Футбол і закон. Італія

Динамо Київ 6 Березня, 10:59 467
Футбол і закон. Італія
Фан-клуб «Динамо» та головне територіальне управління юстиції в місті Києві продовжує серію правових консультацій для футбольних уболівальників, які вирушають за футбольною командою «Динамо».

Вболівальники, які їдуть вболівати за улюблену команду до Італії, можуть пересуватись країною без обмежень, маючи біометричний паспорт.

Консультацію для Фан-клубу ФК «Динамо» Київ надав Начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко:

Перебуваючи в Італії, громадяни України зобов’язані неухильно дотримуватися законодавства цієї країни. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

Пам'ятайте, навіть якщо ви потрапили до Італії легально, Ви ризикуєте опинитися поза законом у таких випадках:

  • Ви затрималися в Італії довше, ніж це дозволено Законом;
  • Ви залишилися в Італії працювати, не отримавши на це відповідного дозволу.

Криміногенна ситуація в Італії не викликає особливого занепокоєння. Втім, завжди треба бути уважним і стерегтися кишенькових злодіїв в аеропортах, на вокзалах, у громадському транспорті, музеях та популярних туристичних місцях.

Доволі поширені в Італії крадіжки речей із припаркованих автомобілів. Не радимо залишати автомобіль без нагляду під час нетривалих зупинок біля автогрилів та кемпінгів.

Доцільно рухатися містом із заблокованими дверима та зачиненими вікнами автомобіля.

Якщо Ви стали жертвою злочину, негайно зверніться до найближчої поліцейської дільниці. Телефон державної поліції – 113, карабінерів – 112.

Консульський відділ Посольства України в Італії. Адреса: 00141, м. Рим, вул. Монте Прамаджоре, 13. Тел.: +39 06 82003641; Факс: +39 06 823706; телефон «гарячої лінії на випадок смерті чи загрози життю громадянина України +39 389 004000.

В Україні можна звернутися до Бюро безоплатної правової допомоги http://legalaid.gov.ua/ua/.

Координаційний центр з надання правової допомоги

04053, Україна, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 73, офіс 312

Телефон: (044) 486-71-06

Перед виїздом до Італії зробіть ксерокопію Ваших документів. Один комплект залиште вдома, інший – візьміть із собою і зберігайте серед особистих речей. Це допоможе ідентифікувати Вашу особу в поліції та полегшить процедуру оформлення консульськими установами України в Італії Вам посвідчення особи на повернення в Україну у разі втрати/викрадення Вашого паспорта.

Потурбуйтесь, щоб в Україні була людина, яка на підставі укладеної Вами до від’їзду за кордон довіреності могла би представляти Ваші інтереси; чітко вкажіть у довіреності обсяг повноважень цієї людини, тобто які дії від Вашого імені вона може вчиняти, а які – ні.

Подорожуючи за улюбленою футбольною командою до Риму, майте при собі номери телефонів дипломатичних та консульських установ України в Італії. Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений час.

Перед від’їздом за кордон залиште в Україні рідним або близьким:

  • Копію закордонного паспорта (візи)
  • Нещодавно зроблену Вами власну фотокартку;
  • Адресу і номери телефонів, де збираєтесь зупинитися в Італії;

Без декларування на митну територію Італії дозволено провозити грошову суму готівкою, яка не перевищує 10000 євро на одну повнолітню особу. Впевнений, що більшість наших вболівальників борються за здоровий спосіб життя, проте для загальної інформації про країну: дозволено безмитне ввезення 200 шт. цигарок чи 50 сигар, 1 літра міцних спиртних напоїв, 50 мл. парфумів.

Конфігурація деяких електророзеток в готелях відрізняється від вітчизняної. Втім, перехідник до вилки Вашого електроприладу можна придбати в магазині.

При обміні валюти в обмінних пунктах чи відділеннях банків звертайте увагу не тільки на курс обміну, але й на відсоток, який стягується за обмін. Як правило, цей відсоток або ніде не зазначається, або зазначається маленькими літерами, а тому, про всяк випадок, пропонуємо його уточнити у касира. Час роботи італійських банків, як правило, з 9.00 до 16.00 із двогодинною перервою на обід.

Називайте вік Ваших дітей при придбанні квитків на потяги. Система знижок на італійських залізницях вельми різноманітна і, користуючись нею, можна заощадити. Загалом, досить зручно пересуватися по Італії саме потягом. Придбавши квиток у касі, не забудьте його закомпостувати на пероні у спеціальному автоматі перед тим, як зайти до потягу.

Якщо бажаєте скористатися послугами таксі, треба знайти зупинку, де зупиняються таксисти. Навряд чи Вам вдасться піймати таксі просто на вулиці помахом руки. Зрештою, таксі можна викликати по телефону.

У громадському транспорті проїзд оплачується за допомогою талонів, які необхідно компостувати в салоні автобуса чи трамвая, або в турнікеті метро. Талони слід купувати заздалегідь у тютюнових кіосках чи касах підземки. Закомпостований талон дає право на багаторазовий, з можливістю пересадок, проїзд у громадському транспорті протягом 75 хвилин (лише талон для користування метрополітеном дозволяє одноразовий проїзд). Штраф за безквитковий проїзд у громадському транспорті сягає 50 євро, якщо сплачується відразу, або ж 100 євро – через пошту, в разі неможливості сплатити контролеру на місці.

