«Динамо» слідом за «Шахтарем» гарантувало собі участь в груповому етапі єврокубка

Динамо Київ 14 Квітня, 22:37 687
«Динамо» слідом за «Шахтарем» гарантувало собі участь в груповому етапі єврокубка
У Києві вже гарантовано буде єврокубкова осінь.

Розподіл місць в турнірній таблиці національного чемпіонату – це ще й заповнення квоти на участь у єврокубках. Від України в наступному сезоні зіграють п'ять команд. Дві – у Лізі чемпіонів, три – у Лізі Європи.

Примітно те, що наступний сезон буде першим після чергової реформи УЄФА. Так, у відповідності до Таблиці коефіцієнтів, Україна отримує не два, а три гарантованих місця на груповому етапі двох єврокубків. Чемпіон країни проходить до групи Ліги чемпіонів, переможець Кубка / бронзовий призер автоматично виходить до групи Ліги Європи. А віце-чемпіон України розпочне шлях з третього раунду кваліфікації Ліги чемпіонів.

Але якщо до цього невдахи третього раунду кваліфікації Ліги чемпіонів вилітали в раунд плей-офф кваліфікації Ліги Європи і могли взагалі залишитися без єврокубквої осені, то зараз поразка в третьому раунді відбору ЛЧ відправляє переможеного одразу до групи Ліги Європи.

Таким чином, «Динамо», обігравши «Шахтар» в 27-му турі УПЛ, гарантувало собі мінімум другу сходинку чемпіонату України і як мінімум – групу Ліги Європи. Кваліфікацію з загрозою повного вильоту проходитимуть лише дві українських команди.