Свій четвертий поспіль сезон в Лізі Європи луганська “Зоря” розпочне домашнім матчем проти “Естерсунда”. В свою чергу колектив із однойменного міста в центрі Швеції завтра дебютує в груповому раунді єврокубка.
UA-Футбол знайомиться сам і знайомить вас із найближчим суперником команди Юрія Вернидуба.
• “Естерсунд”- молодий клуб. В наступному місяці йому виповниться 21 рік. Всередині 90-х він утворився внаслідок злиття трьох місцевих клубів – щоб спільними зусиллями вивести представника Естерсунда в еліту шведського футболу. Згодом до проекту долучився ще один ФК, але піднятись вище третього дивізіону, з якого стартувала нова команда, вдалось лише у 2013 році. При цьому, по дорозі вверх “червоно-чорні” на один сезон опустилися в четверту за ліком лігу. Сталось це якихось шість років тому.
• При створенні айдентики нового клубу та команди його творці надихнулись прикладом італійського “Мілану”. Тому основні кольори проекту – чорний та червоний. Символізм гербу “Естерсунду” також простий. Рукостискання означає єднання, внаслідок якого утворився клубу, а орел із розпростертими крилами – “свободу сміливо пробувати щось нове”.
• В “Естерсунда” сильний зв’язок із англійським футболом. Окрім того, що головний тренер команди Ґрем Поттер та один з лідерів колективу Джеймі Гопкатт – з Англії, клуб має дружні стосунки із трьома тамтешніми ФК – “Лідсом” (клуби-побратими з 1997 року), “Суонсі” (з 2007 року) та “Віганом” (з 2010 року). Співпраця, зокрема, виливається в обмін гравцями. Так, наприклад, у складі “лебедів” у 2014 році з’явився нападник “Естерсунда” Моду Берроу – перший гамбієць, який зіграв у АПЛ.
• Домашній стадіон “Естерсунда” – затишна “Ємткрафт Арена” на вісім з половиною тисяч глядачів. Хоча сидінь на ній лише п’ять тисяч. Споруду побудували у 2007 році, а цьогоріч – реконструювали. Але ще жодного разу стадіон не заповнювали повністю: при місткості 8 466 місць рекордна в історії арени аудиторія зібралась в квітні цього року. Тоді на фінал Кубка Швеції проти “Норрчепінга” прийшло 8 369 людей.
• Творець сучасного успіху “червоно-чорних” – 42-річний англійський наставник Ґрем Поттер. Очевидно, цьому посприяло і магічне прізвище, але за шість років роботи він підняв “Естерсунд” з четвертого дивізіону в еліту і єврокубки. Нагадаємо, що в своїй історії ця команда ніколи раніше не грала на такому рівні. І це при тому, що робота зі шведським клубом стала для Ґрема дебютним тренерським досвідом. До цього він працював із університетськими командами в Британії. Як асистент.
• Поттер також допоміг “Естерсунду” здобути свій перший трофей в історії. Отой рекордний за відвідуваністю матч на “Ємткрафт Арені” в фіналі Кубка Швеції його команда виграла у “Норрчепінга” 4:1. Завдяки цій перемозі команда Поттера і отримала право вперше в своїй історії зіграти в єврокубках. Історична і сенсаційна подія сталась 13 липня цього року – “Естерсунд”в першій же грі вдома переміг “Галатасарай” (2:0). “Червоно-чорним” сподобалось і після іменитих турків вони вибили також нідерландську “Фолу” та грецький “ПАОК” із Євгеном Шаховим. Так і дістались групи.
• Попри те, що є в “Естерсунді” кілька футболістів-лідерів – це другий в історії клубу бомбардир Джеймі Гопкатт, досвідчений воротар Алі Кейта, капітан і центрбек Брва Нурі (не дивуйтесь прізвищам, скандинавів у складі все ж більше) -, сильний він насамперед колективом. І в цьому якраз заслуга головного тренера та керівництва. Щоб створити міцну і дружну команду, окрім тренувань вони започаткували спільні атракції – танці, співи, вистави і балет. Гравці задоволені, та й результат на полі це доводить.
• Успіх “Естерсунда” – це не лише робота Поттера, але і президента клубу Даніеля Кіндберґа. Після його приходу на цю посаду у 2010 році інфраструктура клубу стала більш професійною, зокрема з’явилась футбольна академія, запрацювала структурна піраміда. Досвід переймався саме у англійських партнерів. Але персона 49-річного Кіндберґа цікава не лише цим. До переходу на менеджерську діяльність він був… військовим. Як підполковник шведської армії керував кількома батальйонами і навіть був із місіями в ДР Конґо, Лівії та Боснії. Після приходу в “Естерсунд” заявив, що мета клубу – гра в Лізі чемпіонів. Слово армійця, як не як.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!