Йожеф Сабо: «Вигнав би з «Динамо» половину команди»

Динамо Київ 28 Лютого, 10:43 852
Йожеф Сабо: «Вигнав би з «Динамо» половину команди» | 19-27
Екс-наставник київського «Динамо» Йожеф Сабо розкритикував футболістів «біло-синіх» та гру киян.

- Йожеф Йожефович, останнім часом на київське «Динамо» обрушився шквал критики. По справі дістається одному з грандів вітчизняного футболу?

- Звичайно. Незважаючи на те, що «Динамо» - гранд українського футболу, але на сьогоднішній день - слабенький. Нікуди від цього не дінешся. Ми ж бачимо, що у київської команди немає ніякої гри.

- Один відомий тренер сказав, що «Динамо», яким пишалася Україна закінчилося в 1999 році. Зараз київський клуб досяг дна. Чи згодні?

- Не можу сказати на рахунок дна... Але те, що команда стала невпізнанна - це факт. Повинно бути соромно за те, як грає сьогодні київське «Динамо». В першу чергу повинно бути соромно команді. Навіть не знаю, кого можна з «Динамо» брати в збірну України! Цей клуб завжди славився хорошою середньою лінією. Не хочу називати прізвища тих, хто не гідний грати в «Динамо». Це буде некрасиво з мого боку, до того ж, гравці почнуть ображатися. Не всі футболісти годяться для такої команди, як «Динамо».

- Наукова група «Динамо» запевнила президента, що найближчим часом команда вийде на оптимальний рівень. Орієнтовна дата - 15 березня. Чи встигнуть кияни набрати форму до цього числа?

- Розумію, коли на тренувальних зборах працюють місяць-два, а потім команда виходить на певний рівень. Не вірю, що нинішня команда зможе грати краще, ніж вона зараз грає. У футболістів немає класу, щоб продемонструвати свій найкращий рівень.

- Ви говорили, що у «Динамо» немає гри. Що потрібно зробити для того, щоб вона з'явилася?

- Потрібні хороші гравці. А як ви хочете? Щоб без сильних футболістів команда показувала якісний футбол. Є атака у «Динамо»? Ні. Є флангові проходи, якими славилися кияни? Їх практично немає. А що в середній лінії, яка постійно наздоганяє атаку супротивника? Потрібно навпаки - її зустрічати. Говорили, рік чи півтора тому, що з Шепелєва виросте хороший футболіст. Де він? Що з ним? Немає його. Скільки ще часу йому потрібно? Гравці повинні рости. Візьміть Ротаня... Поважаю Руслана, як футболіста, але він сам повинен розуміти, що йому 36 років. Ви хочете, щоб він в центрі поля відбирав, віддавав і забивав? Ротаня взяли для того, щоб поруч з ним молодь росла. Ну не знаю. У всякому разі, незрозуміло, що зараз твориться в «Динамо».

- Чи є майбутнє у «Динамо» з Хацкевичем чи потрібно шукати іншого фахівця?

- Справа в тому, що якщо будь-який тренер прийде працювати з такими футболістами, то багато чого не досягне. Коли немає хорошого тіста, то що можна зліпити з того, що є? Як би він не працював, що б він не робив - у кожного футболіста є межа. Хацкевич скільки працює в «Динамо»? Ви бачите гру? Її немає. Давайте не ображати гравців, але на деяких дивишся і думаєш: невже це футболіст київського «Динамо»?

- Ігор Суркіс завжди вибирає головного тренера виключно з колишніх гравців, мовляв у колишнього футболіста «біло-синіх» є динамівський дух, патріотизм і т.д. Може варто вийти за ці умовні рамки?

- Тренер повинен бути кваліфікованим фахівцем і добре розбиратися в стратегії, і тактиці, правильно планувати тренувальний процес. У Хацкевича було два місяці: січень і лютий. Можна було за цей час підготувати команду.

- Якщо уявити, що вас призначили головним тренером «Динамо». Що б ви зробили в першу чергу?

- Вигнав би половину команди. Мені обов'язково потрібні хороші гравці в центр поля. В першу чергу, потрібна робоча конячка - класний футболіст, який вміє атакувати і відбирати м'яч. Нинішні гравці «Динамо» не вміють цього робити. Весь час фолять. Постійні підкати ззаду, жовті картки. Однак противника потрібно не тільки зустрічати, але і вміти вести чисту успішну боротьбу, потім розгортати свою атаку. Немає у «Динамо» необхідної гнучкості в півзахисті. Команда втратила м'яч і незрозуміло, чим вона займається. А раніше в «Динамо» багато чому вчили.

- Ви бачите на тренерському містку «Динамо» закордонного тренера?

- Не кожен хороший фахівець погодиться прийти в сьогоднішнє «Динамо». Ті тренери, які бачать гру «біло-синіх», розуміють, що прийдуть в команду і нічого не зможуть зробити. Потрібні хороші і якісні гравці. Де Шепелєв, якого всі вважали перспективним футболістом? Він виріс? Раніше очікувалося, що з Гармаша виросте великий гравець. І що з ним? Кого брати Шевченку в збірну України, за прізвищами чи по грі? Не бачу жодного гравця зі складу «Динамо» в національній команді. Хоч убийте мене! Сидорчук? Він поки що не грає. Не скажу, що він класний футболіст, але він роботяга і виконує завдання поставлене тренерським штабом. Гарний у відборі, відмінні фізичні дані. Колись у Гармаша теж саме було. Денис встигав атакувати і вчасно повертатися в захист, відбирав, забивав. Зараз цього немає. Він вперед дивиться, а тому повернутися не встигає.

- Що скажете про гру Дениса Бойка?

- Бойко кращий тих воротарів, які є у «Динамо». Мені імпонувала його гра, коли він виступав за «Дніпро». Він більше року не грав. Якщо Денис матиме постійну ігрову практику, то будемо сподіватися, що він набере хорошу форму.

- У пресі писали, що Суркіс веде переговори з Раулем Ріанчо. Як ви вважаєте, іспанський тренер міг би стати кризовим менеджером і поставити гру «Динамо»?

- Читав про Ріанчо, потім з'явилася інформація, що це неправда. Президент «Динамо» повинен розуміти футбол і бачити майбутнє своєї команди. Ріанчо це буде чи інший тренер, вирішувати Ігорю Суркісу. Найближчим часом кияни зустрінуться з «Лаціо» в рамках Ліги Європи. Скажу одне - «Динамо» не пройде римський клуб.