Небо і земля. Як за два роки змінилися «Шахтар» і «Динамо»

Динамо Київ 1 Березня, 11:57 683
Небо і земля. Як за два роки змінилися «Шахтар» і «Динамо»
За два роки основну обойму «Шахтаря» покинули чотири футболісти, а з «Динамо» пішло 11 ключових гравців!

Два роки тому на даному етапі чемпіонату України Динамо випереджало Шахтар на п'ять очок, а рік тому програвало 16. У поточному сезоні кияни відстають від гірників на шість пунктів, однак якщо брати очки, втрачені на футбольному полі, то ця різниця буде в два рази меншою. За всією цією турнірною математикою стоїть інша, не менш важлива бухгалтерія - кадрова. А тут звіти зводити не так просто. Дебет із кредитом у вас ніколи не зійдеться!

Такій кадровій стабільності, як у Шахтаря, заздрять сьогодні багато провідних клубів. З 2016-го гірники практично не змінилися. З тієї обойми футболістів, які в позаминулому чемпіонаті достроково програли боротьбу за чемпіонський титул і виходили на поле як мінімум в 10-ти поєдинках УПЛ, в команді залишилося 14(!) виконавців, а покинули її тільки четверо - Алекс Тейшейра та Олександр Кучер, Олександр Гладкий і Едуардо. Можете додати сюди Даріо Срну, але на нього в Шахтарі, напевно, ще розраховують.


У Динамо ситуація діаметрально протилежна. Два роки тому не менше десятка матчів в УПЛ провели ті ж 18 гравців - і тільки семеро з них донині знаходяться в команді. У два рази менше, ніж у Шахтаря. Ситуацію погіршує той факт, що в це число входять Олег Гусєв, який виконує в Києві загадкові педагогічні функції, і Сергій Сидорчук, який відновлюється після серйозної травми. Зате список тих, хто залишив клуб, а таких набирається 11 футболістів, чесно кажучи, вражає. Тут при бажанні можна скласти пристойну команду - і не факт, що нинішній колектив зможе скласти їй конкуренцію.

Склад Динамо з числа футболістів, які залишили його за два останні роки: Шовковський - Даніло Сілва, Віда, Драгович, Антунеш - Рибалка, Велозу, Беланда, Ярмоленко - Кравець, Теодорчик.

Міркувати про причини такої кадрової перебудови Динамо можна довго і нудно. На виході ви все одно отримаєте колектив, який кульгає на обидві ноги. Втім, кульгає він за грою та за видовищністю, яку кожен визначає на свій смак. За результатом з цієї команди вичавлюють, здається, навіть більше, і турнірна математика це добре підтверджує.

Євген ГРЕСЬ