Головний агроном НСК «Олімпійський»: «Поле знаходиться в хорошому ігровому тонусі»

Динамо Київ 1 Грудня, 22:03 1080
Головний агроном НСК «Олімпійський»: «Поле знаходиться в хорошому ігровому тонусі» | 19-27
Головний агроном НСК «Олімпійський» Максим Стельмах розповів про готовність поля приймати матчі у зимовий період, зокрема заключні домашні поєдинки київського «Динамо» у цьому році – проти «Маріуполя» та «Партизана» – які відбудуться у перші дні грудня.

- На НСК «Олімпійський» місяць не було футболу. Як підтримували стан поля?

- Увесь цей час поле підтримувалося за допомогою ламп штучного освітлення. Увесь цей період вони освітлювали поле та кожні 24 або 48 годин переставлялися на інше місце, щоб освітити всю площу. Був проведений ряд агротехнічних операцій: аерація, пробка для профілактики від хвороб. У неділю, залежно від погодних умов, двічі або тричі газон підстригали, щоб підтримувати його в ігровому тонусі. Були внесені добрива, перш за все для того, щоб зберегти кореневу масу. В осінній період наше головне завдання – зберегти корінь, дати можливість кореню закріпитися, щоб він спокійно пережив зиму. На даний момент поле знаходиться в хорошому ігровому тонусі. Візуальний вигляд, звісно, не травневий або вересневий, але факт у тому, що в ігровому тонусі воно знаходиться в найкращих кондиціях.

- Як оціните нинішній стан газону? Яку оцінку поставили би?

- Візуальний вигляд на «четвірку». До «п'ятірки» він точно не дотягує, тому що вже осінньо-зимовий період, температурні показники наближені до нуля. Це не дає змогу навіть при використанні різних добрив підтримувати його ідеальний яскраво-зелений колір. Але головне наше завдання - підтримання кореневої зони. Те, що ми постійно використовуємо лампи штучного освітлення, теж додало свого контрасту, яскравості, хорошого візуального вигляду. Лампи, по-перше, дають насичення стеблам, щоб вони виробляли хлорофіл. А стебла в свою чергу дають насичення корінню. Йде все по ланцюгу. Стебла не будуть отримувати у похмуру погоду світло, плюс дах закриває 3/4 частини поля. Якщо навіть сонце є, воно з'являється на північній штрафній на три години. А так, сонця немає. Тому, якби ламп не було - поле, по-перше, вже жовтіло б, а по-друге, коріння взагалі не росло би. Їм потрібна енергія, сонце. За допомогою ламп ми забезпечуємо рівномірну подачу сонячного світла - саме цього спектру, який необхідний для росту рослин. Це дає можливість корінням зачепитися глибше. За зиму, навіть якщо будуть морози, перепади температур, це дасть змогу рослині у стресових умовах нормально пережити похолодання.

- На дні матчів, у неділю та четвер, очікуються заморозки, температура нижче нуля та можливий сніг. Які роботи у зв'язку з цим проводитимуться у дні матчів? Чи будуть залучені додаткові ресурси?

- Усе залежить від погодних умов. У нас постійно в автоматичному режимі на даний момент увімкнена котельня підігріву поля. Датчик, який знаходиться на полі, керує цією котельнею. Якщо температура на поверхні газону нижче чотирьох градусів тепла, вона автоматично вмикається та працює постійно, доки температура не підніметься до шести градусів тепла. Якщо будуть заморозки, ми будемо накривати поле спеціальними захисними покривалами, які дадуть можливість зберегти температуру, що видає котельня. Звісно, при необхідності, якщо у день матчу в нас несподівано буде сніг або дощ зі снігом, будуть задіяні людські ресурси, буде використаний весь потенціал і потужність котельні підігріву поля. Ми готові до всіх форс-мажорів.