На порозі колапсу. Хто прийматиме рішення про можливість / не можливість проводити матчі УПЛ?

Футбол України 2 Березня, 14:39 768
На порозі колапсу. Хто прийматиме рішення про можливість / не можливість проводити матчі УПЛ? | 19-27
Вся відповідальність падає на плечі арбітрів.

У зв'язку зі специфічними погодними умовами, які загрожують можливості проведенню матчів найближчого туру чемпіонату України, UA-Футбол звернувся з запитом до УПЛ, проте відповіді не отримав. Згодом з'явилася інформація, що Прем'єр - Ліга не планує приймати з цього приводу кардинальних рішень.

Й справді, на офіційному сайті організації до календаря було внесено лише одну зміну. Стосується вона матчу «Зірка» - «Олександрія». «Зірка», надавши УПЛ фотофакти, документацію і розписавшись в неспроможності підготувати газон стадіону до матчу, попросила про перенесення гри на іншу дату. Прохання «Зірки» швидко задовольнили без врахування думки іншої сторони («Олександрії»), а також проігнорувавши можливість не кроїти календар шляхом проведення матчу на стадіоні «Ніка» («Олександрія» ручалася за готовність поля до гри).


Оскільки прогнози залишаються невтішними і в день матчів 22-го туру УПЛ можливі сюрпризи через негоду, UA-Футбол вирішив з'ясувати процедуру прийняття рішень щодо можливості / не можливості проведення поєдинків.

Джерела, наближені до суддівського корпусу, повідомили нам, що в базовий день запланованого матчу рішення про неможливість проведення гри приймає лише арбітр в полі. Проводиться традиційна передматчева нарада, на якій обговорюються всі технічні моменти організації матчу; в тому числі – і готовність поля до гри.

Арбитры УПЛ

Фото UA-Футбол

Делегат і Спостерігач не мають компетенції приймати рішення щодо скасування, відтермінування чи перенесення гри. Джерела повідомили нам, що арбітр, який повинен працювати в полі, зазвичай консультується з іншими офіційними особами поєдинку, але рішення повинен приймати самотужки.

Після прийняття рішення про відтермінування / перенесення / скасування матчу, арбітр обґрунтовує причини в рапорті, на основі якого в подальшому футбольні структури за зверненням УПЛ визначають долю матчу.

УПЛ

Фото UA-Футбол

Наочність процедури можна продемонструвати на прикладі матчу «Карпати» – «Олімпік», який, в силу обставин, розтягнувся приблизно на два місяці. Арбітр в полі Катерина Монзуль, ознайомившись з обставинами, вирішила розпочати гру. Але в ході поєдинку погодні умови у Львові погіршилися настільки, що проведення другого тайму, на думку арбітра, було неможливим.

Монзуль зупинила матч, прорапортувала, а далі вже долею поєдинку розпоряджався КДК. Дисциплінарний орган зобов'язав Прем'єр-Лігу організувати догравання, що і було зроблено.

Власне, інше запитання – що під час перегравання мали місце порушення норм Регламенту щодо складів команд.