1. Не схожі на себе
Матч на берлінському «Олімпіаштадіоні» Зоря розпочала у звичному ключі – надавши супернику можливість показати себе в атаці. І у львівському матчі з Гертою, і у Більбао, де був обіграний Атлетік, це ставало запорукою успіху української команди. Надійно відігравши у захисті, витримавши стартовий штурм, Зоря у середині першого тайму розпочинала серйозно відповідати.
Але цього разу щось пішло не так. Підопічні Вернидуба надто повільно переходили від оборони в атаку, грішили обрізками (фатальна сталася на 73-ій хвилині, коли Опанасенко організував другий гол Герти) або ж невлучними довгими передачами вперед. Далеко не завжди проходили фірмові забігання правим флангом від Олександра Караваєва.
Палю Дардаю таки вдалося знайти протиотруту від тактики українського тренерського штабу. Знешкодивши козирі суперника, залишалося лише матеріалізувати свою перевагу в голи.
2. Зельке – злий геній
Герта дуже швидко повела в рахунку. Вже на 16-ій хвилині Деві Зельке ніхто не завадив переправити м’яч у сітку після подачі з лівого флангу атаки. При цьому провалилася уся захисна ланка Зорі, яка не зуміла втримати таранного форварда, не кажучи вже про те, щоб створити офсайдну пастку.
Власне, Сваток і Ко повністю програли свою дуель 192-сантиметровому молодому бомбардиру Герти. У штрафному майданчику Луніна він почувався, як у себе вдома. Тож дубль, який оформив Зельке після перерви, нікого особливо не здивував. А ще Деві забивав нам у Львові – справжній злий геній для Зорі. Дійсно злий – ви ж бачили його похмуру фізіономію.
3. БІТОНний футбол
Успіху Герти посприяв ще й арбітраж шотландського рефері Джона Бітона. Нічого крамольного шотландець не вчинив. Він просто судив так, як звик це робити у рідному чемпіонаті, де вітається жорстка боротьба, а картки виймаються з кишені лише в екстраординарних випадках.
Тому Бітон толерував штовханину, яку нав'язали німці. Особливо в цьому плані виділявся згаданий вище Зельке. Він відверто працював руками у боротьбі за позицію, гравці Зорі, схоже, виявилися до такого не готовими, і відлітали від форварда, наче від бетонної стіни.
4. Нульова реалізація
Попри гру, яка складалася не на користь Зорі, українці все ж мали кілька шансів, щоб збити пиху із Герти. У першому таймі небезпечно пробивав Луньов (повз ворота), був момент імен Юрі-Сухоцького-Сіласа. А після перерви гості навіть заволоділи ініціативою (чи то пак, господарі свідомо віддали м'яч, за що ледь не поплатилися). Гордієнко та Андрієвський змарнували вбивчі шанси – гра могла піти зовсім іншим руслом, якщо б вдалося з цього витиснути бодай один гол. У таких матчах, де моменти виникають зрідка, реалізація вирішує все.
5. Лунін – найкращий гравець Зорі
Вже який матч поспіль 18-річний Андрій Лунін – просто топ! Голкіпер Зорі увімкнувся в гру з перших хвилин, коли парирував удар Калу з близької відстані. А невдовзі класно потягнув у дальньому куті постріл Ессвайна. Упродовж матчу Лунін впорався із добрячим десятком небезпечних ударів Герти, вчасно виходив з воріт, а одного разу навіть зіграв а-ля Нойєр, вибивши м'яч головою за межами штрафного майданчика. Не по роках зріла гра нашого кіпера вже давно мала б привернути увагу тренерського штабу національної збірної України. Ну а вчора Андрій став найкращим гравцем Зорі – оцінка 7,9 від авторитетного WhoScored.
Його талант і холоднокровність можуть стати ключовими у двох завершальних матчах групового етапу. Попри поразку, Зоря зберігає реальні шанси на євровесну.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!