Євро-2020: схема унікального турніру та розклад для України

Збірна України 25 Вересня, 13:59 5847
Євро-2020: схема унікального турніру та розклад для України | 19-27
Жеребкування відбіркової стадії чемпіонату Європи 2020 року попередньо заплановане на грудень 2018-го.

Терміни і формат

Відбірковий цикл Євро-2020 почнеться в нестандартний для такої стадії час - в березні 2019 року. А все тому, що восени 2018-го відбудеться груповий етап Ліги націй (шість вікон для ігор). Після боротьби в чотирьох дивізіонах нового турніру, власне, і буде стартувати кваліфікація на Євро-2020. Її жеребкування попередньо заплановане на грудень 2018 року.

Відбір на Євро-2020 пройде з березня по листопад 2019-го (10 вікон). 55 збірних поділять на 10 груп (п'ять - по п'ять команд і п'ять - по шість). Їх формування відбудеться після завершення основного раунду Ліги націй, що дозволить учасників Фіналу чотирьох ЛН-2019 помістити в групи з п'яти збірних.

Україна, виходячи з поточного розкладу в рейтингу УЄФА (18-е місце), з великою часткою ймовірності, перед жеребкуванням буде у другому кошику.

Путівки до фінального турніру Євро-2020 за участю 24-х команд отримають найкращі дві команди кожної групи.

Доля решти чотирьох вакансій вирішиться в стикових матчах Ліги націй в березні 2020 року. В цей раунд вийдуть переможці всіх груп кожного дивізіону (16 команд).

Стики проводяться за кубковою системою (два півфінали і фінал). Якщо переможець групи вже пробився на Євро-2020 через кваліфікацію цього турніру, його місце в плей-офф Ліги націй займе наступна за рейтингом команда в даному дивізіоні. Якщо в ньому залишилося менше чотирьох команд, які можуть зіграти в стикових матчах, путівка передається лігою нижче. Таким чином, в кожному з чотирьох плей-офф буде свій переможець, який і стане учасником Євро-2020.

Географія

Залишається нагадати про унікальність Євро-2020, матчі якого вперше в історії відбудуться на стадіонах 13-ти міст, і всі вони представляють різні асоціації.

Півфінальні матчі та фінал чемпіонату пройдуть на лондонському Уемблі (Англія). По три поєдинки групового етапу і чвертьфінали приймуть Баку (Азербайджан), Мюнхен (Німеччина), Рим (Італія) і Санкт-Петербург (Росія).

Три матчі першого раунду і зустрічі 1/8 фіналу будуть проведені в Брюсселі (Бельгія), Будапешті (Угорщина), Копенгагені (Данія), Дубліні (Ірландія), Більбао (Іспанія), Амстердамі (Голландія), Бухаресті (Румунія) і Глазго ( Шотландія).

Відзначимо також, що при жеребкуванні в одну групу потраплять не більше двох збірних, чиї країни виступлять в ролі організаторів (господарі на рідній арені проведуть мінімум дві гри), і буде врахований географічний принцип: час перельоту учасників із одного міста в інше не повинен перевищувати двох годин.

Тут головне, щоб жеребкування фінального турніру не перетворилося на формальність. Адже ще й рейтинг при посіві потрібно враховувати...