Наші за кордоном. Гордість та розчарування

Світовий футбол 27 Лютого, 16:29 624
Ua-football пропонує до вашої уваги огляд гри українських легіонерів.

Гордість та розчарування Дмитра Чигринського, важливі голи Романа Яремчука, Руслана Малиновського та Євгена Селезньова, асист Тараса Романчука, вдалий матч Тараса Качараби... Українці в лігах Топ-5 все ще не грають. Втім, і без них нам вистачає подій.

Бельгія

Після п'яти гостьових матчів без перемог «Гент» (4) нарешті переміг на виїзді і забезпечив собі місце в першій шістці. На 81-ій хвилині рахунок ще був 1:0 на користь «Ваасланда-Беверена», а на другій доданій переможний для своєї команди гол провів Роман Яремчук. Восьмий гол українця в сезоні і третій в трьох останніх матчах відбувся після прориву партнера флангом і прострілу в район лінії воротарського. Форварду вдалося випередити воротаря. До цього «Генту» було досить важко пристосуватися до зимового газону, особливо в першому таймі. Та й в другому Роману не вдався удар по воротах, ще один, досить небезпечний, відбив воротар, занадто неточно пробив і партнер після його відмінного пасу. Все ж в підсумку «буйволи» перемогли. 2:1.

«Генк» (5) також близький до остаточного потрапляння до першої шістки. У розгромі «Антверпена» (4:0) взяв участь і Руслан Малиновський. В цьому матчі українець відкрив рахунок вже на п'ятій хвилині. Своїм звичним шляхом зі штрафного. На цей раз мова про закидання з особливо гострого кута, мало не з кутового. Втім, прямим штрафним ударом з флангу він вже забивав. У першому таймі господарі домінували і грали яскраво, а опорник запам'ятався ще одним ударом здалеку - неточним. У першій половині другого головний тренер Філіп Клемент, за власним висловом, помер десять разів. І тут сигнал до повернення дав Руслан, вийшовши на небезпечну для суперника позицію. Голкіпер врятував, але вже за лічені хвилини рахунок став 2:0... Замінений на 86-ій хвилині.

Незважаючи на першу поразку в лізі з 20-го січня залишається в шістці і «Кортрейк». Євген Макаренко відіграв повний домашній матч проти «Зульте-Варегема» (0:1). Господарі грали краще, відчутно домінували, створювали шанси забити на жахливому газоні. Найкращий з них змарнував українець, під час розіграшу кутового просто не влучивши по м'ячу як слід в парі метрів від воріт. В іншому епізоді завдав занадто неточного удару здалеку. Гол було забито наприкінці матчу.

«Оостенде» - «Сент-Трюйден» (9) 2:0. Роман Безус - запас.

Валерій Лучкевич та Єгор Назарина не були в заявках «Стандарда» і «Антверпена» відповідно. Результат команди Єгора вказано вище, команда Валерія зіграла внічию з «Брюгге» в Льєжі (1:1). Обидві беруть пряму участь в щільній боротьбі за 5-6 місця.

Наші за кордоном. Гордість та розчарування - изображение 1

Туреччина

Євген Селезньов відмінно почав свою каденцію в «Акхісар Беледієспорі». Він уже забив за нову команду вдвічі більше м'ячів у всіх турнірах, ніж за попередню - чотири проти двох. Перший дубль форварда в Туреччині було досягнуто в домашньому матчі проти «Коньяспора», перемога над яким з рахунком 3:0 вивела «Акхісар» на десяте місце. Євген відіграв 86 хвилин, отримав жовту картку, завдав трьох ударів по воротах (лише ще один екс-гравець команди УПЛ Адіс Яховіч, який виступає за «Коньяспор», випередив його), та ще й віддав три паси під удари. Один з них, закидання вглиб штрафного, закінчився ударом Челіка у поперечину. Скидання зі штрафного назад, за його межу - заблокованим ударом. Після ще одного схожого удар взяв воротар, причому спокійно. Третій удар самого Селезньова по воротах з чудової позиції (контратака і вихід сам-на-сам) був неточним. Але головне - два перших. Спочатку відмінний удар головою в дев'ятку, який замкнув навіс. А згодом контратака і її завершення ударом з доволі складного кута. Залишав він поле під оплески головного тренера та вболівальників. Найкращий матч Євгена в Туреччині.

