Євтушенко: «Не розумію, що поганого в тому, якщо тренер з «динамівським серцем»

Динамо Київ 8 Квітня, 16:23 505
Євтушенко: «Не розумію, що поганого в тому, якщо тренер з «динамівським серцем»
Вадим Євтушенко розповів про необхідні якості для лідерства і свою тренерську кар'єру.

- У чому полягає головна проблема українського футболу?

- Це просте питання. У нас немає дитячого футболу.

- У чому головна проблема київського «Динамо»?

- Якби справа була в одній лише проблеми, думаю, її б уже вирішили.

- Кого ви можете назвати нинішнім лідером «Динамо»?

- У «Динамо» вже давно немає великого лідера.

- Після того, як Андрій Ярмоленко залишив команду?

- Я б не сказав, що Андрій був лідером. Так, ігровими якостями він відрізнявся від інших футболістів. На мій погляд, останнім великим лідером був Олександр Шовковський.

- А як же Олег Гусєв?

- Олег - віковий футболіст, але я не знаю нічого про нього як про лідера. Боюся, я не можу сказати, коли в «Динамо» перестали з'являтися лідери. В один момент почався приплив іноземців, проте не всі іноземці хочуть або можуть бути лідерами.

Як на мене, то, наприклад, Тамаш Кадар прогресує, в ньому я бачу лідерські якості. Звичайно, може бути, у нього є певні проблеми. На жаль, сьогодні в київському клубі дійсно є гравці, які зупинилися в розвитку. Наприклад, Денис Гармаш, Євген Хачеріді. Ці гравці повинні були стати тими футболістами, на яких би дивилася молодь.

У цій розмові ми не зможемо знайти ключову проблему киян. Я вважаю, що на даний момент керівництву клубу потрібно працювати над комплектацією складу. Зараз в команді є багато молодих, талановитих хлопців, однак немає старих, які допомогли б їм швидше стати на ноги.

- А що ви скажете стосовно тренерів киян? Можливо, не потрібно продовжувати запрошувати людей з «динамівським серцем»?

- Зараз багато хто використовує цей термін. Як на мене, це ярлик. Я не розумію, що поганого в тому, що тренер - з «динамівським серцем». Наставника потрібно оцінювати по його роботі, а не по тому, яке у нього серце - «динамівське» або «шахтарське». Вішати ярлики - прерогатива людей, які нічого не розуміють.

- Справа не тільки в «динамівському серці». Йдеться про те, що кожен раз наставником «Динамо» стає екс-гравець команди, і кожен раз у нього нічого особливо не виходить.

- Так, останнім часом «Шахтар» стає чемпіоном частіше. Однак на даний момент «Динамо» - другий гранд українського футболу. Жоден тренер не зробить з команди чемпіона, якщо буде нестача кваліфікованих футболістів. Я вважаю, що сьогодні у «Динамо» не вистачає кваліфікованих гравців для того, щоб беззастережно ставати чемпіоном.

- Якщо у вас з'явиться пропозиція роботи тренером, ви погодитеся?

- Звичайно. Я хочу ще попрацювати тренером.

- За останній час до вас хтось звертався з певними пропозиціями?

- Так, зі Швеції була одна пропозиція, проте воно мене не влаштувала. Взагалі, я не виключаю того, що можу поїхати працювати до Швеції.

- Що саме вас не влаштувало в цій пропозиції?

- Справа в тому, що, по суті, там було б два головних тренера. Ситуація була специфічна, тому я не зміг погодитися.

- Що для вас є важливішим в тренерській роботі - гроші або тренерські завдання?

- Повинен бути баланс. Я усвідомлюю, що зараз в Україні немає великих грошей, тому нерозумно ставити високі фінансові вимоги. Не можна працювати і отримувати більшу зарплату в той час, як клубу ніде тренуватися.

- Яку команду ви точно не очолите?

- Спекулювати цим питанням не буду. Може бути, вболівальники «Динамо» хотіли б почути, що я не піду працювати в «Шахтар». Однак можу сказати, що сам донецький клуб, швидше за все, мене не покличе. Як і багато інших клубів. Тому спекулювати не буду. Звичайно ж, в Росію я не поїду працювати ні за яких обставин. А так я відкритий для будь-яких пропозицій.