Чому «Динамо» варто повернутися з «Олімпійського» на рідний стадіон

Динамо Київ 8 Квітня, 15:44 991
Чому «Динамо» варто повернутися з «Олімпійського» на рідний стадіон | 19-27
Повернувшись на стадіон «Динамо» ім. Валерія Лобановського на матч із «Зорею» (4:0), столичний однойменний футбольний клуб зібрав другу в сезоні відвідуваність на матчах внутрішніх турнірів.

На Depo.Сектор спроба розібратися в тому, чому київські вболівальники так активно прийшли на поєдинок «Динамо» – «Зоря» і чи не варто киянам і надалі використовувати рідний стадіон в якості основної арени?

Вимушене повернення

Вже кілька років поспіль «Динамо» проводить майже всі свої домашні матчі на НСК «Олімпійський», який був реконструйований до Євро-2012 і який після великого континентального турніру серед збірних став новою домівкою для столичного гранду. Ще на старому «Олімпійському» кияни грали раніше в основному лише матчі єврокубків, а поєдинки в національній першості та кубку проводили на стадіоні «Динамо».

Повернутися на рідну арену у 2018-му киян змусили обставини, а точніше – ще одна грандіозна футбольна подія в Україні – на цей раз не Євро, а фінал Ліги чемпіонів, який прийматиме саме головна арена України. Поки там будуть проводитися останні приготування перед візитом грандів світового футболу та гостей з усього світу, «Динамо» буде грати на своєму однойменному стадіоні. І перший такий матч киян – вчора проти «Зорі» в УПЛ приємно здивував своєю відвідуваністю. На гру, яку кияни виграли з розгромним рахунком 4:0, прийшло аж 12 876 глядачів!

Чому відвідуваність матчу із «Зорею» здивувала

У часи, коли футбол в Україні був більш популярним, 12 876 глядачів на київських трибунах не стали б шоком, але зараз, коли часи змінилися і народ на футбол вживу треба затягувати або євро кубками, або «Класичним» між «Динамо» та «Шахтарем», така цифра приємно дивує.

Що і казати, якщо це другий за кількістю відвідувачів показник для домашніх матчів киян у внутрішніх турнірах. Більше було лише на грі з «Шахтарем» в другому колі УПЛ – тоді на «Олімпійський» прийшло 38 618 глядачів. А от всі інші матчі в чемпіонаті і близько не зібрали на НСК такої ж кількості людей, як вчора проти «Зорі».

Найближче за цим показником підібралася гра 8-го туру УПЛ проти «Олександрії» – 8 439 глядачів. А от на все ту ж «Зорю» в грі першого етапу на «Олімпійському» прийшло всього 4 317 людей. Втричі менше, ніж учора.

Чому вчорашню велику відвідуваність легко пояснити

Так, є деякі об'єктивні фактори, які пояснюють вчорашній «напіваншлаг», не порушуючи питання стадіону. По-перше, це чудова весняна погода, яка нарешті настала в Україні загалом і у Києві зокрема, а тому народ банально захотів подихати свіжим повітрям, і стадіон в цьому плані виявився далеко не найгіршим варіантом для суботнього дня.

По-друге, свята. День перед Великоднем – це ще не привід виїхати з міста на барбекю, але це вже вихідний і чудова нагода розважитися іншими способами, така собі «розминка» перед недільними «гастрономічними пригодами». І знову ж таки – футбол чудовий варіант в цьому плані.

Ну і третій фактор – суперник. «Зоря» зараз найближча до статусу «третьої сили» в українському футболі, команда постійно грає в Європі, і на такого суперника мають ходити більше, ніж на середньостатистичного учасника УПЛ. Хоча це і не «Шахтар», звісно, але все одно міцна команда, а по українським міркам – взагалі «топ».

А може справа все ж в стадіоні?

Переконатися в цій версії вийде лише експериментальним шляхом, але є думка, що стадіон «Динамо» зараз більше підходить для однойменної команди в якості домашньої арени у внутрішніх змаганнях, а головне – більше підходить для вболівальників киян.

Факторів на користь рідного стадіону вдосталь: тут вам і краще організований прохід на трибуни, що дозволяє уникати «заторів» при вході, і паркова зона, що більше підходить для дозвілля з родиною, а футболу – як його частини, не кажучи вже про те, що на «Динамо» майже з усіх куточків трибун поле видно ідеально, чого не скажеш про «Олімпійський».

Втім, головна причина – антураж. Рідний стадіон «Динамо», який вміщує 16 873 глядача, навіть у присутності 8-10 тисяч вболівальників на трибунах буде виглядати і «звучати» по-футбольному, атмосферно, а от на «Олімпійському» така аудиторія не створить необхідного настрою. І слова президента «Динамо» Ігоря Суркіса після вчорашньої гри із «Зорею» підтверджують це. «Краще грати при 12 тисячах на трибунах на «Динамо», ніж на «Олімпійському», - сказав президент і, цілком можливо, що і сам задумався про повернення. Хоча і не став нічого підтверджувати.

Дві великі переваги «Олімпійського» над «Динамо» – це станція метро у кількох кроках від стадіону і дах над трибунами. Втім, від стадіону «Динамо» станція метро «Майдан Незалежності» теж не так вже і далеко (хоч і не в парі десятків метрів), та і інших видів транспорту поблизу вистачає. А дах на НСК далеко не завжди і точно не всіх рятує від негоди.

На «Динамо» киянам буде вигідніше грати в економічному плані

Про те, скільки коштує проведення матчів «Динамо» на «Олімпійському» було багато версій і навіть від самого президента клубу Суркіса з цього приводу доводилося чути різну інформацію. То він казав, що грати на НСК дорого, то вже в іншому інтерв'ю розповідав, що стадіон і клуб працюють на взаємовигідних умовах – ділять навпіл прибуток від матчів внутрішніх турнірів і в пропорції 75 на 25 на користь «Динамо» в єврокубках.

Але, як би не було насправді, очевидно, що повернення на рідний стадіон, який належить клубу, позбавить «Динамо» взагалі будь-яких видатків і допоможе отримувати прибуток у повному обсязі. Так, для статусних матчів, на яких очікуватиметься набагато більше 16 тисяч глядачів, все ще можна використовувати НСК «Олімпійський», оренда якого буде повністю рентабельною, а от для чемпіонату та кубку країни стадіон «Динамо» для однойменного клубу зараз – ідеальний варіант. І для його вболівальників, судячи з того, як активно вони пішли на футбол в матчі-поверненні – теж.

Дмитро Корнило