Артем Кравець дебютував у стартовому складі «Кайсеріспору» в матчі ліги і відіграв 76 хвилин проти «Касимпаші». Його команда перемогла з рахунком 3:2 і залишається п'ятою. Екс-форвард «Динамо» грав під нападаючим, багато рухався, з'являвся і на флангах, і в центрі і став першим на полі за ударами по воротах (5). Причому чотири з них завдав з меж штрафного. Два були заблоковані. На 33-ій хвилині він уже випередив воротаря при навісі, однак удар головою по порожніх воротах вийшов неточним. Спроба удару правою з району кута воротарського також не вдалася. Удар головою метрів з 14-ти був не таким небезпечним. П'ять разів втрачав м'яч, ставши другим на полі за цим показником. Прямої участі в голах не приймав. Переможний був забитий вже після його відходу з поля.

Олександр Кучер залишився в запасі переможців. Як і Сергій Рибалка в матчі «Сівасспора» проти «Ґьозтепе», програному з рахунком 0:1. Його місце на позиції центрального атакувального півзахисника посів січневий новачок Анрі Сайве, який перейшов з «Ньюкасла».

Антон Кравченко продовжує рахувати м'ячі, пропущені «Карабюкспором» після його переходу з «Олімпіка». У п'яти матчах з ним в стартовому складі його команда пропустила вже 16. З одного боку, нерозумно було втрачати можливість пограти за кордоном, та й слабкість гравців і жахлива фінансова ситуація в клубі не стали для нього новиною. З іншого боку, таке випробування навряд чи здатне допомогти чимось у розвитку кар'єри. В 23-му турі остання команда ліги пропустила три м'ячі в гостях від «Малатьяспору», відповівши лише одним. В перших двох голах українець не винен, та й загалом особливо не помилявся. А ось на 69-ій хвилині спочатку неточно вибив м'яч, а за кілька секунд дозволив автору асисту прострілити повз себе. В іншому епізоді пройшов пас повз нього, проте тоді опонент не влучив у ворота. На його рахунку п'ять вибитих м'ячів.

Андрій Близниченко вийшов на заміну на початку другого тайму і на пару з Леандріньо відповідав за практично весь креатив. На його рахунку три удари по воротах - два заблокованих з меж штрафного і один потужний здалеку, чітко відбитий воротарем. А також три паси під удари, з них два - бразильцеві. Один з них в оточенні трьох захисників вивів форварда сам-на-сам, проте воротар врятував. Відповідний пас в штрафний за п'ять хвилин призвів до фолу проти українця. Леандріньо реалізував пенальті.

Польща

Три перемоги на старті другої частини сезону дозволили «Ягеллонії» вийти на перше місце в лізі. Остання з них, вдома над «Лехією» (4:1), була здобута з легкістю. А мова ж про суперника, якому було програно п'ять попередніх матчів. Та й поточний, що проходив на 11-градусному морозі, почався з пропущеного. Тарас Романчук, який на тижні отримав польське громадянство, та все ж ще записаний українцем, відзначився асистом до другого голу. Відбувся він після відбору на лівому фланзі на власній половині. Довге закидання Безяк використав, розібравшись до цього з двома захисниками.

Один з найпопулярніших сайтів Польщі Gol24.pl включив Романчука в збірну туру і назвав «тіньовим героєм матчу», відзначивши 90 відсотків виграних дуелей і десять відборів. За ними, пасами та двоборствами уродженець Ковеля був беззаперечним лідером на полі, як і за вибитими м'ячами. Крім цього, запам'ятався дуже неточним ударом здалеку. Втрата для збірної України?

Наші за кордоном. Гордість та розчарування - изображение 2

Чотири очки в трьох перших турах 2018-го року залишили «Лєх» на третьому місці, проте віддалили від лідера на відстань п'яти очок. Поразка в Кельце від «Корони» з рахунком 0:1 відбулася за активної участі Володимира Костевича та Олексія Хобленка. Останній дебютував у стартовому складі, відтіснивши першого форварда команди в запас, і відіграв 70 хвилин. Перший звично відіграв повний матч. Отримав жовту картку. «Лєх» почав матч слабко, проте вже в другій його чверті створив небезпечний момент. Хобленко вже обійшов воротаря, але його зупинив захисник. Щоправда, у відповідь Качарава прорвався по флангу повз Костевича, прострілив і лише голкіпер врятував гостей.

Грузинський вінгер був найкращим гравцем матчу і не раз проходив українського опонента на фланзі, тож вдалим матч для Володимира назвати аж ніяк не можна. Як і для Олексія і для всієї команди, тренер якої визнав справедливість поразки. Форвард до і після вищезгаданого моменту просто розчинився на полі.

