Андрій Шевченко за 75 тисяч євро? «Чортова екзотика»
«Майже трансфери». Перемовини були в активній фазі, але щось ставало на заваді. У 1997-му році тоді ще юний Андрій Шевченко міг перебратись... у Бундеслігу. Київське Динамо ще не було схожим на клуб, здатний стати грозою Європи, хоч, може, потайки і почало мріяти про це.
Спочатку Вердер, в згодом і Кельн отримав пропозицію придбати 20-річного українського форварда за декілька сотень тисяч німецьких марок (нині це жалюгідні 75 тисяч євро). Поговорили і з тодішнім тренером динамівців Валерієм Лобановським. Директор клубу Руль вибрав Горана Вуковіча, який так і залишився відомий тим, що якимсь дивом зіграв колись 2 матчі за Барселону.
А щодо Шевченка сказав тренеру Петеру Нойруреру, як відрізав: «Може, він і хорошй, але припини думати про цих чортових екзотичних гравців». І хвала небесам, що так! За декілька років Динамо заробить на Мілані у понад 200 разів більше. Кельн? «Цапи» вилетять у другу Бундеслігу.
Штутгарт мав бути першим європейським клубом Роналдо
Майбутній «Феномено» перебрався з Бразилії у ПСВ, а міг почати з Німеччини. Тренер молодіжки швабів Ральф Рангнік залишився враженим своїм вояжем у країну селесао. Проте на дворі був 1994-й, і боси Штутгарта вирішили, що платити 4 млн євро за 17-річного форварда Крузейро це «гітарний перебор».
Та й на горизонті з'явився нападник Мілана Джоване Елбер з ціною у 2 мільйони. Утім і цей бразилець вразив та пізніше перейшов у Баварію за 6,5 млн євро. Може, не став зіркою планетарного масштабу, як «Зубанчик», але реалізував себе як легенда Бундесліги – один зі найкращих легіонерів чемпіонату в історії.
А за Роналдо нідерландський ПСВ після ЧС-1994 заплатив навіть 5,5 млн євро, і далі було тільки більше.
Хайнкес не дочекався Мор'єнтеса в Шальке
Той самий тренер-чемпіон Юпп Хайнкес прагнув компенсувати втрату Еміля Мпензи трансфером 26-річного Фернандо Мор'єнтеса з Реала. Сторони уже домовились про вартість у 10 млн євро. На заваді стояла зарплата іспанського форварда (2,7 млн євро у 2003-му) і небажання самого гравця. Мор'єнтес забажав перейти в Монако і не прогадав, вийшовши у фінал Ліги чемпіонів з монегасками. Шальке в підсумку орендував нападника Пашинга Едуардо Еді Глідера, який повністю розчарував.
Павел Недвед міг піти менш зірковим шляхом
Навесні 1996-го майбутній володар Золотого м'яча став об'єктом інтересів Дуйсбурга, однак Павел Недвед вчинив дуже мудро – сказав німцям, що рішення прийматиме після Євро. На Чемпіонаті Європи чеський півзахисник феєрив так, що перебрався у тодішній гранд Лаціо за 3,5 млн євро.
Потім був трансфер Недведа в Турин – перше велике творіння зажерливого агента Міно Райоли, коли Ювентус виклав за гравця понад 40 млн євро. Сам Павел став легендою і директором туринського клубу.