Динамо Київ 9 Квітня, 21:59 703
«Динамо» флангами розбило «Зорю», Гладкий вдало розпочав кар'єру в «Чорноморці». Підсумки 26-го туру УПЛ | 19-27
«Футбол 24» представляє підсумки 26-го туру чемпіонату України, в рамках якого «Динамо» знищило «Зорю», «Карпати» продовжили рух від зони вильоту, а Гладкий результативно дебютував за «Чорноморець».

Гладкий вдало розпочав кар'єру в Чорноморці

Гра одеської атаки після зимової перерви була катастрофічною – 2 голи в 6 матчах про все красномовно свідчили. Одна з головних причин полягала у відсутності якісного форварда, який би не губився на полі, як це траплялося з Сільвіо та Матяжем. Бразилець просто не має відповідної кваліфікації, а Іван за кілька десятків ігрових хвилин не встиг призвичаїтися до партнерів.

Олександру Гладкому час на адаптацію не знадобився. Він у дебютному матчі за один тайм оформив дубль у ворота Олімпіка. Від Олександра не вимагалося якихось суперефективних рішень і вмінь – достатньо було просто на елементарному рівні читати гру, опинятися в потрібному місці та замикати передачі Татаркова.

Гладкий для нижньої шістки УПЛ – топ-форвард, йому під силу допомогти Чорноморцю вилізти із зони вильоту.

З Циганковим і Вербічем на флангах футбол Хацкевича приносить результат

Олександр Хацкевич з першого дня в Динамо задекларував бажання грати швидкий футбол з акцентом на фланги. Спершу здавалося, що позиції крайніх хавів добре укомплектовані (був Ярмоленко, Циганков і Гонсалес боролися за одне місце), однак Андрій в останній день літа пішов, а парагваєць зупинився в розвитку. Виникла необхідність підсилюватися – взимку столичний клуб купив Вербіча.

Словенський легіонер давно переконав, що володіє хорошою технікою та швидкістю. Цього вікенду він поряд з Циганковим створив найбільше проблем знекровленій Зорі. Кияни будували через фланги практично всі свої атаки, а Беньямін і Віктор розривали своїх опонентів на бровках. Маневри на швидкості, доставка м’яча через мінімум передач у штрафний майданчик (верхом і низом), завершення левової частини атак ударом.

Здається, саме таким хотів бачити футбол своєї команди головний тренер Динамо. Реалізація плану стала можлива завдяки Циганкову і Вербічу. Зокрема Беньямін позбавив скосу активності на один бік, який спостерігався в феноменальних матчах Віктора. Динамо все одно має чимало ігрових проблем, однак свою сильну сторону, свій козир від матчу до матчу помітно вдосконалює.

І тут справа не тільки в другому складі Зорі, який в другому таймі припускався багато помилок і дозволяв вільно розпоряджатися м’ячем. «Динамівські» фланги дійсно провели відмінний поєдинок. Так, коли суперник зіграє компактніше – «біло-сині» знову, скоріш за все, збиватимуться на навіси, однак на цьому етапі – 5 поспіль перемог над представниками верхньої шістки, що є непоганим результатом.

Попереду матч з Шахтарем, де Олександр Хацкевич знову зможе розіграти цю карту. Справа у «гірників» – не зовсім здоровий Бутко, Петряк або Додо, зліва – Ісмаїлі, який головним чином думає про атаку.

Клас голкіперів став визначальним у рівній битві Ворскли та Маріуполя

Команди провели в Полтаві рівний матч з великою кількістю боротьби. Ніхто не мав відчутної переваги в ні контролі м’яча, ні у створенні моментів – 7:7 за ударами (2:3 у площину). За 90 хвилин жодна команда не награла на перемогу, але Ворскла у підсумку набрала 3 очки. Різницю зробив клас воротарів.

Богдан Шуст парирував небезпечні удари Чурка та Тищенка. А в ключовому епізоді досвідчений страж воріт Ворскли зупинив Тотовицького, який без жодного спротиву виходив сам на сам з голкіпером. Через хвилину на протилежному кінці поля кіпер Маріуполя Ігор Левченко припустився жахливої помилки та дозволив Сергійчуку заштовхати м’яч у сітку. Цей гол став єдиним у зустрічі та допоміг полтавцям перервати безвиграшну серію.

Варто відзначити, що Левченко – номінально третій воротар Маріуполя. Він вимушено вийшов на матч: основний Худжамов не потрапив у заявку, а Гальчук на 20 хвилині отримав травму.

Верес перервав серію розгромів Шахтаря

Зважаючи на кількість пропущених голів, Верес має другий найбільш надійний захист у чемпіонаті після Шахтаря. Рівняни у сезоні програють не мінімально тільки «гірникам». Ці факти були правдивими до приїзду лідера першості на «Львів-Арену», вони залишилися такими й після фінального свистка. Верес знову зіграв на нормальному організаційному рівні в захисті, знову не провалився, але знову не зупинив Шахтар.

Захист Вереса до певного часу не припускався грубих помилок, Фред мусив багато працювати на оборону, а креативні гравці суперника почувалися і близько не так комфортно, як в попередніх матчах УПЛ. Серія розгромних перемог чемпіона справедливо припинилася, однак ворота гірників на внутрішній арені досі залишаються «сухими» у 2018 році. Колектив Юрія Свіркова створив донеччанам труднощі, але не проблеми.

Біля чужих воріт Вересу бракувало виконавської майстерності. Коли ж рівняни пішли в атаку більшими силами – Шахтар відразу скористався вільною зоною. Потім на кутовому ще раз покарав за «загубленого» гравця.

Карпати продовжують рух від зони вильоту

«Зелено-білі» обіграли прямого конкурента в боротьбі за виживання та вперше в сезоні оформили дві поспіль перемоги. Успіх у грі з Зіркою підняв Карпати над зоною перехідних матчів на 3 очки.

Не менш важливо, що налагодилася сама гра команди. Від туру до туру Карраскаль і Швед підтримують високий (за мірками нижньої шістки) рівень футболу, тренерський штаб львівського клубу, здається, повністю визначився з оптимальним складом, який дає результат.

Карпати гостріше за Зірку атакували, краще між собою взаємодіяли, звели до мінімуму безадресні передачі, реалізували свої моменти та заслужено перемогли. Більшу частину матчу господарі стадіону «Україна» контролювали ситуацію, хоча подекуди залишали забагато вільного простору для суперника, а другому таймі гра стала дуже рваною через велику кількість фолів.