Ліга Європи. Розклад для України: кому дістанеться квиток у групу безпосередньо?

Футбол України 7 Березня, 11:11 807
Ліга Європи. Розклад для України: кому дістанеться квиток у групу безпосередньо?
Після жеребкування півфіналів Кубка України велика ймовірність того, що бронзовий призер УПЛ потрапить в групу ЛЄ.

Реформи, яку затіяли в єврокубках революціонери з УЄФА, торкнуться не тільки схему відбору до Ліги чемпіонів, про яку команда1 вже розповідала, але і змінять формат кваліфікації Ліги Європи. З наступного сезону в груповий раунд другого за значимістю єврокубку учасники можуть потрапити трьома способами!

Один представник України потрапить в групу автоматом

Розберемо детально. В основній сітці ЛЄ з сезону-2018/2019, як і зараз, виступлять 48 клубів, які в 12 квартетах посперечаються за 24 путівки в 1/16 фіналу (до них приєднаються вісім третіх команд із груп ЛЧ).

Безпосередньо в групову стадію Ліги Європи потраплять 17 учасників. А саме: по два представники з Іспанії, Німеччини, Англії, Італії та Франції, по одному - з Росії, Португалії, України, Бельгії, Туреччини, Чехії та Швейцарії.

Восьме місце нашої асоціації в таблиці коефіцієнтів УЄФА надасть привілеї володарю Кубка України. Або ж бронзовому призеру Прем'єр-ліги, якщо Кубок виграє чемпіон або віце-чемпіон країни.

З огляду на склад півфінальних пар (Дніпро-1 - Динамо, Шахтар - Маріуполь), розклад із третім призером досить імовірний. Ситуація може прояснитися вже 18 квітня. Загалом, Ворсклі (37 очок на старті другого етапу УПЛ), Зорі (33), Вересу (32) і Маріуполю (32) буде за що боротися в чемпіонаті. Один клуб виявиться зайвим. Відзначимо, що з цієї компанії в єврокубках не світився тільки Верес. Маріуполь дебютував на міжнародній арені під назвою Металург.

Ще два наші клуби чекає жорсткий відбір

Відбір для володарів національних Кубків і призерів - 13 місць. Тут будуть п'ять етапів - попередній і чотири кваліфікаційні. Учасників - 144 (в тому числі три невдахи другої кваліфікації ЛЧ Шляху представників ліг).

У цій гілці виступлять два українські клуби. Припустимо, в фіналі Кубка України зустрінуться Динамо і Шахтар. В такому випадку п'ята команда УПЛ буде стартувати у другій кваліфікації, а четверта - в третій. виходить, нашим делегатам для потрапляння в основну сітку потрібно пройти трьох і двох суперників відповідно. Важливий момент: представники країн великої п'ятірки почнуть свою кампанію вже з другої кваліфікації, що навряд чи є позитивною інформацією для інших асоціацій.

Відбір для невдах Шляху чемпіонів Ліги чемпіонів - вісім місць. Тепер навіть невдахи першого кваліфікаційного етапу ЛЧ (з Сан-Марино, Андорри або Гібралтару) не вилітають відразу з єврокубків, а переходять до Ліги Європи. До них додаються невдахи другого, а потім третього відбіркового раунду ЛЧ (саме Шляху чемпіонів!), і на трьох стадіях вся ця компанія розіграє вісім путівок.

...І ще одна компанія невдах Ліги чемпіонів

Третій коридор - прямий із Ліги чемпіонів. Виділено 10 місць. До групи Ліги Європи відразу переходять чотири невдахи третього кваліфікаційного етапу ЛЧ Шляху представників ліг і шість невдах плей-офф раунду (в обох гілках). Іншими словами, якщо другий призер УПЛ вилетить на першій же для себе стадії ЛЧ (він буде стартувати у третій кваліфікації), то автоматично переходить в групу Ліги Європи. Нагадаємо, що при нинішньому форматі наш віце-чемпіон, згідно сітці, повинен перебиратися в плей-офф ЛЄ. Як було два роки поспіль з Шахтарем і Динамо після осічок з Янг Бойз.