Фінал Ліги чемпіонів у Києві: дві фан-зони та безоплатний транспорт

Футбол України 24 Лютого, 15:31 732
Фінал Ліги чемпіонів у Києві: дві фан-зони та безоплатний транспорт
Фан-зони та шаттли для фанів, безоплатний проїзд, бетонні блоки проти терактів та «загроза неврівноважених фанатів» у «Борисполі» – про що говорили на оргкомітеті КМДА по фіналу ЛЧ-2018.

Київська влада активізувала роботу по підготовці до проведення фіналів чоловічої та жіночої Ліги чемпіонів 24 та 26 травня 2018 року. У п'ятницю мер Києва Віталій Кличко провів засідання віповідного оргкомітету.

«Ми маємо презентувати Київ якнайкраще. І кожна людина, яка приїде в наше місто, має залишати його з бажанням повернутися знову», – таким був головний меседж керманича української столиці.

Кличко вказав на важливість питань транспорту та безпеки. Він роздав вказівки керівниками різних підрозділів та структур та запропонував провести наступне засідання оргкомітету у середині березня. А деякі з підлеглих мера вже надали певну цікаву організаційну інформацію.

Фінал Ліги чемпіонів у Києві, ЛЧ 2018, Андрій Шевченко

Програма заходів у дні фіналів ЛЧ-2018

21 квітня відбудеться урочиста церемонія передачі Кубків фіналів чоловічої та жіночої Ліги чемпіонів меру приймаючого міста Віталію Кличко. В цій церемонії будуть приймати участь посли фіналів ЛЧ Андрій Шевченко та Ія Андрущак.

24 травня відкриється Фестиваль Чемпіонів, який буде проходити на Хрещатику від перетину з вул. Б. Хмельницького до вул. Городецького. Вхід на територію фан-зони буде вільний.

В цей же день на стадіоні Динамо відбудеться фінал жіночої ЛЧ.

25 травня триватиме Фестиваль Чемпіонів. На 16:00 запланований Матч зірок, в якому приймають участь зірки футболу минулого та інші селебрітіс. Потім ввечері на сцені відбудеться святковий концерт, а в зоні гостинності НСК Олімпійський відбудеться урочиста вечеря для запрошених VIP-персон, яка проходить у закритому форматі.

З ранку 26 травня почне формуватися зона безпеки навколо Олімпійського, а фанати команд почнуть прибувати на дві відведені для них локації: парк Шевченко біля КНУ ім. Т.Шевченко – для вболівальників однієї з команд, територія біля Палацу Україна – для фанів іншої команди.

«Це спеціальні зони, які будуть облаштовані для прийняття шатлів з аеропорту Бориспіль. Після обіду групи фанатів команд-фіналістів будуть рухатися в бік стадіону, кожна по окремому маршруту», – вказав представник КМДА по підготовці до проведення фіналів ЛЧ в Києві Андрій Мирошниченко.

Спонсорська група та офіційні особи УЄФА будуть заходити через вхід зі сторони бульвару Л.Українки і далі через територію музею Київська Фортеця до безпосередньо НСК Олімпійського.

Йдуть перемовини, щоб вперше в історії під час проведення фіналу ЛЧ був організований публічний перегляд матчу. Це планується зробити на двох майданчиках: на території Фестивалю Чемпіонів на Хрещатику та на Контрактовій площі на Подолі.

Фінал Ліги чемпіонів у Києві, ЛЧ 2018

Транспортні питання, концепція мобільности

Директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Сергій Симонов розповів, що в день проведення фіналу ЛЧ 26 травня буде організований пішохідній транспортний периметр у 1,5-кілометровій зоні навколо НСК. Буде організований спеціальний проїзд на стадіон осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, команд-фіналістів та VIP-осіб.

Станції київського метро Олімпійська та Палац Спорту будуть закриті на вихід та вхід на 4 години до початку матчу.

С 25 по 27 травня будуть організовані тимчасові маршрути автобусів-шаттлів з Аеропорту Бориспіль. Зокрема, 25 та 27 травня можна буде доїхати на них з аеропорту до станції метро Бориспільська.

В день фіналу 26 травня для вболівальників однієї з команд буде курсувати шаттл з Аеропорту Бориспіль до метро Палац Україна, а для фанатів іншої команди-фіналіста – з аеропорту до парку Шевченко. А на наступний день 27 травня буде здійснюватися підвіз вболівальників до Аеропорту Бориспіль.

Також на 26 травня передбачене курсування шаттлу з Аеропорту Київ (Жуляни) – до вулиці Володимирської, і тролейбусний маршрут №9 по маршруту Аеропорт Київ – станція метро Університет.

Ця транспортна концепція погоджена з представниками УЄФА.

Віталій Кличко вказав, що необхідно попереджати киян та гостей міста про перекриття вулиць та наявні маршрути для руху, а також забезпечити умови для людей з обмеженими можливостями.

