Футбол вражає сумами оборотних ресурсів. За гравців платять шалені гроші, на фоні яких 25 мільйонів, за які були продані найдорожчі представники УПЛ з українським паспортом (Дмитро Чигринський та Андрій Ярмоленко), видаються вельми скромними сумами. Хоча рекордний за сумою відступних продаж футболіста з чемпіонату України виглядає гідно навіть в середовищі сьогоднішніх «роздутих» цін. Два роки тому «Шахтар» отримав 50 мільйонів євро від «Цзянсу Сунін» за Алекса Тейшейру. А що отримав сам Тейшейра?
Значно вищу, аніж в Україні, зарплатню – це за визначенням. А ось зі спортивної точки зору бразилець навряд чи виграв. Якщо протягом першого року перебування в Піднебесній Тейшейра ще міг знаходити якісь аргументи гідної спортивної складової, то зараз…
2016-й рік (у Китаї чемпіонат проводиться за системою «весна-осінь») «Цзянсу Сунін» завершив на другому місці, відставши від чемпіона на сім очок. В Кубку команда дійшла до фіналу, де поступилася лише за правилом виїзного голу (формат турніру передбачає два фінальних поєдинки). Алекс Тейшейра провів 42 матчі у всіх турнірах (чемпіонат Китаю – 28; Ліга чемпіонів АФК – 6; кубок Китаю – 7; Суперкубок Китаю – 1), забив 19 голів і віддав 15 результативних передач. Дуже непогано. В чемпіонаті Тейшейра увійшов до десятки найліпших бомбардирів, в одному з матчів відзначився хет-триком і гольовою передачею, в двох фінальних поєдинках Кубка зробив гол+пас.
Але в наступному сезоні (2017) розклади змінилися як для самого Тейшейри, так і для команди загалом. «Цзянсу Сунін» фінішував в чемпіонаті на низькому 12-му місці, здобувши протягом турніру лише сім перемог. З Кубка команда вилетіла в чвертьфіналі, в Лізі чемпіонів АФК зійшла з дистанції на першому ж раунді плей-оффу. Посеред року «Цзянсу Сунін» змінив тренера, довірившись досвідченому і іменитому Фабіо Капелло. Це дозволило команді Алекса Тейшейри, Раміреса та Жо принаймні не вилетіти з елітного дивізіону.
При Капелло екс-лідер «Шахтаря» не завжди потрапляє до складу «Цзянсу Сунін». З 30-ти турів чемпіонату пропустив одинадцять, вісім з яких – при Капелло. В Кубку відіграв лише один матч (віддав результативну передачу, проте команда програла і зійшла з дистанції). І лише у Лізі чемпіонів АФК грав стабільно (пропустив лише один поєдинок з восьми), але було то ще за каденції корейського тренера Чхве Йон Су.
Під керівництвом останнього у Тейшейри в чемпіонаті була чотириматчева забивна серія. На міжнародній арені відзначився шістьма результативними діями (3+3), але Капелло не переконали ні статистика, ні робота бразильця на тренуваннях. За каденції Капелло Алекс відзначився чотирма голами, доволі продуктивно використовуючи свій ігровий час. Проте перспективи бразильця не перестали бути туманними. Тим паче, зважаючи на жорсткий ліміт на легіонерів, який діє у Китаї.
Трансферна вартість бразильця протягом двох років виступу у Китаї понизилася більш ніж вдвічі. Тейшейру як гравця «Шахтаря» transfermarkt оцінював в 30 мільйонів, нині же його вартість – 12 мільйонів.
28 років – футбольний розквіт. Два роки перебування у Китаї суттєво збільшили статки Тейшейри, проте, мабуть, добряче розігріли його спортивний апетит. Переїзд до Європи (в ідеалі – до топ-чемпіонату) був би втішним для бразильця розвитком подій.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!