Суддівський експерт оцінив скандальні епізоди матчу «Реал» - «Ювентус»

Світовий футбол 12 Квітня, 11:36 871
Суддівський експерт оцінив скандальні епізоди матчу «Реал» - «Ювентус»
Суддівський аналіз матчу від Мирослава Ступара.

Спілкуючись з суддівським експертом Мирославом Ступаром стосовно поєдинку «Реал» - «Ювентус» (точніше, стосовно епізоду на заключних секундах матчу), зійшлися на думці, що англійський арбітр Майкл Олівер – психологічно стійка особистість. Формальні ознаки для пенальті все ж були, але духові гри той свисток абсолютно не відповідав. Та й арбітр, вказуючи на позначку, повинен був розуміти, що опісля будуть говорити не про футбол, а про нього. Не побоявся, відсудивши цей епізод в манері формаліста. То його право.

Наше ж право – дискутувати. Ексклюзивно для UA-Футболу епізод розібрав екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар.

- Не можна говорити, що арбітр вигадав одинадцятиметровий. То був класичний момент, який суддя чітко бачив. Відбулася подача, Роналду виграв верхову боротьбу, зробив передачу до центру штрафного майданчика в напрямку Васкеса. Лукас готувався прийняти м'яча або пробити, а Бенатія, перебуваючи позаду опонента, хотів зіграти ногою. Логічно, що захиснику «Юве» не вдався його намір – замість гри у м'яч відбувся фол проти Васкеса. Це було не цілком відверте порушення правил, але й правомірними дії Бенатії назвати не можна. Так, цей пенальті не вписувався у картину за духом гри, але захисник не зіграв у м'яч, порушивши правила, - сказав Мирослав Іванович.

Реал - Ювентус

Реал - Ювентус

- Відзначу ще такий момент. Суддя, очевидно, тримав в голові епізод з першого тайму, коли той же Бенатія в штрафному майданчику «Ювентуса» руками підштовхнув Роналду, який спробував під себе прибрати м'яч. Майкл Олівер, можливо, чекав моменту, аби виправитися за ту помилку. Бо в тому епізоді пенальті напрошувався більше, аніж в ситуації з Лукасом Васкесом.


Мирослав Ступар не піддав сумнівам закономірність вилучення Джанлуїджі Буффона. Попри всю легендарність постаті, правила є правила.

- Напруга зашкалювала, гравці «Ювентуса» розуміли, що надії після призначення пенальті немає, тому і дали волю емоціям. Буффон, очевидно, скотився до відвертої нецензурщини, що не залишило арбітрові вибору – червона карточка. Все справедливо.

Реал - Ювентус

Експерт висловив своє враження від цілісної картини арбітражу Майкла Олівера.

- В цілому суддя добре відпрацював впродовж усіх дев'яноста хвилин. До епізоду з пенальті можна придратися хіба що за духом гри, але не за буквою правил. І ще питання – чому не було реакції на падіння Роналду у першому таймі?

Нагадаємо, що «Реал» програвав «Ювентусові» 0:3 і протистояння могло перейти в додатковий час. Однак на заключних хвилинах гол з пенальті від Роналду відчинив перед мадридцями двері до півфіналу Ліги чемпіонів – перемога за сумою двох матчів 4:3.