Влада Великобританії може організувати координований бойкот Росії у зв'язку з останніми подіями. Нагадаємо, в англійському містечку Солсбері був отруєний колишній російський подвійний агент (був завербований британцями у 90-х) Сергій Скрипаль разом з його дочкою Юлією. Обох знайшли непритомними на лавці тиждень тому. Колишній шпигун з донькою перебувають у критичному стані в лікарні.
Ця справа дуже нагадує отруєння колишнього підполковника КГБ і ФСБ Олександра Литвиненка, яке сталось у 2006 році в Лондоні. Чоловік, який повільно помирав у страшних муках, вину за це покладав на президента Росії Володимира Путіна. Тоді британська влада занадто лагідно відреагувала на цей епізод агресії, вважають ЗМІ на Туманному Альбіоні.
Росія традиційно заперечує будь-яку свою причетність до злочину, але британці не дуже вірять цим словам. Тим паче, що за «цілком випадковим збігом обставин» в останні роки підозріло померли дружина та син Скрипаля.
До бойкоту Чемпіонату світу, який має відбутись влітку в РФ, можуть долучитись інші учасники фінального турніру – Польща, Японія та Австралія.
До бойкоту Чемпіонату світу, який має відбутись влітку в РФ, можуть долучитись інші учасники фінального турніру – Польща, Японія та Австралія.
Міністр закордонних справ Англії Боріс Джонсон назвав Росію шкідливою і деструктивною силою: «Жодна спроба замаху на невинне життя на британській землі не залишиться безкарною».
Джонсон першим заявив про бойкот ЧС-2018, хоча згодом уточнив, що йдеться радше про політиків, а не футболістів. Не виключають і найбільш радикальний варіант, однак збірну Англії у випадку відкликання з турніру можуть дискваліфікувати з наступних змагань, зокрема, Чемпіонату світу-2022.
Отруєння Скрипаля розслідують поліція, армія та британська розвідка Mi6. Якщо участь Росії таки буде доведено, її чекає гучний бойкот, інформує авторитетний The Times. Це неймовірно, що такий великий турнір довірили провести країні, яка використовує «вбивство як інструмент державної політики», обурюються англійські політики. Участь збірної Англії легалізує політику режиму Путіна, вважає доктор Гарвардського університету Калдер Волтон.
ЧС-2018 розглядається як шанс для Путіна показати російську силу на міжнародній арені. Тому як мінімум дипломатичний та політичний бойкот може стати частиною з розширеного списку санкції проти влади Російської Федерації, які включають також розрив дипломатичних зв'язків та заморожування російських активів у Великобританії.
Бойкот найближчого Мундіалю Англією і країнами-союзниками по НАТО може стати чимсь схожим на події 1980-го, коли Олімпіаду в Москві проігнорували 65 країн через радянську агресію в Афганістані.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!