчується раніше. Але ми намагаємося на це оперативно реагувати і перерозподіляти залишки.

- Проблема безпеки не ставить під сумнів проведення фіналу ЛЧ на НСК? Адже на «Олімпійському» нерідкі різного роду заворушення, як, наприклад, за участю ультрас «Металіста» на фіналі аматорського чемпіонату.

- Ну, аматорський фінал - це окрема тема, я б сюди її не прив'язував. Там пройшли всі розгляди, знайшли винних і причини всього, що сталося. І в УЄФА до цього претензій немає. Можемо згадати ще й заворушення на матчі «Динамо» з «Бешикташем», коли турки метали крісла. Але якщо все це прив'язувати... Таке буває на кожному великому стадіоні. Жоден із них не може похвалитися, що в їх історії не було порушень з боку уболівальників або ультрас. Ідеальних арен я не знаю.

- І все-таки, хто буде відповідати за безпеку на фіналі ЛЧ: приймаюча сторона або УЄФА?

- Природно, УЄФА буде брати участь в організації заходів безпеки. Це питання однозначно буде під їх контролем. А далі все буде обговорюватися і з нашою службою безпеки, і зі службою безпеки ФФУ. Матч буде державного рівня. Очікується велика кількість іноземних гостей, в тому числі вищі особи країн, команди з яких зіграють у фіналі. Все буде зроблено для того, щоб матч пройшов на найвищому рівні і Україна не вдарила в бруд обличчям. Ми в цьому кровно зацікавлені.

- Одна з болючих точок НСК - постійні проблеми з турнікетами, через що багато вболівальників не можуть вчасно потрапити на трибуни, перелазять через паркан...

- Зрозумійте, є певні заходи безпеки. Буваючи в Європі, я завжди дивуюся, що люди приходять на стадіон за півтори години до гри, за годину вони вже всі всередині. Наскільки вихована культура вболівальників! А наш уболівальник вихований по-іншому. Ми просимо всіх: приходьте за 1,5-2 години до матчу. В цей час всі проходи вільні, стюарди стоять нудьгують, просто вартують турнікети - людей немає. Система розрахована на те, щоб пропустити всі 70 тисяч за дві години - по п'ять чоловік за хвилину через один турнікет. А коли за 30-40 хвилин до матчу одночасно підходить величезна кількість людей, виникають «пробки». Тих, хто скаржиться, ми завжди запитуємо: «За скільки хвилин до матчу ви прийшли?». Проте винуватим все одно намагаються зробити стадіон, - розповів Анісімов в інтерв'ю «Сегодня».