Топ-10 поєдинків «Шахтаря» і «Динамо» в чемпіонатах України

Футбол України 10 Квітня, 21:51 1219
Топ-10 поєдинків «Шахтаря» і «Динамо» в чемпіонатах України | 19-27
Футбол 24 згадує найбільш цікаві та інтригуючі протистояння непоступливих грандів українського футболу в чемпіонаті України, Динамо та Шахтаря.

1. Шахтар – Динамо 2:4, 10.04.2004

Голи: Левандовський, 45, Тимощук, 48 – Верпаковскіс, 17, Рінкон, 35, Леко, 61, Чернат, 87.

В сезоні 2003/04 одвічні суперники зіграли найбільш результативний матч в своїй історії протистоянь. 6 голів у Донецьку стали справжнім святом для нейтральних поціновувачів українського класичного поєдинку і прихильників Динамо, але аж ніяк не для вболівальників Шахтаря. За підсумками 1-го тайму гості мали перевагу в два м'ячі, завдяки пострілам Верпаковскіса і Рінкона. Господарі продуктивно провели бесіду з тренером в перерві і вже за якихось 3 хвилини 2-го тайму створили неймовірний камбек, після гола Левандовського і фантастичного удару Тимощука. Щоправда, динамівці таки дотиснули «гірників», звівши зусилля Шахтаря нанівець.

2. Шахтар – Динамо 1:1 (після овертайму – 2:1), 14.05.2006

Голи: Маріка, 60, Агахова, 100 – Родольфо, 80.

Золотий матч чемпіонату України сезону 2005/2006 мав визначити, хто із двох рівних за силою і показниками в турнірній таблиці суперників заслуговує на звання чемпіона країни. З'ясовувати стосунки Шахтар і Динамо мали в Кривому Розі. Золотий поєдинок не міг закінчитися без драматичної розв'язки, і суперники організували її, продовживши свою чемпіонську сутичку ще на овертайм, після того, як основний час закінчився з рахунком 1:1. Нападник «гірників» Агахова приніс в той вечір своїй команді не просто перемогу, а чемпіонський титул, забивши гол на 100-й хвилині зустрічі.

3. Динамо – Шахтар 3:0, 01.05.2011

Голи: Гусєв, 24 (пен.), 90, Шевченко, 62.

Сезон 2010/11 був переможним для донецького Шахтаря, щоправда, один із останніх матчів того чемпіонату залишив не надто приємні спогади для «гірників». Кияни приймали без п'яти хвилин чемпіонів удома, на стадіоні Динамо ім. Валерія Лобановського. Команди продемонстрували неабияке бажання битися за результат. Окрім розгромного рахунку, матч запам'ятався тим, що головного тренера донеччан Мірчу Луческу було відправлено на трибуни через те, що коуч не зміг стримати емоцій. Ну і варто зайвий раз згадати виконавську майстерність Андрія Шевченка, який красиво закинув м'яча за комірець Пятову.

4. Динамо – Шахтар 2:1, 11.11.2007

Голи: Бангура, 44, 52 – Жадсон, 47 (пен.)

Матч, який відбувся в листопаді 2007-го року, мабуть, важко віднести до зустрічей Шахтаря і Динамо, де гравці проявили свої найкращі технічні якості. Проте він назавжди запам'ятається вболівальникам через погодні умови, в яких футболісти мусили битися не стільки з суперником, як з природою. Через потужний снігопад поле перетворилося в справжнє місиво зі снігу, трави і землі. Більш спритними і пристосованими до таких умов виявилися господарі стадіону імені Лобановського, а дублем у ворота «гірників» відзначився Ісмаель Бангура.

5. Шахтар – Динамо 3:2, 16.06.2005

Голи: Бєлік, 45, Жадсон, 55, 90 – Рінкон, 68 (пен.), Клебер, 82.