Вихід «Ягеллонії» на перше місце став можливим завдяки нульовій нічиїй в матчі «Краковія» (11) - «Легія». Олексій Дитятьєв відіграв повний матч за господарів. Обидві команди створили чимало небезпечних моментів, і воротарям доводилося працювати. Та все ж гру оборони господарів не можна вважати невдалою. Дитятьєв запам'ятався трохи неточним ударом головою з кутового. З іншого боку, тричі віддавався пас врозріз повз нього на відмінні позиції (в одному з епізодів - після того, як влучив в партнера), і «Краковію» рятували винос з лінії воріт і неточність опонентів.

П'ять поразок у шести матчах відкинули «Брук-Бет Термаліку» на передостаннє місце і призвели до відставки головного тренера. Команда відповіла належним чином, переграла вдома «Сандецію» з рахунком 1:0 і просунулася на одне місце вперед. Артем Путівцев відіграв повний матч, який став першим «сухим» для команди з середини листопада. Оборона на чолі з ним відіграла вельми солідно, якщо не брати до уваги пару небезпечних моментів. Та й ті приходили не з зони відповідальності українця.

«Арка» звела матч в Любіні до нульової нічиєї. Андрій Богданов відіграв 80 хвилин. Гравці і головний тренер команди залишилися явно незадоволені власною грою, відкрито називаючи її поганою. Втім, і суперник з володіння м'ячем не витягнув нічого.

«Пяст» - «Вісла» (6) 0:0. Денис Баланюк - три хвилини.

Чехія

«Славія» переграла «Богеміанс» з рахунком 1:0 і вийшла на друге місце. Перші ігрові хвилини в 2018-му році отримав Едуард Соболь, вийшовши на заміну на 78-ій хвилині. І в другому матчі весняної частини сезону фаворит виглядав блідо, а в його кінцівці просто відбивався. Вдалося.

На два очки від столичної команди відстає «Слован», який переміг вдома «Младу Болеслав» з тим же рахунком. На жахливому засніженому газоні господарі почувалися значно краще, повністю домінували, дозволили супернику завдати лише одного удару по воротах, та й той був неточним. Тож Тарас Качараба може записати в актив вельми вдалий матч.

Результат 0:0 в Тепліце залишив «Банік» на останньому місці. Олександр Азацький залишився в запасі.

Греція

Суперматч ПАОК - «Олімпіакос» в Салоніках був зірваний ще до стартового свистка через влучення паперового згортка в обличчя головному тренеру гостей Оскару Гарсії, що викликало кровотечу. Здоров'я наставника в порядку, а от на ПАОК чекає суворе покарання, швидше за все - технічна поразка. Справжнє розчарування і для команди, і для Євгена Шахова. Адже він повинен був вийти в стартовому складі.

«Ламія» програла вшосте в останніх семи матчах, якщо рахувати й Кубок. Проте команда Євгена Будника та Віталія Приндети поки що тримається на 13-му місці. У гостьовому матчі проти «Панатінаїкоса» перший відіграв 55 хвилин, другий залишився в запасі. Форвард не загрожував воротам суперника. 0:2.

«Паніоніос» - «Астерас» (9) 0:0. Євген Селін залишився в запасі.

Кілька тижнів тому, в розпал безпрограшної серії АЕКа, один з грецьких журналістів написав: «Ця команда не вміє програвати». Після двох матчів, що відбулися протягом останніх семи днів, закрадається протилежна думка: «Ця команда не вміє і вигравати». 25-й та 26-й матчі без поразок поспіль були нічиїми, рівносильними поразці. При тому, що за грою афінці двічі заслужили перемогу. Однак спочатку вони вилетіли з Ліги Європи, привізши лише 0:0 з Києва, а потім втратили перевагу в гостьовому матчі з «Атромітосом», що йде четвертим, закінчили матч лише з рахунком 1:1 і змарнували шанс вийти на перше місце в турнірній таблиці.

Переважна більшість наших читачів спостерігала за київським матчем, тому немає потреби описувати його. Відзначимо лише, що за його підсумками преса, вболівальники, керівництво клубу, і навіть пілот літака, який віз віце-чемпіона Греції додому, знаходили лише компліменти для гравців і головного тренера гостей. Загальновизнаною є думка, що «двоголові» провели один з найбільш вражаючих гостьових єврокубкових матчів в історії, один з найбільш вражаючих гостьових грецького клубу взагалі. А результат є одним з найнесправедливіших в єврокубковій історії Греції.

