Ребров: «У ЗМІ мене вже чотири рази звільняли»

Світовий футбол 21 Лютого, 09:51 349
Ребров: «У ЗМІ мене вже чотири рази звільняли»
«Аль-Ахлі» Сергія Реброва стартував з двох перемог в Лізі Чемпіонів АФК, а в чемпіонаті Саудівської Аравії від лідера відстає на 4 очки. Український фахівець поділився враженням від роботи в Азії.

- Сергію Станіславовичу, Ліга чемпіонів - вона і в Азії Ліга чемпіонів?

- Безумовно, але різниця в популярності цього турніру і внутрішнього чемпіонату не настільки очевидна, як, наприклад, в Україні. Тут майже як в Англії, де Прем'єр-ліга часто набагато важливіша міжнародних турнірів. Перемога в ЛЧ, звичайно, дуже престижна, і до неї прагнуть багато англійських клубів, але якщо просто брати участь в цих змаганнях, то вибір буде зроблений на користь національного чемпіонату. У нас, втім, розділення немає. Ми налаштовуємося на кожен матч - будь то чемпіонат, Кубок або Ліга чемпіонів. Всі турніри важливі.

- Перед вашим поєдинком з Аль-Джазірою з ОАЕ ажіотаж був великий?

- На стадіон прийшло 20 000 глядачів - все-таки до нас в гості приїхав сильний суперник. Не так давно він виступав на клубному чемпіонаті світу, де програв мадридському Реалу з мінімальним рахунком. Я дивився той матч і звернув увагу на те, наскільки пристойна у Аль-Джазіри команда. Тим приємніше було її перемогти. У першому таймі ми взагалі повністю переграли супротивників.

- Зірок у них вистачає?

- Так, іноземці є. У багатьох азіатських командах роблять ставку на легіонерів, які виступають в атаці. У Саудівській Аравії з другої половини сезону дозволили заявляти на матч сім легіонерів (на поле можуть виходити шість), а до цього квота становила чотири гравці. Клуби намагаються цим користуватися, запрошують іноземців, і це допомагає розвивати місцевий чемпіонат.

- Не так давно Федерація футболу Саудівської Аравії уклала договір з іспанською лігою і відправила туди ряд гравців. З вашої команди хтось поїхав?

- На щастя ні. У федерації вибірково підходили до цього питання, але Аль-Ахлі обійшли стороною. Футбол тут дійсно розвивається, все робиться для того, щоб збірна гідно виступила на чемпіонаті світу. Однак, наскільки мені відомо, поки в Іспанії не грає жоден з відправених туди виконавців. Так, вони тренуються в хороших командах, з хорошими партнерами, але залишаються без ігрової практики, а це, як на мене, не дуже правильно.

- В Азії - дуже вимогливі керівники? Або вам після Динамо вже нічого не страшно?

- Тут найвимогливіші - вболівальники і журналісти. У ЗМІ мене звільняли, здається, вже чотири рази (посміхається). Після кожної осічки починають піднімати цю тему. Так що з вимогами тут все в порядку. В елітній лізі виступає 14 клубів - з початку сезону тренерів не змінювали тільки в двох, а в деяких робили це вже по два рази. Все залежить від керівників. Якщо вони бачать перспективи розвитку команди, то з розумінням ставляться до деяких перебоїв з результатами.

- Ваші шейхи бачать ці перспективи?

- На цю тему ми предметно поговоримо з президентом після закінчення сезону. Мій контракт з Аль-Ахлі підписаний по схемі «1+1», але ці самі «плюс один» залежать не тільки від рішення керівників клубу, але і від мого бажання. Я вважаю, що наша команда правильно розвивається, але багато, повторюся, буде вирішуватися після закінчення чемпіонату, в якому залишилося провести п'ять турів.