ЗМІ: близькосхідні інвестори запропонували ФІФА 25 мільярдів доларів за права на два турніри

Світовий футбол 10 Квітня, 20:12 547
ЗМІ: близькосхідні інвестори запропонували ФІФА 25 мільярдів доларів за права на два турніри
​Президент ФІФА Джанні Інфантіно на засіданні ради в березні розповів, що інвестиційний фонд з Близького Сходу і Азії хочуть купити за 25 мільярдів доларів права на розширену версію клубного чемпіонату світу, а також на ймовірну всесвітню лігу для національних збірних.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на свої джерела.

Інвестори хотіли придбати проект, що розробляється ФІФА оновленого розширеного клубного чемпіонату світу, який буде проводитися раз на чотири роки. У ньому буде брати участь 24 клуби з усього світу: 12 - з Європи, 5 - з Південної Америки, 2 - з Азії, 2 - з Африки, 2 - з Північної Америки. В даний час в клубному чемпіонаті світу беруть участь 7 команд шести континентальних конфедерацій.

Також невідомим інвесторам сподобалася Світова ліга - турнір для національних команд схожий з Лігою націй УЄФА, який буде проходити протягом усього року. ФІФА поки планує створення подібного турніру.

Інфантіно не назвав імен покупців, але повідомив, що вони хотіли б вирішити це питання швидше. Рада ФІФА відмовила з огляду на те, що для подальшого розгляду угоди потрібна більш детальна інформація. Інфантіно зізнався, що мав укласти з таємними інвесторами договір про нерозголошення, але дав відмову, так як хотів отримати дозвіл ради ФІФА на подальший розгляд питання.

У разі придбання інвесторами прав на проведення турнірів, контроль над ними повністю перейде до покупців - вони стануть організаторами змагань. Варто відзначити, що ФІФА ніколи в історії не продавав права на організацію власних турнірів третій стороні.