Суворо карається купання у фонтанах. Тож попереджаю вболівальників, любителів «освіжитися» у такий спосіб чекає штраф у розмірі 516,5 євро.

У випадку необхідності отримати в терміновому порядку медичну допомогу слід скористатися послугами швидкої допомоги (pronto soccorso) - тел. 118. Телефонні номери чергових медичних закладів та аптек, відкритих у нічний час та святкові дні, щоденно друкуються на шпальтах місцевої преси. Їх повідомлять вам також поліцейські служби.

Більшість стоянок для авто в Італії є платними. Категорично не рекомендується ставити машину у другому ряді та на пішохідних переходах, а також в інших заборонених для цього місцях (машину може бути відправлено на штраф-майданчик; її буде повернуто лише після сплати повної вартості штрафу та витрат за її перевезення і стоянку на штраф-майданчику).

Купуючи щось у місцях скупчення туристів, уважно перераховуйте решту – іноді власники італійських крамничок намагаються недодати дрібні гроші покупцеві-іноземцеві.

З-за меж Європейського Союзу дозволено ввозити:

Алкогольні напої

Особи старше 17 років в особистому багажі можуть імпортувати такі товари:
• 1 літр алкогольних напоїв, який перевищує 22% об’єму алкоголю, або не-денатурований етиловий спирт 80% об’єму;

• 2 літра алкогольних напоїв, який не перевищує 22% об’єму алкоголю;

• 4 літра неігристого вина;

• 16 літрів пива.

Пасажири можуть поєднати перші два типу алкоголю, але при цьому об’єм алкоголю на може перевищувати 100 %.

Особи, які старше 17 років та належать до наступних категорій:
• особи, що проживають у прикордонних з Європейським Союзом зонах (області за межами Європейського Союзу, включаючи: Албанію, Боснію и Герцеговину, Хорватію, Македонію, Сербію и Чорногорію)

• робітники в прикордонних зонах,

• екіпажи транспортних засобів між третіми країнами та Євросоюзом,
можуть імпортувати в особистому багажу алкогольні вироби у такій кількості:

• 0,5 літра алкогольних виробів, який перевищує 22% об’єму алкоголя, або не-денатурований етиловий спирт 80% об’єму;

• 0,5 літра алкогольних напоїв, який не перевищує 22% об’єму алкоголю;

• 0,5 літра неігристого вина;

• 2 літра пива.

Тютюнові вироби

Подорожуючи на літаку або морському судні, пасажири старше 17 років можуть імпортувати тютюнові вироби для особистого користування у такій кількості:

• 200 цигарок або

• 100 сигарил або

• 50 сигар або

• 250 г курильного тютюну

Інші вироби:

• Ліки – тільки для особистого користування;

• Предмети для особистого користування некомерційного призначення на суму не більш 430 євро при подорожі літаком або морським судном;

• Предмети для особистого користування некомерційного призначення на суму не більш 150 євро при пасажирів до 15 років.

Предмети некомерційного характеру складаються з товарів для особистого або сімейного користування або подарунків.

Заборонено для ввезення:

• М’ясна та молочна продукція, вироблена не в країнах ЄС, за виключенням продукції в обмеженій кількості з Андори, Хорватії, Фарерських островів, Гренландії Ісландії та невеликої кількості певних продуктів з інших країн.

• Види, о знаходяться під охороною, та продукція з них, перераховані СІТЕС, наприклад, слонова кість, панцирі черепах, корали, шкіра рептилій, дерево з амазонських лісів, тощо.

Обмежене ввезення:

• домашні тварини мають бути ідентифіковані (клеймо або електронний чип), щеплені про сказу, а також мати необхідний ветеринарний сертифікат;

• не більше 10 кг м’яса, молока и молочних продуктів, привезених з Хорватії, Фарерських островів, Гренландії и Ісландії;

• сухе молоко для немовлят, дитяче харчування та спеціальні медичні продукти харчування можуть бути дозволені, якщо їх не треба зберігати у холодильнику до відкриття, та якщо це продукція фабричного виготовлення в оригінальній упаковці, та її кількість не перевищує 10 кг, для продукції виготовленої в Хорватії, на Фарерських островах, в Гренландії та Ісландії, або 2 кг – для продукції з інших країн:

• риба, тільки якщо вона випотрошена и її вага не перевищує 20 кг;

• валюта - без обмежень, якщо вона імпортується з країни ЄС. Усі пасажири, що прибувають із-за меж ЄС, мають декларувати суми, що перевищують 10 тис. євро або їх еквівалент;

• пальто, хутряне та шкіряне взуття, що вироблена з видів, які перебувають під охороною (потрібний спеціальний дозвіл).

Категорично заборонено ввезення зброї, боєприпасів, вибухових речовин, наркотиків, засобів спеціального зв’язку, а також рослин, грунту, диких тварин та птахів.

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку)

Поліція (Polizia) – 113;

Швидка медична допомога (Soccorso Pubblico di Emergenza) – 118;

Карабінери (Carabinieri) – 112;

Служба порятунку (Soccorso Pubblico di Emergenza) – 113;

Пожежна охорона (Vigili del Fuoco) – 115;

«Гаряча лінія» для туристів (Easy Italia) - 039-039-039.

Фан-клуб ФК «Динамо» Київ