Герой футбольного дня. Артем Шабанов / Микита Бурда

Динамо Київ 15 Квітня, 15:54 1701
Герой футбольного дня. Артем Шабанов / Микита Бурда
«Динамо» знайшло рецепт успіху проти «Шахтаря».

То, напевно, була найліпша гра за кар'єру як Шабанова, так і Бурди. Величезна заслуга центральних захисників «Динамо» в тому, що Денис Бойко практично не мав профільної роботи – не довелося здійснювати сейви. Бурда виконав величезний обсяг роботи і відзначився високими показниками ТТД: перехоплення, відбори, гра на виніс. Артем Шабанов дуже грамотно обирав позиції і позбавляв простору футболістів «Шахтаря». Навіть отримана ним жовта карточка – виправдана і адекватна. То була гра в найкращих традиціях Хачеріді, але без надлишкових емоцій.

Шахтер - Динамо

І тепер постає запитання: де справжній рівень цих футболістів? Якщо до Бурди впродовж другої частини сезону претензій було менше (хоча вони також були), то Шабанова не критикував хіба що лінивий. Артем багато помилявся як в матчах УПЛ, так і в Лізі Європи. Незалежно від того, грав він зі старту, чи виходив з лави для запасних. Його прихід до «Динамо» міг би перебувати в списку найгучніших цьогорічних трансферних провалів УПЛ, але цей матч зробить вагомі поправки. Цей матч компенсує чи не весь негатив, що накопичився впродовж історії виступу Артема за «Динамо».

Чудово відіграв і Володимир Шепелєв, закривши позицію між опорними півзахисниками та форвардом. В контексті Володимира доречно говорити з тією ж тональністю, що й про Бурду з Шабановим. Молодий футболіст не вражав до цього, але на поєдинок, який визначав для «Динамо» долю боротьби за чемпіонство, зібрався з максимальною відповідальністю.

Владимир Шепелев (Динамо)

Коли нестабільні і ненадійні футболісти проводять відмінну гру, найперше на думку спадає метод «психологічної накачки». Тим паче, «Динамо» останніми роками якщо і перегравало «Шахтар» – то саме завдяки налаштуванню і емоціям. Однак вчорашній матч виглядав інакше. Вчорашній матч був тактично грамотним від Олександра Хацкевича: Шепелєв на нерідній позиції, спортивна агресія у першому таймі, грамотна перебудова і мобільність після забитого м'яча, підсилення гри замінами. Вчора «Динамо» спрацювало як зіграний ансамбль: кожен максимально добре виконував свою роль. Натиснувши на слабкі місця суперника і мінімізувавши кількість власних помилок, кияни вмить розвіяли міф про непереможність нинішнього «Шахтаря» на внутрішній арені.

А найцікавіше – попереду. «Шахтар» форсував підготовку, аби заступити в плей-офф Ліги чемпіонів в максимальній бойовій готовності. «Динамо» ж набувало форму поступово і кияни не є спустошеними як фізично, так і емоційно. І це шанс для Олександра Хацкевича на віражі вискочити з-за спини того, хто весь час був попереду.