Наші за кордоном. Гордість та розчарування - изображение 3

Слова «гордість» і «розчарування» ніби злилися в одне. Та й розмови Дмитра Чигринського про футбольного бога та Маноло Хіменеса - про «святих, які допомагали «Динамо» - відмінно описують настрій в клубі після цього вильоту. Втім, Хіменес нічого не хотів би змінювати в цьому сезоні, а єврокубковий виступ АЕКа з десятьма матчами без поразок поспіль і всього шістьма пропущеними в них цілком справедливо в Греції вважають найкращим після кампанії сезону 2002/03. Загалом підопічні Хіменеса почали і закінчили свій шлях у Лізі Європи поточного сезону непереможними. Щоправда, це означає лише дві перемоги та вісім нічиїх. Що повертає нас до тих же міркувань на тему «не здатний виграти». Та все ж для команди, яка ще п'ять років тому грала в Третьому дивізіоні через величезні фінансові проблеми, ця кампанія - безсумнівний грандіозний успіх.

За гру в Києві Чигринський отримав найвищі оцінки від грецької преси. Подекуди цей виступ називали навіть його найкращим за АЕК. У першому таймі він і справді відіграв бездоганно, не давши жодного шансу суперникам. В другому кияни вже час від часу атакували, і 19-й номер був легко обіграний Мораешем (воротар і партнер врятували в цьому супермоменті для господарів) і пропустив пас врозріз повз себе (знову голкіпер зупинив Гонсалеса). Все ж загальне враження від його виступу доволі позитивне. Як і від виступу в матчі проти «Атромітоса». Тут суперник завдав лише одного удару у площину воріт, здалеку, не з зони відповідальності українця, і він став гольовим. До речі, по закінченні матчу Хіменес говорив про накопичену втому гравців і висловився про бурхливі святкування гравців «Атромітоса», ніби виграли чемпіонат. «Все і всі проти нас», - заявив іспанець. Що ж, непоганий принцип для налаштованості команди на боротьбу, успішно випробуваний іншими і до нього.

Німеччина. «Байєр» - «Шальке» (3) 0:2. Євген Коноплянка - запас.

Бундесліга 2. «Дуйсбург» (4) - «Інгольштадт» 2:1. Борис Тащі - гол з пенальті.

Бундесліга 3. «Карслсруе» - «Хемніцер» (18) 2:0. Мирослав Славов - жовта картка.

Англія. Кубок Ліги. Фінал. «Арсенал» - «Манчестер Сіті» 0:3. Олександр Зінченко - запас. Всього на рахунку українця 409 ігрових хвилин в цьому турнірі, тож до завоювання цього трофея він має безпосереднє відношення.

Іспанія. Сегунда. «Тенеріфе» - «Луго» (10) 3:1. Василь Кравець - асист. П'ятий матч його команди без перемог поспіль.

Сегунда Б. «Онтіньєнт» - «Ельче» (3) 1:0. Іван Зотько - жовта картка.

«Рейєс» (9) - «Уніон Адарве» 2:2. Богдан Мілованов - п'ять хвилин.

Азербайджан. «Карабах» (1) - «Кяпаз» (останнє) 1:0. Антон Каніболоцький в запасі господарів, Сергій Литовченко, Ігор Коротецький і Г«юлі Манджгаладзе - повний матч за гостей.

«Сабаїл» - «Габала» (2) 2:1. Віталій Вернидуб - перший тайм і автогол. Дмитро Безотосний - повний матч.

«Нефтчі» (5) - «Зіре» 1:1. Кирило Петров - повний матч.

«Кешля» (7, головний тренер - Юрій Максимов) - «Сумгайит» 1:2.

Ліга Європи. «Мілан» - «Лудогорець» 1:0. Болгари вилітають. Ігор Пластун - запас.

Данія. «Хобро» - «Мідтьюлланд» (1) 1:2. Артем Довбик - запас.

Саудівська Аравія. Кубок Короля. «Аль-Фейха» - «Аль-Ахлі» 2:2, 3:4 у серії пенальті. Підопічні Сергія Реброва йдуть далі.

Угорщина. «Відеотон» - «Вашаш» (10) 2:1. Євген Павлов - 14 хвилин.

«Дебрецен» (3, Олександр Надь) - «Балмазуйварош» (9, Шандор Вайда і Юрій Габовда) 1:2. Габовда - жовта картка.

«Пакш» - «Дьошдьор» (7) 2:1. Сергій Шестаков - повний матч.

Македонія. «Вардар» - «Шкендія» 1:1. Кубок.

«Работнічки» - «Вардар» (2) 2:1. Ліга. Євген Новак - два повних матчі.

Кіпр. «Ерміс» (8) - «Аріс» 4:1. Ліга. Ярослав Мартинюк - повний матч. Максим Імереков - запас.

В кубковому матчі проти АПОЕЛа (1: 5) перший знову грав, а другий - ні.