Чому від новачка «Динамо» Самбрано треба чекати провалу

Динамо Київ 1 Лютого, 16:16 685
Чому від новачка «Динамо» Самбрано треба чекати провалу | 19-27
Перуанського захисника Карлоса Самбрано позиціонують як «гравця високого світового рівня». Але чи так це насправді?

На Depo.Сектор декілька негативних штрихів до портрету новачка киян, які змушують поставити питання керівникам та тренерам «Динамо»: а чи варто було запрошувати цього гравця до клубу на довгостроковий контракт?

Брак ігрової практики. Карлоса Самбрано можна вважати гравцем досвідченим і таким, що пограв в топ-чемпіонаті (Бундесліга), але всі його заслуги датовані вже достатньо далекими сезонами, а от у останні роки Карлос грав дуже мало, та ще й не за такі вже й відомі колективи. Дивіться самі: в минулому сезоні на його рахунку лише 2/3 матчів за російський «Рубін» (вже давно не гранд навіть у російському футболі), а цього сезону – взагалі лише 6 матчів чемпіонату за грецький ПАОК.

Про спад в кар'єрі Самбрано красномовно говорить і його орієнтовна трансферна вартість: за даними Transfermarkt перуанець нині «коштує» лише 2.7 млн фунтів, хоча не так давно його вартість на ринку сягала 4 млн, аще раніше – більш ніж 7 млн. Тобто «Динамо» підписує гравця на явному спаді кар'єри.

Не поїде на ЧС. Представляючи Самбрано в «Динамо» деякі ЗМІ та експерти називали його гравцем збірної Перу і потенційним учасником чемпіонату світу 2018 року на Росії. Але це зовсім не так. Карлос вже майже півтора роки не викликається до збірної, він не брав участі у останніх матчах відбору на мундіаль і якщо й поїде на Росію, то лише в якості глядача.

Дисципліна на низькому рівні. Чому Карлоса «поперли» зі збірної? Тому що він часто порушував режим (в тому числі і напідпитку) і головний тренер перуанців Рікардо Гарека заявив, що не хоче бачити такого гравця навіть близько з табором національної команди.

Але не лише в збірній Самбрано вирізнявся своєю схильністю до «гулянок». З цієї ж причини в нього були складності і у двох його останніх клубах – російському «Рубіні» та грецькому ПАОКу (в Греції він навіть потрапляв у ДТП в стані алкогольного сп'яніння). Можна припустити, що саме на Росії у гравця з'явилися проблеми з алкоголем, та чи є гарантія, що в Києві Самбрано не буде заливати тугу за батьківщиною чимось міцним?

Дисципліна поза полем – не єдина проблема Самбрано. На полі він теж буває занадто агресивним та грубим. Що й казати, за 8 матчів у чемпіонаті та кубку Греції цього сезону Карлос отримав від арбітрів 3 жовті і 1 червону картку. Після останньої його навіть перестали ставити у стартовий склад, бо «вилучився» Самбрано вже на 35-й хвилині у надважливому матчі проти АЕКа. Можна лише уявити, як він зіграє проти «Шахтаря» і його технічних бразильців…

Травми. В кар'єрі Самбрано було три важкі травми, дві з яких вивели футболіста з ладу в сумі на рік. Ахілл – слабке місце перуанця, і якщо в УПЛ не надто технічні захисники декілька разів «відмасажують» ноги Карлоса, «Динамо» може отримати іменитого пацієнта «клубного лазарету». Звісно, від травм не застрахований ніхто, але цей гравець має до пошкоджень явну схильність.

Зарплата. Незважаючи на статус «вільного агента», в якому Самбрано перебрався до Києва, «Динамо» на цьому гравцеві багато не зекономить. По-перше, через 4-річний контракт, за яким Карлос явно буде отримувати не копійки, зважаючи на його послужний список. По-друге, агент перуанця, як часто буває у випадках з вільними агентами, вибив для свого гравця (і для себе) якісь бонуси при підписанні контракту, і це теж чималі суми, зважаючи на статус Самбрано як легіонера. Отже, зекономивши на виплаті колишньому клубу Самбрано, «Динамо» явно не зможе зекономити на інших витратах. І 4-річний контракт у випадку з таким сумнівним гравцем взагалі дивує. Невже не можна було домовитися про менш тривалий період співпраці, щоб потім не платити «туристу», якщо у Карлоса не вийде заграти в Україні?

Всі згадані обставини і достатньо солідний вік Самбрано (влітку йому буде вже 29) змушують задатися питанням: а чи варто було а) запрошувати цього футболіста до «Динамо» взагалі? б) давати йому контракт аж на 4 роки?

Звісно, зараз УПЛ не в тому стані, щоб підписувати гравцем зі світовим ім'ям у розквіті сил. Але ж є інші опції: шукати молодих гравців з-за кордону, шукати молодих або перевірених гравців в УПЛ, або ж починати довіряти своїм вихованцям.

Лише рік минув з тих пір, як Ігор Суркіс у одному з інтерв'ю заявляв, що «Динамо» планує змінити курс і почати робити ставку на власних вихованців. Але що ми бачимо з тих пір? Приходять Кадар, Пантіч, Пиварич, Вербич та Самбрано, тоді як багато хто з власних вихованців розбігаються по орендах, або ж на постійні контракти в інші клуби. Щось тут не збігається з тією промовою власника «Динамо», правда ж? Побачимо, наскільки виправдають свій прихід до київської команди чергові іноземні новачки. Зокрема, перуанський любитель гучних вечірок, яким хочуть зміцнити оборону киян.

Дмитро Корнило