Диктатори теж любили футбол

Світовий футбол 29 Листопада, 22:24 2615
Диктатори теж любили футбол | 19-27
Футбольні заступники: вони не були власниками футбольних клубів, але ставали вершителями їх доль.

1. Беніто Муссоліні - диктатор, лідер фашистської партії. «Болонья».

Більшість вболівальників вважають, що улюбленою командою Муссоліні був римський «Лаціо». Однак, справжньою футбольною любов'ю Муссоліні була «Болонья».

Виходець із Емілії, дуче ніколи не забував коренів, до кінця життя залишаючись затятим фанатом «россоблю». Причому любов була далеко не платонічною. Завдяки підтримці глави держави, «Болонья» прибрала до рук майже всіх талановитих гравців, отримала першокласний стадіоном із сучасною базою на той час. Все це призвело до справжньої гегемонії «червоно-синіх»: з 1925 по 1941 рр. «Болонья» виграла п'ять скудетто, а також двічі перемагала в дуже престижному Кубку Мітропи - аналогу нинішньої Ліги Чемпіонів.


2. Франсіско Франко - диктатор, один з головних організаторів військового перевороту в Іспанії. «Атлетіко Авіасьон», «Реал» (Мадрид).

Франко спочатку не був великим шанувальником «Реала». Природно, в «ель-класіко» він підтримував «вершкових», але улюбленою командою каудильйо була інша столична дружина - «Атлетіко» (тоді - «Атлетіко Авіасьон»).

Саме «матрацники» були головним конкурентом «Барси» в перші повоєнні роки. «Реал» виграв перший чемпіонат при Франко тільки в 1954 році, тоді як «Атлетіко» до того часу брав золото чотири рази. Франко був офіційним патроном клубу, влаштувавши їм режим максимального сприяння: мадридці обзавелися статусом армійської команди, яка могла «призвати на службу» будь-якого вподобаного молодого гравця. Природно, подібна «трансферна політика» не могла не вплинути на результати «кольчонерос».


3. Адольф Гітлер - диктатор, «Шальке-04».

Чутки наполегливо підписують головному лиходієві ХХ століття любов до гельзенкірхенського «Шальке».

Доказом, як правило, служать неймовірні успіхи «кобальтових» в роки нацистської диктатури. З 1933 по 1942 рр. «Нуль-четверті» виграли шість чемпіонатів Німеччини - для порівняння, за весь післявоєнний період «Шальке» спромігся всього лише на одну Срібну салатницю. Гітлер не був фанатом футболу, але час від часу фюрер з'являвся на трибунах, рідко, втім, досиджуючи до кінця.


4. Лаврентій Берія - революціонер, організатор «сталінських» репресій. «Динамо» (Тбілісі).

Всесильний голова НКВС, в силу походження, завжди був великим шанувальником тбіліського «Динамо».

Коли його команда програвала, він міг розламати стілець в почесній ложі. У роздягальні після фіаско Лаврентій Палич розбирався так: «У чому справа !? В «Спартаку» платять більше? (Помічникові) З цим треба розібратися і виправити ... Проблеми в захисті? Може, вам на захист роту кулеметників поставити? Тільки врахуйте, ваші спини теж будуть на мушці ».

Одного разу гнів за поразку від «Спартака» міністр внутрішніх справ зігнав на засновників «біло-червоного» клубу - братів Старостіних, - заславши тих в табори.


5. Усама Бен Ладен - всесвітньо відомий терорист; засновник «Аль-Каїди»; відповідальний за ряд великомасштабних терактів у різних куточках світу, серед них вибухи посольства США в Африці, теракти 11 вересня 2001 року. «Арсенал».

Терорист номер один дійсно всією душею підтримував «Арсенал». Все почалося в дев'яності, коли Бен Ладен в якості звичайного (ну, не зовсім, звичайно) городянина проживав у Лондоні і ходив на «Хайбері». Відомо навіть, що улюбленими гравцями терориста були Денніс Бергкамп і Тоні Адамс.

Існує цікава теорія, згідно якої теракт 11 вересня 2001 року спочатку повинен був відбутися в Лондоні, але Бен Ладен пошкодував рідне місто «канонірів» і вирішив обрушити атаку на Нью-Йорк.