Наприкінці другого кола чемпіонату сезону 2004/2005 поєдинок Шахтаря і Динамо турнірного значення не мав, адже «гірники» фактично забезпечили собі чемпіонський титул ще раніше. Проте менш емоційним від цього він не став. Голи Бєліка і Жадсона вивели «гірників» вперед, але киянам вдалося оформити камбек на 82-й хвилині, коли вийшов на заміну Клебер і метрів з 20-ти запустив м'яч у дальній кут воріт Плетікоси. Втім, Жадсон таки зумів дотиснути гостей, зробивши рахунок 3:2, коли арбітр вже поглядав на годинник.

6. Шахтар – Динамо 3:0, 01.05.2016

Голи: Едуардо, 33, 78, Нем, 73

Пристрасті, які розпалюються під час протистоянь українських грандів, часом виходять за межі правил і можуть переростати у відверті прояви агресії на футбольному полі та поза ним. Матч 24-го туру сезону 2015/16, в якому донеччани приймали киян на Арені Львів, має ознаки не стільки видовищного, з футбольної точки зору, скільки скандального матчу. Ні, звісно, та гра, яку продемонстрували «гірники», і три голи, заслуговують на повагу, проте поведінка з боку гравців обидвох клубів не сприяє захопленню їхніми діями. Відкрита масова бійка на полі, 4 видалення (в тому числі запасних гравців) і конфлікт між гравцями збірної України – ось результат традиційного дербі того сезону. Але ці емоції – невід'ємна частина зустрічей Шахтаря і Динамо, тому обійти увагою це протистояння важко.

7. Динамо – Шахтар 2:2, 15.07.2001

Голи: Мелащенко, 17, Несмачний, 62 – Н'діайє, 81, Воробей, 83.

У другому турі сезону 2001/2002 у Києві зійшлися підопічні Валерія Лобановського і Віктора Прокопенка. Господарі активно розпочали і вже на 17-й хвилині зусиллями Мелащенка вдалося відкрити рахунок у матчі. У другому таймі на 62-й хвилині, здавалося, долю поєдинку вже визначив Несмачний, проте «гірникам» вдалося відіграти 2 м'ячі за якихось 3 хвилини, що стало неприємним сюрпризом для господарів, які вже бачили 3 очки в своєму активі.

8. Динамо – Шахтар 1:2, 07.04.2001

Голи: Мелащенко, 17 – Агахова, 50, Н'діайє, 53.

Приблизно за три місяці до матчу сезону 2001/02, Динамо і Шахтар зустрілися так само, в Києві, але в сезоні 2000/01. Так само, першими рахунок відкрили динамівці, так само це зробив Мелащенко і теж на 17-й хвилині. Ну а камбек «гірники» провернули в другому таймі і для цього їм знадобилося також близько 3-х хвилин. По суті, сценарій матчу був майже ідентичним тому поєдинку, який відбувся вже в наступному сезоні, 3 місяці потому. Проте нічиєю «гірники» не обмежились, а вирвали перемогу завдяки голу Н'діайє.

9. Динамо – Шахтар 3:0, 21.11.2009

Голи: Мілевський, 44, 55, Ярмоленко, 61.

Ще одна зустріч із розгромним рахунком. На цей раз святкувати була черга киян, які, завдяки дублю Мілевського (до речі, Артем на цей матч вийшов із капітанською пов'язкою) і гола молодого Ярмоленка, здобули впевнену перемогу вдома, на радість вболівальникам. Динамо під керівництвом Газзаєва показало відмінну гру і результативні дії.

10. Динамо – Шахтар 2:1, 21.05.2003

Голи: Шацьких, 45, Пуканич, 58 (автогол) – Попов, 27.

Під керівництвом Олексія Михайличенка, який змінив на посту легендарного Валерія Лобановського, Динамо в сезоні 2002/03 в Києві здолало Шахтар. Вольова перемога далась киянам важко, проте зароблені очки, у підсумку, стали вирішальним фактором при визначенні долі чемпіонського титулу. Динамо стало чемпіоном України сезону 2002/03 із різницею в 3 очки зі Шахтарем. Сам матч був, як завжди, насиченим і емоційним, а перемога була здобута вже після після того, як відкрили рахунок «гірники». Максим Шацьких і курйозний автогол Пуканича принесли її киянам.