Чому «Динамо» може виграти у «Шахтаря» чемпіонат і буде фаворитом у наступному

Динамо Київ 15 Квітня, 09:57 727
Чому «Динамо» може виграти у «Шахтаря» чемпіонат і буде фаворитом у наступному
Перемога «Динамо» над «Шахтарем» (1:0) максимально загострила боротьбу за чемпіонство в поточному сезоні УПЛ і змусила задуматися над одним важливим питанням щодо складів «гірників» та їх принципових суперників.

Той, хто бачив матч між «Шахтарем» та «Динамо», не міг не помітити головної різниці у грі двох колективів – різниці у бажанні. Зазвичай «гірники» в останні роки перемагали своїх принципових конкурентів за рахунок класу виконавців, але після того, як у «Шахтарі» завершився період величезних витрат, перемоги давалися клубу Ахметова все важче, і зараз, судячи з 3-матчевої безвиграшної серії «Шахтаря» у матчах проти «Динамо» в УПЛ, донецький клуб дістався своєрідної межі – межі, коли старий ресурс класу вичерпався, а на його місці не з'явилося нового ресурсу класу, і що найгірше – самовпевненість гравців «Шахтаря» дуже негативно впливає на налаштування команди на матчі з «Динамо».

Якщо говорити прямо, то зараз «Динамо» і «Шахтар» знаходяться на різних стадіях свого розвитку: кияни, втративши дуже багато в останні роки в плані кадрів та загального класу команди, потрохи набирають вагу і «обростають м'язами», виховуючи нових лідерів, а от у «Шахтарі» з новими лідерами велика проблема, тоді як старі «вожаки» суттєво втратили в мотивації.

Дивимося по персоналіях. У киян в цьому сезоні розкрилися Циганков, Шапаренко, Бурда, Шепелєв і в дещо менших масштабах – Бесєдін. Непогано вписалися в схему команди Кендзьора, Вербич та Піварич. А з негативних моментів в плані кадрів варто відзначити лише конфлікт тренерів з Хачеріді, можливу втрату Мораєса і невизначеність щодо воротарської позиції, де Бойко не вражає настільки, аби не шукати йому заміну.

Що у «гірників»? Більшість сезону команду «тягнули» старі лідери, які розкрилися ще за часів Луческу. Яскравіше, ніж раніше, почали грати лише Феррейра і Бернард, а от молоді гравці, яких називали майбутнім клубу, з різних причин не вразили. Коваленко взагалі «скис», Малишев багато пропустив через травму, Ордець і Хочолава так і не довели, що готові стати новим кістяком команди. А ставати ним їм доведеться вже скоро, бо влітку на «Шахтар» чекає дуже серйозний розпродаж, якщо вірити ЗМІ.

Принаймні, вже зараз ніхто не сумнівається у відході Бернарда, Фреда і Феррейри. Але ж є пропозиції і по Марлосу, і по Тайсону, і по Ісмаїлі. І всі ці гравці неодноразово натякали на те, що хотіли б спробувати себе в більш сильному чемпіонаті, ніж УПЛ. Та і не лише легіонери «гірників» хотіли б пограти за кордоном – ті ж Степаненко та Ракицький вже робили спроби підшукати собі пристойне місце в топ-чемпіонатах. І можуть спробувати ще раз влітку.

Судячи з матчу проти «Динамо», а також з того слабенького налаштування легіонерів «гірників» на матч, можна сказати, що думки цих людей вже не в чемпіонаті України, а десь в інших місцях, або ж принаймні у відпустці. Тотальна перевага «Шахтаря» над «Динамо» в минулому сезоні настільки розслабила легіонерів команди, що для них морально сезон закінчився одразу після того, як «гірники» вилетіли з Ліги чемпіонів. Про що красномовно свідчить хоча б ситуація з Бернардом, який одразу після програшу «Ромі» заявив, що лягає на операцію. Хоча якби «Шахтар» пройшов у ЛЧ далі, бразилець би точно почекав би із хірургічним втручанням. А в цьому і є все відношення до УПЛ. І у інших легіонерів «Шахтаря» воно не краще, можна не сумніватися.

Саме тому «Шахтар» все ще може програти «Динамо» цей чемпіонат, як би дивно це не звучало ще декілька тижнів тому. І саме тому «гірники» не будуть фаворитами у новому сезоні УПЛ. Бо у «Шахтаря», судячи з усього, буде дуже незвичний новий склад, у якому може не знайтися такої кількості класу, якого в останні роки вистачало для спокійних перемог над «Динамо». Вже зараз налаштування і віддача киян можуть побити клас «гірників», а далі різниця буде нівелюватися ще сильніше.

Степан Казимерчак