Герой футбольного дня. Максим Коваль

Динамо Київ 4 Березня, 10:59 604
Герой футбольного дня. Максим Коваль
Цікаві, проте не пом'якшувальні, аспекти вилучення Максима Коваля.

Важко уявити сценарій гіршого дебюту. Напевно, лише якби порушення правил з боку Максима Коваля відбулося у штрафному майданчику, команда-суперниця отримала б право на пенальті і, реалізувавши його, виграла б матч... Маленькою втіхою для українця може бути не програшний результат його команди. Але це не перекреслює того факту, що воротар «Динамо», орендований галісійцями, «вляпався» в історію.

Перед вилученням Максим Коваль «привіз» гол у власні ворота нерозсудливим виходом з рамки

Він став першим воротарем XXI століття, якого вилучили в дебютному матчі чемпіонату Іспанії. Але не першим футболістом «Депора», який стартував у новій команді з червоної карточки. В 1991-му році у складі ла-корунців з вилучення дебютував Маріано, в 2007-му – Чапі.

Максим Коваль (Депортиво)

Катастрофа, як то зазвичай буває, об'єднала в собі кілька згубних факторів. Максим Коваль винний через свої нерозсудливі дії і занадто нервову поведінку в моменті, коли треба було прийняти одне з двох рішень: або відразу вибити м'яча якнайдалі, або ж прокинути його собі на хід таким чином, аби потім не довелося грати у підкаті на випередження. Водночас, закономірно, що Кларенс Зеєдорф заступився за українця: частину відповідальності повинен розділити і головний тренер, котрий довіряє місце в основному складі Альбентосі. Той не був основним при попередниках Зеєдорфа, і саме його помилка спровокувала виникнення «пожежної» ситуації для Коваля.


Цікаво

Вилучення Коваля спричинило ранню вимушену заміну Емре Чолака, який, в підсумку, емоційно сприйняв рішення Зеєдорфа і проявив бурхливу реакцію

Депортиво (Ла-Корунья)

Зрештою, навіює на погані думки сам факт воротарської перебірливості «Депортіво». Максим Коваль став уже п'ятим в поточному сезоні стражем воріт галісійської команди. І в жодному з них вболівальники «Депора» не бачать монолітної стіни: навіть у Рубені, який немало виручає команду, але здатен «привозити» голи на рівному місці.

    «Депор» – не перший, хто протягом одного сезону використав в чемпіонаті Іспанії п'ятьох воротарів. Першою була «Малага» в сезоні 2010/11 (серед п'ятірки кіперів, до речі, був і Рубен – нинішній «номер один» галісійців), далі – «Леганес» в сезоні 2016/17.

    Така перебірливість – точно не від доброго життя. У Зеєдорфа дуже багато проблем, і не видно, за рахунок чого тренер здатен вирішити їх на користь «Депортіво».

    Ігор Семйон