Фінал Ліги чемпіонів у Києві, фінал ЛЧ 2018

Концепція транспортного обслуговування вболівальників

Піднімалося на оргкомітеті і питання про традиційну ініціативу УЄФА по забезпеченню вболівальникам безоплатного доступу до міського наземного пасажирського транспорту загального користування впродовж 36 годин (в день матчу 26 травня та на початку наступного дня) та метрополітену з 0:00 26 травня до закінчення терміну курсування тимчасових маршрутів, а також для акредитованих осіб – впродовж 7 діб. Це питання теж має бути вирішене позитивно.

Забезпечення громадського порядку та безпеки

До оргкомітету від Кабінету міністрів надійшло розпорядження про план заходів по забезпеченню безпеки під час проведення в Києві фіналів Ліги чемпіонів у травні цього року.

Мер Києва зазначив, що питання безпеки є надзвичайно важливим. «Є у нас «добродії», які будуть намагатися зіпсувати це велике свято, але нам потрібно провести все так, щоб їм ці плани не вдалося реалізувати», – підкреслив Кличко.

У пропозиціях уряду, зокрема, йдеться про те, що необхідно розмістити бетонні блоки по периметру навколо НСК Олімпійський та стадіону Динамо для запобігання вчиненню терористичних актів із застосуванням транспортних засобів.

Один з учасників зібрання нагадав, що у Національної суспільної телерадіокомпанії залишилося більше 300 блоків з часу проведення Євробачення-2017, які наразі ніяк не використовуються, і через Державний комітет телебачення та радіомовлення можна це питання вирішити.

Фінал Ліги чемпіонів у Києві, фінал ЛЧ 2018

Занепокоєння Борисполя

Цікавим був виступ першого заступника керівника Аеропорту Бориспіль Євгена Дихне, на думку якого найскладнішим завданням є виліт вболівальників з аеропорту після матчу, оскільки пасажири будуть перебувати у «різному психологічному стані».

«З точки зору забезпечення авіаційної безпеки командир повітряного судна має право не брати пасажирів на борт. Буде багато неврівноважених пасажирів, які не потраплять на свій рейс. Тому потрібні будуть і юристи, щоб ми зі свята не отримали міжнародний скандал», – вказав він.

Дихне зазначив, що потоки пасажирів-вболівальників двох команд будуть розділені на два термінали, проте існує занепокоєність, як буде забезпечена безпека на території аеропорту і правова підтримка роботи з пасажирами. За його словами, в штатному режимі зараз цю функцію здійснює наряд поліції у кількості 12 осіб.

Кличко зазначив, що забезпечення безпеки на території Аеропорту Бориспіль – це насамперед компетенція та відповідальність його менеджменту, а влада Києва готова надати всю необхідну допомогу. Він вказав на необхідність провести окрему нараду по цьому питанню з керівниками силових структур за участю представників КМДА.

Фінал Ліги чемпіонів у Києві, фінал ЛЧ 2018, Андрій Шевченко

Розміщення та готелі

Щодо питання розміщення вболівальників Кличко зазначив, що на цей час заброньовані вже всі готелі.

«Виходячи з досвіду проведення Євро-2012 та Евробачення у минулому році, я можу сказати, що всі гості міста будуть мати, де зупинитися. До того ж, це додатковий поштовх для розвитку туристичної інфраструктури. Я знаю, що декілька готелів мають відкритися до проведення фіналу Ліги чемпіонів», – сказав він.

Прийняті рішення

На засіданні було затверджено рішення щодо закупівлі послуг для вирішення ряду питань:

– інформування населення та вболівальників щодо організації фінальних матчів УЄФА;

– організації та забезпечення проведення публічного перегляду фінального матчу Ліги чемпіонів УЄФА 2017-2018 на території Фестивалю Чемпіонів та Контрактової площі, включаючи необхідні заходи забезпечення безпеки;

– організації та забезпечення проведення заходів, спрямованих на формування позитивного іміджу України та міста Києва за кордоном, в тому числі виготовлення і видання інформаційної поліграфічної та сувенірної продукції для вболівальників, а також проведення заходів для преси;

– організації та забезпечення святкового оформлення Києва та проведення рекламних і інформаційних заходів з дотриманням відповідних вимог УЄФА, в тому числі, з виготовлення та розміщення моделі Кубку Ліги чемпіонів УЄФА на Софійській площі.

– організації та забезпечення проведення заходів гостинності (святкової вечері) у приймаючому місті відповідно до вимог УЄФА, визначених договором про проведення фінального матчу Ліги чемпіонів УЄФА 2017/2018;

– організації та забезпечення проведення заходів для урочистої передачі Кубків чемпіонів 21 квітня 2018 та представлення Києва у відповідному Турі Кубку ЛЧ.