«Дніпро-1» та інші. Найгірші гімни в історії українського футболу

Футбол України 9 Квітня, 18:42 1379
«Дніпро-1» та інші. Найгірші гімни в історії українського футболу
Новостворений гімн СК «Дніпро-1» вражає пафосом та нещирістю, але це не єдиний поганий гімн в українському футболі.

Sport Arena підібрала п’ятірку найгірших клубних гімнів, які не привертають увагу вболівальників, а навпаки — відлякують.

СК ДНІПРО-1 (ДНІПРО)

Клуб, який був створений, скоріш за все, тільки тому, що «борги платять лише слабаки», і фінансується з тієї ж кишені, що й помираючий ФК Дніпро, продовжує безсовістно експлуатувати святу і болючу для українців тему війни з РФ. Навіть якщо у цьому немає нічого поганого, все, що робить новий клуб за межами футбольного поля, викликає відразу.

Новий гімн став продовженням ідеологічного ряду, від якого тхне нещирістю. Антін Мухарський, виконавець багатьох популярних і дійсно дотепних хітів під псевдонімом Орест Лютий, у композиції змішав футбол і війну — вийшло неталановито і подекуди взагалі огидно. Мабуть, потреба сплачувати аліменти дуже тиснула.

«Тату у тата є на груди
Тризуб вкраїнський квітне там
Я мрію теж такий зробити
Бо є футболу вірний фан»
«Щоб визволять від окупантів
Футбольні ниви і поля
Щоб знову грали у Донецьку
Олімпік, Верес і Зоря»

Логіка підібраних слів у першому уривку вражає не менше, ніж згадка Вереса у другому (на Зорю ще закриємо очі).

ГІРНИК-СПОРТ (ГОРІШНІ ПЛАВНІ)

Минулого року Гірник-Спорт наважився на безпрецедентний крок, вирішивши кардинально змінити емблему. Рішення повністю виправдало себе — замість старого та нудного (цілком притаманного для українського футболу) гербу, клуб отримав сучасну і дуже стильну емблему. На жаль, сказати щось подібне про гімн Гірник-Спорту не можна.

Одна з найбільших проблем полягає в тому, що гімн був презентований наприкінці 2014 року — ще тоді, коли Горішні Плавні були Комсомольськом. І хоча з моменту перейменування міста пройшло уже два роки, в клубі досі не відреагували: в другому куплеті звучасть слова «Город твой — Комсомольск-на-Днепре».

Але якби проблема була лише в цьому. Абсолютна відсутність смаку і змісту в словах, їх постійне повторення, а також занадто нудна мелодія з 80-х. Гірник-Спорту однозначно треба задуматися над черговим кроком покращення власного іміджу: зміна емблеми була успішною, тепер прийшла черга змінити гімн.

ЧОРНОМОРЕЦЬ (ОДЕСА)

Набір слів під блатняк — от і уся характеристика гімну Чорноморця. Немає сенсу навіть розбирати якось цю пісню: вона занадто погана.

Єдиний, мабуть, цікавий момент захований наприкінці другого куплету:

«И где б не стояла команда на рейде,
Мы будем играть до конца».

Тут є алюзія до тематики моряків, але рейд — не найкращий варіант для футбольної пісні. Тобто команда зупинилася на якірну стоянку, а ми граємо до кінця? У чому сенсу? Хоча його у цій пісні немає і близько.

ТАВРІЯ СІМФЕРОПОЛЬ (ХЕРСОН)

Відновленій Таврії уже практично два роки. Цілком очевидно, клуб вирішив зберегти усю символіку свого рідного міста, аби не втратити власну ідентичність. Претензій до такого рішення нема. Натомість вони є до клубного гімну, який може здатися не настільки вже й паршивим хіба завдяки більш-менш вдалій мелодії.

По-перше, навіть попри бажання зберегти клубну айдентику, текст відверто застарів і «боевую песню» треба було б змінити на щось більш нейтральне і сучасне. Ну яке «пешком по морю до Стамбула, если нужно, дойдём»? Тут би хоч до Сімферополя дійти, а не про Стамбул говорити.

ОЛІМПІК (ДОНЕЦЬК)

Повний текст пісні (відео нема)

Яка вода — такий млин, який батько — такий син. Гімн Олімпіка недалеко втік від самого клубу — настільки ж дивний і незрозумілий масам. Клуб-фантом і гімн-фантом — вони були створені, аби співіснувати разом.

«Олимпик на устах у всех,
Ты надежда и наш успех.»
«Скоро наступит время,
Олимпик — лиги чемпион,
Прокричит родной стадион»

Неприхований оптимізм — це круто, але все має свою міру. По-перше, про який стадіон йде мова? Динамо імені Валерія Лобановського? НТК імені Віктора Баннікова? Ювілейний в Сумах? Давайте уточнювати. По-друге, а точно хтось прокричить, навіть якщо уявити наявність «рідного стадіону»?

Зрештою, куди більшою популярністю в клубі користується ще одна пісня-фантом — «Фантазер». Це неофіційний гімн, в якому прекрасно все. А головне в ньому — присутність самоіронії. Олімпік прекрасно розуміє геть усе:

«Фантазер, ты меня называла
Фантазер, а мы с тобою не пара».

Олімпік — це фантазер, а усе решту для нього — не пара. Ні пісні, ні футбол, ні саме існування.


P.S. — насправді в українському футболі куди більше поганих гімнів, а хороші можна перерахувати на пальцях однієї руки (їх все одно буде забагато). Тотальна відсутність смаку в клубах, а також небажання заплатити гроші за створення якісного продукту (хоча не завжди гроші гарантують якість: спитайте хоча б в Потапа) продукують безліч типових безтолкових пісень.