Ігор Суркіс: «На тому боці воюють вболівальники «Шахтаря». Я не кажу, що всі, але таких багато»

Динамо Київ 26 Лютого, 09:59 977
Ігор Суркіс: «На тому боці воюють вболівальники «Шахтаря». Я не кажу, що всі, але таких багато»
Президент київського «Динамо» - про те, що вболівальники «Шахтаря» воюють на боці Росії, а також про недотримані обіцянки президента ФФУ Андрія Павелка у «маріупольській справі».

«У травні 2017 року на НСК «Олімпійський» я зібрав керівників ФФУ. Крім Павелка, там були практично всі - президент УПЛ Володимир Генінсон, Вадим Костюченко, Олександр Бандурко та Ігор Кочетов. Я тоді сказав, якщо «Маріуполь» вийде в прем'єр-лігу, то треба буде думати про безпеку. Особливо я підкреслив - для «Динамо», з огляду на те, що наші вболівальники були одними з ініціаторів революції гідності. Треба було зробити, щоб поїздка до Маріуполя була безпечною для вболівальників і моїх футболістів.

Будь-яка розсудлива людина повинна була розуміти, що можуть бути провокації, коли на тому боці воюють колишні вболівальники «Шахтаря». Я не кажу, що всі, але таких багато. А на нашій стороні у величезній кількості воюють вболівальники «Динамо», знаходяться на передовій.

У червні ми домовилися, що перед кожним матчем у Маріуполі ми розглядатиме кожну ситуацію окремо. Це було затверджено, але не було підписано, в чому і була наша головна помилка. Олександр Бандурко, маючи на те підстави, направив лист в СБУ, де було сказано, що грати в Маріуполі небезпечно. Він хотів озвучити цей лист на засіданні виконкому ФФУ 20 червня, але Павелко вирвав у нього цей лист і сказав, що це не його компетенція, що це політичне питання і він не повинен його вирішувати. Це мене насторожило. Але ще більше мене насторожило, коли Павелко сказав, що сяде в автобус і буде супроводжувати мою команду до Маріуполя. Навіщо йому робити такий героїчний вчинок, якщо «Динамо» може приїхати до Маріуполя та спокійно зіграти там матч? Я зв'язався з Павелком, і він мені сказав, що це політичне питання, яке потрібно вирішувати мирно, спокійно та тихо.

У серпні я ще раз зустрічався з Павелком, у Монако. Ми домовилися, що матч перенесуть до Києва, а матч «Вереса» з «Шахтарем» - до Харкова. А матч-відповідь, 2 грудня, ми повинні були зіграти в Маріуполі. З цією ініціативою, за словами Павелка, повинен був виступити Андрій Шевченко, в інтересах збірної, щоб команда краще підготувалася.

Після присудження «Динамо» технічної поразки я зв'язався з Павелком. Він сказав, щоб Олексій Михайличенко подзвонив Андрію Саніну, і вони домовилися про проведення матчу. Потім ми подали апеляцію і знову зв'язався з Павелком. Він сказав, що потрібно провести збори керівництва всіх клубів і за допомогою голосування скасувати рішення про технічну поразку. Якби ми домовилися про перегравання, то я просив би гарантії безпеки в місці проведення матчу. Гарантії від Павелка мені не потрібні.

«Маріуполь» в цій історії виконував роль молодшого брата. Я не розмовляв з цього приводу з Ахметовим, але Павелко мені постійно говорив, що йому потрібно вирішити це питання з президентом «Шахтаря», - сказав Суркіс в ефірі програми «Профутбол».